Çok Okunanlar

Muharrem İnce: Kılıçdaroğlu'nun o teklifine 'Evet' demeyeceğim

Atatürk'ün annesine hakaret etmişti... Nişanyan, gerici meczuplarla yarışıyor

'Eurovision'a neden katılmıyoruz?' sorusuna hükümetten yanıt

Mansur Yavaş'tan AKP'den aday olacak iddialarına yanıt

CHP ile HDP'nin ortak adayı olacağı iddia edilen Celal Doğan'dan açıklama

Ege'de peş peşe çok sayıda deprem oldu

İzmir’in Menderes ilçesinde sabah saatlerinde 3.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Dairesi, saat 08.07’de merkez üssü Menderes olan 3.8 büyüklüğünde deprem olduğunu tespit etti. Can ve mal kaybının yaşanmadığı depremin yerin 6.95 kilometre derinlikte meydana geldiği belirlendi.

24 SAATTE  20 DEPREM

Manisa ve Balıkesir’de son 24 saatte 20 deprem meydana geldi. Birbirine komşu iki ilçe Sındırgı ve Akhisar’da meydana gelen depremler vatandaşları huzursuz etti.
Balıkesir’in Sındırgı ilçesi ve Manisa’nın Akhisar ilçesi son 24 saatte küçük depremlerle sarsıldı. Buna göre; önceki gün sabah 05’de başlayan depremler 1.6 ve 3.8 arasındaki büyüklüklerde ölçüldü. Meydana gelen tüm depremlerin merkez üssü Sındırgı ilçesi kırsalı ve Akhisar ilçesi kırsalı olurken, en büyük depremler Akhisar’ın Zeytinliova merkez üssünde 3.8 ve Sındırgı’nın Düvertepe merkez üssünde 3.4 büyüklüğünde gerçekleşti.

AKHİSAR’DA DEPREMDE HASAR GÖREN EVLER İÇİN ÖDENEK İSTENDİ

AFAD Manisa İl Müdürlüğü, Akhisar’da geçen 12 Eylül’de meydana gelen Richter ölçeğine göre 5.0 büyüklüğündeki depremde orta ve küçük hasar gören 55 evin zararlarının karşılanması için Başbakanlık’tan 200 bin TL’lik ödenek talebinde bulundu.

Akhisar’da Kurban Bayramı’nın 1’inci günü meydana gelen 5.0 büyüklüğündeki depremden, kırsal mahalledeki evlerin bazıları zarar gördü. Depremden 1 gün sonra AFAD Manisa İl Müdürlüğü ekipleri, Akhisar’a giderek kırsal mahallelerde depremden zarar gören evlerden inceleme yaptı.

Açıklama yapan AFAD İl Müdürü Bekir Şen, Akhisar’daki depremden kırsal mahallerde toplam 55 evin küçük ve orta ölçekli zarar gördüğünü belirterek, “Ekiplerimizin yaptığı incelemeler neticesinde Bünyan, Sünnetçiler, Zeytinova, Dayıoğlu ile Doğuca isimli kırsal mahallelerimizdeki evlerde hasarlar meydana gelmiş. Şu anda 55 evde orta ve küçük ölçekli hasarların yaşandığını tespit ettik. Bu evlerimizin birçoğunun kerpiçten yapıldığını gördük. Bunların raporlarını hazırladık. Hangi ev ne kadar masraf gideceğinin hesabını çıkardık. İlgili raporu AFAD Başkanlığımıza gönderdik' dedi.

55 evde 200 bin TL’lik hasarın yaşandığını tespit ettiklerini dile getiren AFAD İl Müdürü Şen, AFAD Başkanlığı’ndan 200 bin TL ödenek istediklerini belirterek, “AFAD Başkanlığımız ise bu talebi Başbakanlığa iletti. Önümüzdeki günlerde bu ödeneğin gelmesini bekliyoruz. Ödenek geldiği takdirde hasar tespit ettiğimiz evlerin sahiplerine dağıtacağız. Hasarlarının karşılanmasına yardımcı olacağız' diye konuştu. 

İlgili Haberler

Güncel

İstanbul Havalimanı akan çatısıyla gündemde...

Güncel

Karda mahsur kalan 15 kişi kurtarıldı

Güncel

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde çekici eylemi

Güncel

Anadolu Otoyolu Kaynaşlı-Abant kavşakları ulaşıma kapatıldı

Güncel

Kavala operasyonu kapsamında gözaltına alınanlardan 8'i serbest

Güncel

Gezi Parkı'nda 'Piyano çalan adam' lakaplı Alman müzisyen anlattı: İddiaların tümü saçmalık

Güncel

KESK'ten 'yoksulluk' mitingi

Güncel

Tepki çeken Atatürk heykelini savundu

Güncel

THY uçağında 'TNT' şakası

Güncel

Ekmeğin içinden çıktı! Vatandaş şikayetçi oldu

Güncel

Yarım litre zeytinyağı 30 bin liraya satıldı

Güncel

Emniyet müdürünün kızına ceza yazan polise ödül