unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Emniyet'te terfi sınavı tekrar yapılacak

8 bin 358 amir ve müdür iki ay önceki sonuçlar açıklanmadan, ikinci kez sınava girecek. Danıştay’ın yönetmeliği iptal etmesi üzerine 27 Şubat ile 16 Nisan’da yapılan terfi sınavları geçersiz sayılmıştı.

Sözcü'den Kamil Elibol'un haberine göre özellikle doğu-güneydoğu yürütülen terör operasyonlarında aktif görev alan polis şeflerinin sınav angaryası yüzünden moralleri bozuldu. Adeta yap-boza dönen yazılı ve sözlü sınavlar nedeniyle binlerce polise yolluk ödenmek zorunda da kalınacak.

GENELGE YAYINLANDI

Emniyette 2016 yılı terfi sınavları skandala dönüştü. Terfi yönetmeliğinde yapılan zorunlu değişiklik yüzünden iki ay önceki sınavlar geçersiz sayıldı. EGM, tekrar edilecek yazılı sınav takvimini açıkladı. Yazılı sınavlar 25-26 Mayıs'ta olur alınacak illerde gerçekleştirilecek.

Sözlü sınavlar ise Ramazan ayına denk gelecek. 3-10 Haziran'da yapılacak sözlü sınavı da geçen adaylar 15-20 Haziran tarihleri arasında Polis Akademisi'nde hizmet içi eğitime tabi tutulacak. Üç aşamalı sınavdan başarılı olan amir ve müdürler terfi hakkı kazanacak.

TUTUKLU POLİSLER

Emniyet Personel Daire Başkanı Eyüp Kınacı tarafından 81 İl Emniyeti'ne gönderilen tebliğde terfi sınavına katılacak personelin isim listesi yer aldı. Kınacı, listede ismi bulunan personelden yurtdışı, ücretsiz izin, tutuklu, raporlu ve ya görevden uzak olan var ise sınav işlemlerinin takibinin yapılmasını istedi.

Rütbe terfi sınavlarına listede ismi bulunan ve tutuklu olan A-B grubu rütbeliler de katılabilecek. Sınav sürecinde tutuklanan ya da tahliye olan polis şeflerinin yeni durumları da öncelikle Polis Akademisi ile EGM'ye bildirilecek. Yazıda, “Personelin rütbe kıdem durumlarına ilişkin hukuki durumlarında herhangi bir değişiklik olması halinde bilgilendirme yapın' denildi.

8 BİN 358 KİŞİ

Sancılı terfi sınavlarına; bin 437 3.sınıf emniyet Müdürü, bin 692 4.sınıf Emniyet Müdürü, bin 756 Emniyet Amiri, 361 A grubu başkomiser, 160 B grubu başkomiser, 395 A grubu komiser, 14 B grubu komiser, 565 A grubu komiser yardımcısı ile bin 968 B grubu komiser yardımcısı katılacak.Çok Okunanlar

Muharrem İnce'nin ekibinin topladığı imza sayısı belli oldu

CHP'li Aksünger: Muharrem Bey'in sonuç monuç aldığı yok

Merdan Yanardağ'dan Muharrem İnce'ye kritik soru

Teknosa'da işler böyle yürüyor!

Diğer cemaat ve tarikatlara operasyon geliyor mu? Yandaş yazar yanıtladı...

İlgili Haberler

Güncel

Bir banka emekçisi daha yaşamını yitirdi: Satış baskısı, mobbing...

Güncel

THY uçağı İstanbul'a geri dönmek zorunda kaldı

Güncel

Kuş sürüsüne giren THY uçağı havada tur attı

Güncel

Kütahya'da silahlı çatışma: 2 yaralı

Güncel

Adnan Oktar'ın 13 saattir ifadesi alınıyor: Akıl sağlığım yerinde

Güncel

Adnan Oktar davasında flaş gelişme: Ünlü oyuncunun yeğeni gözaltına alındı

Güncel

Çarşafla bir günde 22 teneke zeytinyağı çaldılar

Güncel

Akseki halkının mücadelesi devam ediyor: Mermer ocağı istemiyoruz

Güncel

Torba yasada bedelli dışında 3 sürpriz madde daha!

Güncel

Tokat'ta kaybolan kız çocuğunu arama çalışmalarına ara verildi

Güncel

İstanbul'da narkotik operasyonu

Güncel

TEM'de kaza: Trafik kilitlendi!