Çok Okunanlar

Kızılay'a kayyum atanan Yıldırım'ın kardeşi: Bu ülkede eşek gibi sessizce yaşayacaksınız

Kılıçdaroğlu'ndan sokak çağrısı!

'Gezicilerin başı kesilsin' diyen Erkan Tan'dan tepkilere 'portakal sıkacağı' ile yanıt

KPSS adayı: Yüzümü gösteremem, mezhep imamımız böyle diyor

ABC Kritik | Çağlar Ezikoğlu | Cevap ver Fethullahçı Erkan Tan!

Ensar'dan komik açıklama!

2012-2015 yılları arasında 54 yaşındaki Muharrem B. tarafından 10 çocuğun cinsel istismara uğramasıyla ilgili başlatılan dava devam ediyor. İlk duruşması 20 Nisan’da yapılacak skandal hakkında BBC’nin sorularını yazılı olarak cevaplayan Ensar Vakıfı, “Evet ortada vakfımızın Karaman şubesinin isminin geçtiği bir pedofili vakası var' dedi. Ayrıca Ensar yönetimi, yasa dışı yurtlarının sadece Karaman'da olduğuna da inanmamızı bekliyor!

İşte Ensar Vakfı’nın çocuk istismarıyla ilgili o sorulara verdiği cevaplar:

İddianameye göre, suçun 2012-2015 yılları arasında, çocukların ve ailelerin ifadeleriyle, Ensar yurdu ve KAİMDER yurdunda işlendiği belirtiliyor. Ensar Vakfı, istismara uğramış çocukların ve ailelerinin ifadelerini yalanlıyor mu?

Evet ortada vakfımızın Karaman şubesinin isminin geçtiği bir pedofili vakası var. Ensar Vakfı Genel Merkezi konuyu öğrenir öğrenmez işin odağına aileleri aldı. Ailelerin ve mağdurların yanında durdu.

“MAALESEF BU SUÇU İŞLERKEN MİLLİ EĞİTİM’DEKİ GÖREVİNİ SÜRDÜRMÜŞ'

Failin Vakfımızın Karaman şubesi ile ilişkisi 6 aydır. Failin bu 6 ayın öncesinde ve sonrasında vakfın halka açık faaliyetlerine katılımı şubemizin tasarrufunda olan bir durum değildir. Fail iğrenç suçunu işlerken maalesef kendini toplumdan gizlemeyi başarmış, Milli Eğitim’deki görevini sürdürmüş ve sivil toplum faaliyetlerine katılmıştır.

Ensar Vakfı’nın Karaman’da kaç adet yurdu bulunuyor? Türkiye genelinde kaç adet yurdu bulunuyor? Bunların kaçında ilk ve ortaöğretim düzeyindeki çocuklar ağırlanıyor? Toplamda kaç çocuk ağırlanıyor?

Türkiye genelinde 165 şubemiz var. Toplamda 9000 civarında öğrenciye hizmet veriyoruz. Vakfımız bünyesinde, yalnızca iki adet lise yurdu var ve Karaman şubesi haricinde hiçbir yerde pedofili için risk oluşturacak yaş grubu için yurdumuz, evimiz ya da geçici olsa bile misafirhanemiz bulunmamaktadır.

“ADI GEÇEN ŞAHIS SAYGIN VE SEVİLEN BİR KİŞİYDİ'

Bu vaka özelinde, adı geçen şahıs, bölge halkı tarafından çok sayılan, sevilen, saygın kişiliği ile bilinen, bölgenin ileri gelenlerinin çocuklarını ısrarla emanet ettiği bir Milli Eğitim Bakanlığı öğretmeni. Olay sonrası Karaman halkının ilk tepkisinin bunun bir iftira olduğunu düşünmek olduğunu göz önünde bulundurursak, bu şahsın kendini nasıl gizlediğini, nasıl ele vermediğini ve sinsice davrandığını da anlamış oluruz.

Ensar Vakfı Başkanı Cenk Dilberoğlu ve Karaman Şube Yetkilisi Ali Bağcı, istifa etmeyi düşünüyorlar mı?

Vakıf çalışmaları gönüllülük esası üzerine kuruludur. Kimse buradan bir menfaat elde etmez, maddi bir kazanımı olmaz. Bugün itibariyle şube faaliyetleri zaten askıya alındı. Yürütülmekte olan bir teftiş var. Sonucunda düzenlenecek raporun içeriği çok önemli. Bu içeriği de dikkate alarak elbette yeniden bir değerlendirme yapacağız.

İlgili Haberler

Güncel

Gaziantep'te Kerkük petrol boru hattına yıldırım düştü: Sızıntı nedeniyle 34 ev tahliye edildi

Güncel

Cengiz Holding'in arka bahçesinde bomba bulundu

Güncel

Soma'da maden ocağında çökme meydana geldi: Yaralılar var

Güncel

Rize Emniyet Müdürlüğü saldırısı zanlısı hakkında karar!

Güncel

Türkiye de kilogramı değiştiriyor

Güncel

BUDO seferleri iptal etti

Güncel

'İş arkadaşınız gay olabilir'

Güncel

Taksim'de tek kişilik 'Gezi Parkı' eylemi

Güncel

'Kadın adaya oy vermeyeceğim' diyen profesör hakkında suç duyurusu

Güncel

İzmir'de "terk edilmiş araçlar" risk oluşturdukları için kaldırılacak

Güncel

Soma'da ölen 301 maden işçisini anlatan tiyatro oyununa yasaklama kararı!

Güncel

AKP Belediye Meclis Üyesine silahlı saldırı