Çok Okunanlar

Habertürk TV eski Genel Müdürü gözaltına alındı: Hakkımı helal etmiyorum

Bir zamanlar FETÖ güzellemesi yapıyordu... 'Gezicilerin başları kesilmelidir'

Baba Vanga'nın kehanetleri iki lideri korkutacak!

Hedef gösterilmişti! Fatih Portakal hakkında suç duyurusu

2019'da Türkiye'yi bekleyen neler?...Daha kötüsü kapımızda

Elektrik Mühendisleri Odası 45. Olağan Genel Kurulunu yapıyor

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) 45. Olağan Genel Kurulu 1-2-3 Nisan 2016 tarihlerinde gerçekleştirilecek. İlk gün Türkiye Barolar Birliği Kongre Merkezi`nde açılışın ardından çalışmalarına başlayacak olan Genel Kurul`un son günü seçimler yapılacak.

 52 bini aşkın üye sayısı, 14 şubesi, 66 il, 47 ilçe temsilciliği, 1 mesleki denetim bürosu, 226 işyeri temsilciliği ile elektrik, elektronik, haberleşme, kontrol ve biyomedikal mühendislerinin meslek örgütü olan Elektrik Mühendisleri Odası 45. Olağan Genel Kurulu`nu yapıyor.

CAN DÜNDAR VE ERDEM GÜL'E ÖDÜLLERİ TAKDİM EDİLECEK

EMO 45. Olağan Genel Kurulu 1 Nisan Cuma günü saat 10.00`da başlayacak. İlk iki gün Türkiye Barolar Birliği Kongre Merkezi`nde yapılacak olan Genel Kurul, 3 Nisan Pazar günü EMO Genel Merkezi`nde gerçekleştirilecek seçimlerle tamamlanacak. Genel Kurul`da Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül`ün değer görüldüğü EMO Hasan Balıkçı Onur Ödülü de takdim edilecek.

EMO 45. Olağan Genel Kurulu, çoğunluksuz olarak 1-2 Nisan Cuma ve Cumartesi günü Oğuzlar Mahallesi Barış Manço Caddesi Avukat Özdemir Özok Sok. No: 8 Balgat adresindeki Türkiye Barolar Birliği`nde yapılacak. İlk gün açılış ve Divan`ın oluşturulmasının ardından gündem kapsamında Genel Kurul çalışmalarına başlayacak.

EMO Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Yeşil`in açılış konuşmasının ardından konuk konuşmacılara söz verilecek. Genel kurul süresince çalışacak komisyonların oluşturulmasının ardından 44. Dönem Yönetim Kurulu Çalışma Raporu, Mali Raporu, Denetleme ile Onur kurullarının çalışma raporlarının sunumu yapılacak. Çalışma raporlarının görüşülmesinin ve 44. Dönem Yönetim Kurulu`nun aklanmasının ardından 2016 ve 2017 yılı bütçeleri görüşülerek karara bağlanacak.

Ana yönetmelik ve yönetmelik değişikliklerinin de ele alınacağı Genel Kurul`da komisyon raporlarının görüşülmesinin ardından önergeler gündeme alınacak. 45. Dönem Oda organlarına adayların başvurularının ardından dilek ve önerilerle Genel Kurul`un iki günlük çalışması tamamlanacak.

EMO Genel Merkezi`nde 3 Nisan Pazar günü gerçekleştirilecek seçimler sonucunda EMO 45. Dönem Yönetim Kurulu, EMO Onur Kurulu, EMO Denetleme Kurulu ile TMMOB Genel Kurulu`na yönelik olarak TMMOB Yönetim Kurulu, TMMOB Yüksek Onur Kurulu ve TMMOB Denetleme Kurulu için EMO`nun adayları belirlenecek. EMO`nun 14 şubesinde gerçekleştirilen genel kurul süreçleriyle belirlenen 1058 delege EMO 45. Olağan Genel Kurulu`nda oy kullanabilecek.

İlgili Haberler

Güncel

Acil Durum Yönetim Merkezi'nden flaş uyarı! 20 saat sürecek...

Güncel

Yayın yasakları ve Meclis arasında bağlantı: Çok tuhaf bir ayrıntı ortaya çıktı

Güncel

SIPRI: Türkiye silah üretimini arttırıyor

Güncel

Marmaray seferleri yapılamıyor

Güncel

Kaş'ta çıkan hortum seraları vurdu

Güncel

Avrupa'ya iltica başvurusunda rekor artış!

Güncel

Gerici Yeni Akit yine saldırıyor: Hedefte Kaynak Yayınları ve yazarı var

Güncel

İki rahibe yarım milyon doları kumarda yedi

Güncel

Darbe metnini okumuştu...Şimdilerde ne yapıyor?

Güncel

Kadınlar, çocuklar tehlikede: İşte can sıkıcı veriler...

Güncel

İstanbul İklim Değişikliği Sempozyumunda 'kar' uyarısı

Güncel

Liselilerin taciz isyanı Meclis gündeminde