darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

Kriz kapıda: Vatandaşı işsizlik ve aşsızlık bekliyor!

AKP'liler arasında 'havlama' polemiği

ABD Büyükelçiliğine saldıranların fotoğrafları ortaya çıktı

HDP'de dikkat çeken istifa: Parti içinde oligarşik bir yapı oluştu

'Ankesörlü telefon' operasyonlarına ilişkin dikkat çeken yazı: Diğer ucunda kim var?

Ensar'a bir 'armağan' daha!

Karaman’da 45 çocuğun yurtlarında tecavüze uğradığı Ensar Vakfı’na tecavüzlerin ortaya çıktığı günlerde Milli Emlak Müdürlüğü tarafından ödül gibi bir tahsis yapıldı. Daha önce Ankara’nın merkezinde bulunan, Türkiye Tekstil, Örme ve Giyim Sanayi İşçileri Sendikası’nın (TEKSİF) kullandığı ancak boşaltılan 5 katli bina, Milli Emlak Müdürlüğü tarafından 30 yıllığına '’İrtifak (başkasına yararlandırma) hakkı ile birlikte Ensar Vakfı’na devredildi.

Ensar Vakfı'na devredilen Kurtuluş'taki bina, Ankara’nın merkezi olarak adlandırılan Kızılay’a, Kredi Yurtlar Kurumu’na ve Ankara Üniversitesi Cebeci Yerleşkesine ’ne 10’ar dakika uzaklıkta bulunuyor. Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’na (ÖİB) ait iken satılma kararı alınan ve boşaltılan yerler arasında bulunan bina, Milli Emlak Genel Müdürlüğü’ne devredilmişti.

Daha önce TÜRGEV’e tahsis edildiği iddia edilen taşınmaz ile ilgili Emlak Müdürü Süleyman Ar’ın BİMER aracılığıyla verdiği bilgiye göre, bina Ensar Vakfı’na, başkasına yarar landırmaya olanak sağlayan “irtifak hakkı' ile birlikte devredildi.

4 Mart 2016’da devredilen bina ile ilgili Emlak Müdürü Süleyman Ar’ın imzaladığı yazıda, “Söz konusu taşınmaza Ensar Vakfı lehine 4 Mart 2016 tarihinden geçerli olmak üzere 30 yıl süreli bağımsız ve sürekli irtifak hakkı tesis edilerek, aynı tarihte adı geçen Vakfa yer teslimi yapılmıştır' ifadeleri yer aldı.

Milyonlarca lira değerinde

Binanın bulunduğu Kurtuluş semti Aydoğmuş Sokak’taki dairelerin fiyatları ise el yakıyor. Şehrin önemli noktalarına yakınlığı nedeniyle yüksek fiyattan alıcı bulan binalarda semtin eski bir yerleşim yeri olmasına karşın dairelerin aylık kiraları bin ila bin 500 lira arasında değişirken, satış fiyatları 600 bin liraya kadar çıkıyor. Ortalama 400 bin lira olarak düşünüldüğünde 5 katlı ve 24 daireli binanın değeri 9 milyon 600 bin lira olurken 30 yıllığına kiralandığında ise daire başı bin 250 liradan 10 milyon 800 bin lira gelir elde edilebiliyor.

Hırsızlar dadandı

Uzun süredir kullanılmayan bina hırsızların da hedefi oldu. Son olarak TEKSİF’in kullandığı ve birçok malzemenin içeride bırakıldığı binadaki kalorifer petekleri, anten ve dolap gibi birçok eşya çalındı.

Kaynak: Hüseyin Şimşek- BirGün

İlgili Haberler

Güncel

Trabzon'da yangın: 80 dönüm alan zarar gördü

Güncel

Almanya'dan İnsani Yardım Vakfı yasağına onay çıktı

Güncel

Hakkari'de 2 PKK mensubu öldürüldü

Güncel

Kaçan kurbanlık koçlar drone ile bulundu

Güncel

Tunceli'de patlama!

Güncel

Sosyal medya Atatürk'ün o videosuyla bayramlaşıyor

Güncel

Kurban bayramı rezilliği: Hayvanlar havasızlıktan öldü

Güncel

ABD Büyükelçiliği'ne ateş eden zanlıların ifadeleri ortaya çıktı

Güncel

Brunson'ın ilginç talebine savcıdan onay

Güncel

Kurban Bayramı tatilinde 4 günlük kaza bilançosu: 56 ölü, 261 yaralı

Güncel

Öğrenciler dayatılan liselere yerleştiriliyor!

Güncel

AKP'li vekil imam kardeşini danışman yaparsa... Cami lojmanından çıkmıyor!