unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Ensar Vakfı Başkanı ÇYDD ve Nesin Vakfı'na iftira attı

Cenk Dilberoğlu, vakfını kurtarmak için mahkeme ve doktor raporlarıyla çürütülen iddiaları gündeme getirdi. Dilberoğlu "Aziz Nesin Vakfı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Vakfı gibi kurumlarda, bizim vakfımızda yaşanan olaylar yaşandı" dedi.

İFTİRA ÜSTÜNE İFTİRA...

Dilberoğlu konuşmasında, "Bu olay daha önce de birçok vakfın başına geldi. Sadece Türkiye'de değil, dünyada da çok fazla örnekleri var. Malesef çok yaygın bir suç. Ve de toplumda infiale sebep olduğu için burdaki istismarı kullanan çok fazla kötü niyetli kişiler var. Aziz Nesin Vakfı'nda daha önce böyle bir olay olmuştu. Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'nde de... Orada kalan kız öğrencilerimizin hiç yakışık olmayacak şekilde bir takım ifadelerle tecavüze uğradı. Erkek askeri öğrencilerle birlikte olmaya yönlendirildikleri ile ilgili bir takim söylemler geliştirildi" dedi.

Bilindiği gibi, bir tertip üzerine kurulan Ergenekon soruşturmaları sırasında ortaya atılan bütün bu iddiaların iftira ve yalın olduğu ortaya çıkmış, dahası kanıtlanmıştı. Buna karşın, kendi rezaletini örteye kalkan ensar vakfı yöneticisi, kendisini aklayabilmek için aynı yalanı ve iftirayı yeniden gündeme getirmekten utarmadı.

ALİ NESİN DOKTOR RAPORLARIYLA YANIT VERMİŞTİ

Nesin Vakfı'ndaki tecavüz iddiası 2007 yılında gündeme geldi. Ancak soruşturma sonucunda tecavüz olayının yaşanmadığı ortaya çıktı.

Vakıf Başkanı Ali Nesin doktor raporları ile çürütülen tecavüz iddiası ile ilgili şunları söylemişti: "Basında çıkan haberlerin tersine birinci rapor olumlu çıktı. Herhangi bir tecavüz bulgusuna rastlanmadı. Daha ayrıntılı ikinci bir inceleme yapıldı. Yalan haberleri yayan ve yayımlayanların peşini bırakmayacagiz. Köy Enstitüleri de 'fuhuş var' iddiasiyla kapatiımıştı. Aynı senaryonun tekrarlanmasına izin vermeyeceğiz."

ÇYDD DAVASINDA DİJİTAL VERİLER SAHTE ÇIKMIŞTI 

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) davasının dayanağı dijital dökümanın ise sahteliği bilirkişi raporlarıyla kanıtlanmıştı. Vakıfta kalan, üç kız muayene edildi. Raporlarda ve ifadelerde söz konusu iddiayı doğrulayan bir bulgu ortaya çıkmadı. Ancak yandaş ve gerici-dinci çevreler bu çağdaş kurumları zan altında bırakmak için bu iddiaları zaman zaman güneme getirmekten vez gaçmedi.Çok Okunanlar

'Adnan Oktar'ın isteyip de elde edemediği tek kadın benim'

Merdan Yanardağ'dan kritik 15 Temmuz yorumu

Sayın Başkan...

Diğer cemaat ve tarikatlara operasyon geliyor mu? Yandaş yazar yanıtladı...

Hakan Şükür'den tepki çeken 15 Temmuz mesajı

İlgili Haberler

Medya

Bir gazeteci daha gözaltına alındı

Medya

Hürriyet gazetesinden Ayşe Arman'a sert eleştiri

Medya

Cengiz Semercioğlu'ndan 'Yılın skandalı sonunda patladı' haberine ilişkin açıklama

Medya

Abdülkadir Selvi: Bakansız, hükümetsiz Meclis mi olurmuş...

Medya

CHP'li Kaftancıoğlu, Yurt gazetesini mahkemeye verecek

Medya

Ahmet Hakan'ın 15 Temmuz'dan önce 'fark edemediği' 7 şey

Medya

Oğuzhan Uğur duyurdu: O kanalda program yapacak

Medya

Demirören'in ardından Hürriyet çalışanları: Çiftlikte satılan köleler gibi hissettik

Medya

İstanbul'da operasyon

Medya

Jin News Haber Ajansı'na polis baskını düzenlendi

Medya

İşte Adnan Oktar'ın yakalanma anı

Medya

Ahmet Hakan'dan kritik Adnan Oktar iddiası