Çok Okunanlar

Metropoll anketi: AKP'de oy kaybı, kriz kaygısı ve enflasyon

Muharrem Sarıkaya: 'AKP'nin Ankara adayı kesinleşti'

CHP, 14 başkanın yarısıyla yola devam edecek... İşte o isimler

MEB'den Hz. Ali skandalı!

10 Kasım'da 'Kemal Paşa' tatlısı paylaşarak Atatürk'e hakaret eden kişi tutuklandı

EMO: Katliamları durdurun

Ülkemiz dün Başkent`te yaşanan saldırı ile bir kez daha derinden sarsılmıştır. Ankara`nın resmi kurumlarının yer aldığı bölgede gerçekleştirilen terör eyleminde yaşamını yitiren yurttaşlarımızın yakınlarına ve tüm halkımıza başsağlığı; yaralılara acil şifalar diliyoruz.  

Ankara`da yapılan saldırının arkasındaki güçlere ilişkin çok farklı iddialar gündemdedir. Arkasında hangi güç yer alırsa alsın, insanları hedef alan terör eylemlerinin haklı hiçbir nedeni olamaz. Yapılan saldırıyı şiddetle kınıyoruz.

Ülkemiz adım adım savaş bataklığının içine çekilmiştir. Reyhanlı, Diyarbakır, Suruç, Ankara, tekrar Diyarbakır ve Sultanahmet`in ardından Ankara yeniden büyük bir saldırıyla karşı karşıya kalmıştır. Bu saldırıların arkasındaki güçlere ilişkin gerekli önlemlerin alınmamış olduğu ortadadır. 

İktidarın uyguladığı politikalar, ülkemizi açık bir savaş alanı haline getirmiş; her türlü teröre kapı açmıştır. Herkese kafa tutan, herkesle çekişen, kavgacı bir üslup ve nefret diliyle örülü açıklamalar, yalnızca toplumumuzu kutuplaştırmakla kalmamış; bugün içine düşürüldüğümüz kan, acı ve gözyaşı taşıyan katliam ortamını yaratmıştır. Ankara`nın merkezinde, güvenliğin en üst düzeyde olması gereken bölgenin saldırının adresi seçilmesi pek çok soru işaretini akla getirmektedir. 

Ortadoğu`daki savaş artık Türkiye`yi sarmıştır. Bu savaşın can yakıcılığı güvenlik zafiyetleriyle Ankara`nın kalbine varmıştır. Türkiye`de bombalı araçların, canlı intihar bombacılarının dolaştığı iddiaları halkımızdaki korku ve endişeyi artırmaktadır. 

Bir devletin en temel görevi olan can güvenliğini sağlayamayan iktidar, sorumluluğunun gereğini yerine getirmelidir. İçişleri Bakanı, Ankara Valisi başta olmak üzere görevlerini yerine getirmeyen yetkililer derhal istifa etmelidir. 

Çatışma ve gerilimin yayılmasını hedefleyen terör eylemlerinin yeni çatışmaların kaynağı olmaması için çaba gösterilmelidir. Şiddet şiddeti doğurmaktadır. Ülkemizin günü birlik siyasal çıkar peşinde savaş ortamına çekilmesine mutlaka karşı durulmalıdır. 

İlgili Haberler

Güncel

İdil Kültür Merkezi'nde gözaltına alınan 5 kişi tutuklandı

Güncel

Atlı polisler göreve başladı

Güncel

İtalya'dan Türkiye'nin Libya Konferansı'ndan çekilmesine ilişkin açıklama

Güncel

Billboardlara reklam yerine çöp astılar

Güncel

Hakkari'de füze saldırısı: 3 işçi yaralandı

Güncel

Zabıta, bir gencin sattığı pamuk şekerleri ayağıyla ezdi

Güncel

Fındık kabuğundan mangal kömürü elde edip satıyor

Güncel

Balıkesir'li İskender, 40 yıldır dağda yaşıyor

Güncel

KESK işsizlik ve yoksulluğa karşı miting hazırlığında

Güncel

Türkiye Libya Konferansı'ndan çekildi

Güncel

Bolu'da polisi dinlemeyip kırmızı ışıkta geçen yayalar ceza yedi

Güncel

Özel hastane 'ekonomik' gerekçeyle kapandı... 180 işçi hakları verilmeden işten çıkartıldı!