YAZARLAR

Tüm Yazıları Tayfun Talipoğlu

Yalancı pehlivan gürlüyor, halk sokakta ölüyor!

07.06.2016 17:58

Atadıklarınız sizin adamınız olunca ülkemizin işleri yürümüyor. Çünkü siz bu devletin yürütme, yasama ve yargı organlarına atama yaparken atayacağınız kişinin liyakatine, iş bilmesine, becerisine değil, karısının başını örtüp örtmediğine, namaza gidip gitmediğine, kimlerle görüştüğüne ve kişinin yedi sülalesi içinde sosyal medyada RTE aleyhine yazan biri var mı, yok mu diye bakıyor; araştırmalarınızı ona göre yapıyorsunuz.

Sizin istihbarattan anladığınız bu. Bu bombalar da sizin bu vurdumduymazlığınız nedeni ile patlıyor. İnsanımız; yolda, sokakta vapurda, hatta evinde tedirgin… Ölüm her an her yerde.

Peki, sizler neredesiniz? Binlerce kişi tarafından korunarak sokağa çıkıyorsunuz. Toplantı bulursanız orada, yoksa abuk subuk dernekler kurup onların genel kurullarında tüm dünyaya meydan okuyor ama söylediğiniz hiçbir şeyi de yapmıyorsunuz. Biz buna Anadoluda "yalancı pehlivanlık" diyoruz.

Yani güreşe çıkmıyor ama peşrevde görünüyorsunuz. Bakın Rusya ile barışmak için kıvranıyor. Alman Başbakanı Merkele sövüyor hiçbir, yaptırım uygulayamıyorsunuz. İsraille zaten hep dostsunuz, çünkü dost akrabanız iş yapıyor. Arayı bozmaya gelmez. Yaptığınız tek şey "germek" ve bu gerilimden yararlanarak "başkan" olma derdine düştünüz.

Her şehit haberi sonrası söylediğiniz "Köklerini kazıyacağız, inlerine gireceğiz, genel çaplı operasyon başlattık" sözleri kullanım sürelerini doldurdu. 

Dozu artırmanız, yetmiyor bu kanı durdurmaya. Bu ülke insanına kalansa kocaman bir çaresizlik…

Çaresizliğimizin adı da: "Milletimizin başı sağ olsun"

Eğitim