unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Enver Aysever: Kabataş yalancıları yargılanmalı!

Geçen yıl bir televizyon programında "Kabataş yalancıları"na "yalancı" diyerek hakaret ettiği gerekçesiyle yargılanan Enver Aysever, yarın İstanbul 15. Asliye Ceza Mahkemesi'nde yapılacak karar duruşması öncesi soL'a yaptığı açıklamada, "Bu saatten sonra benim yargılanmam değil, Kabataş yalanını söyleyenlerin yargılanması zaruridir. Hepsi yargılanmalıdır" dedi. 

soL'un haberine göre, Aysever, şunları söyledi: 

"Türkiye’de artık Kabataş yalancısı diye bir tariif var. Ama Kabataş yalancılarının yalnız olmadığı, medya gammazcılarının ve hayatın her alanına sirayet etmiş liberal kullanışlıların meşruiyet kazandığı bir süreçteyiz. Dolayısıyla bu 15 Temmuz kalkışmasıyla birlikte, yeni süreçte, bence en radikal örnek şu oldu: Kabataş yalanı bir yalan olarak belgeliydi ama bir başka şey gördük, genç bir hemşireye tekme atıldı. O gün türbanlı bacımıza saldırıldı diyenler, bugün gencecik bir kadına yapılana göz yumdular. Toplumsal baskı, o tekmeciyi cezasını çekecek hale getirdi. O halde bu saatten sonra benim yargılanmam değil, Kabataş yalanını söyleyenlerin yargılanması zaruridir. Hepsi yargılanmalıdır. Yarınki mahkeme benim suçsuzluğumu tasdit ettikten sonra, Kabataş yalancılarının tamamının halkı kin ve nefrete sevk etmek suçundan yargılanması gerekmektedir."

NE OLMUŞTU?

Haziran Direnişi günlerinde gericilerin ortaya attığı ve AKP’li yazarların hararetle savunduğu “Geziciler Kabataş’ta türbanlı kadını dövdüler' propagandasının kısa süre sonra yalan olduğu ortaya çıkmıştı.

Gazeteci Enver Aysever, geçtiğimiz yıl 28 Şubat’ta Habertürk’te canlı yayınlanan Karşıt Görüş programında bulunan Star yazarı Halime Kökçe’ye Kabataş yalanlarını hatırlatmış, “Bu yalanlardan dolayı yargılanacaksınız" demişti.

Yüksek tansiyonlu tartışmanın ardından Star yazarı Halime Kökçe, "Allah sizin elinize kimseyi düşürmesin" diyerek programı terk etmişti.

Gazeteci Enver Aysever’e bir süre sonra Kabataş yalancılarına “yalancı' dediği için dava açıldı. “Hakaret' suçlaması yapılan ve hakkında hapis istenen Aysever’in ilk duruşması 7 Nisan’da yapılmıştı.

29 EYLÜL'E ERTELENMİŞTİ

İstanbul 15. Asliye Ceza Mahkemesi’nde yapılan duruşmada, davaya konu olan program CD'si izlenmiş, mahkeme taraflara delil ve yazılı savunmalarını sunmaları yönünde süre vererek duruşmayı 29 Eylül’e ertelemişti.

Hakimin duruşma salonunda "Dava aslında bitti ama erteliyoruz" sözleri dikkat çekmişti.

 Çok Okunanlar

Can Ataklı'dan çok konuşulacak Baykal iddiası

Hulusi Akar'dan skandal hata

'Cemaat ve tarikatları 'sıra bizde' korkusu sardı'

Merdan Yanardağ: Metiner'le olmuyor, Mehmet Uçum gibi isimlere ihtiyaçları var

Mehmet Görmez'in adını vermekten kaçındığı tarikat lideri kim?

İlgili Haberler

Güncel

Öğrenciler için bedelli düzenlemesi

Güncel

Trabzon'da yolcu midibüsü devrildi: 2 ölü, 12 yaralı

Güncel

'Norveç'te 4 bin euro'ya şoförlük' vaadiyle dolandırıldılar

Güncel

Yatağan'dan bir acı haber daha!

Güncel

Türkiye'den giden 20 ton kayısı Rusya'ya sokulmadı

Güncel

Kediciklere o haptan vermişler

Güncel

Meteoroloji'den kritik uyarı

Güncel

10 bin bekçi neden alındı? Cevabına inanamayacaksınız

Güncel

Çocuğunu 7 yaşında Adnan Oktar'a bıraktı, görünce tanıyamadı

Güncel

Operasyonda 'yanlışlıkla' vurulan asker hayatını kaybetti

Güncel

AKP'de konut kavgası

Güncel

Suruç'ta katledilen 33 kişi yarın anılacak