darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

'Başkanlık Sistemi sona erdi'

Dolar ve Euro niye düştü? Piyasalar o ihtimali satın aldı iddiası...

3 kuruş para için hayvanlara eziyet: Kendi dışkılarında yaşamaya zorluyorlar

New York Times'tan kritik iddia: ABD THY'ye yaptırım uygulayacak

Beyaz Saray'dan sert Türkiye açıklaması!

Erbakan'ın son vasiyeti: Vatanı bu AKP'den kurtarın

Kültür ve Turizm eski Bakanı Namık Kemal Zeybek merhum Başbakan Necmettin Erbakan ile ölümünden bir hafta önce yaptığı görüşmeyi anlattı. Zeybek, o gün kendisi ile birlikte Şevket Kazan'ın da o görüşmede olduğunu söyledi.

ERBAKAN'IN VASİYETİNİ AÇIKLADI

KRT televizyonunda Çağlar Cilara'nın konuğu olan Zeybek, Erbakan'ın vasiyetinin ülkeyi AKP'den kurtarmak olduğunu açıkladı.

Zeybek, "Erbakan bunların Türkiye'yi felakete götürdüklerini gördü. Her ay beni çağırırdı. Bizim bir birlikteliğimiz, dostluğumuz vardı. Hapishanede birlikteydik, dil okulunda birlikteydik, sonra ben bakanlık yaptığımda o benim başbakanımdı" diye konuştu. 

ERBAKAN: VATAN VE MİLLET TEHLİKEDE, KURTARIN

Zeybek, Erbakan'ın kendisini düzenli olarak çağırdığını, Milli Kurtuluş Partisi adı altında bir çatı parti çalışmaları yaptıklarını anlattı. Zeybek o anısını şöyle anlatıı:

"Ölümünden birkaç yıl önce başladığı ve ölümüne kadar sürdürdüğü, hiç vazgeçmediği bir proje bu. Ölümünden bir hafta kadar önce ziyaretine gitmek istedim, o zaman Demokrat Parti Genel Başkanı'ydım. Dediler ki hasta ve kimseyi kabul etmiyor sonra ikinci bir haber geldi, sizi duyunca görüşmek istedi dediler. Biz Şevket Kazan ile gittik. Erbakan Hoca yataktan kalkmış sedirde oturuyor, hastanedeki odasında, boynunu taşıyamıyor, boynu bükük duruyor, vücudu da çökük duruyor ama o vaziyetteyken gözlerime derin derin baktı, Namık Kemal dedi, vatan ve millet tehlikede vatanı ve milleti bunlardan kurtarın dedi. Ak Partililer için söylüyor. Daha önceden bunların siyonist olduğunu söylüyordu. Ben duygulandım, daha fazla rahatsız etmek istemedim. Kalktık, dışarı çıktık Şevket Kazan hüngür hüngür ağlıyor. Hocanın son vasiyeti bu gidiyor hoca dedi. Ne oldu, öldü, ölünce badem gözlü oldu. Şimdi ona sahip çıkacak şekilde bir takım programlar yapıyorlar."

"ATATÜRK EVLİYADIR"

"Zulüm 1923'de başladı. Kime zulüm, şeytana zulüm başladı 1923'de. Şeytanın en tehlikeli oyunu din adına kurduğu oyundur" diyen Zeybek, AKP ile IŞİD'in İslam anlayışının birebir aynı olduğunu belirtti. Zeybek zamanı gelince iktidarın IŞİD'in yaptıklarını yapacağını ileri sürdü. Zeybek Atatürk için "Atatürk evliyadır, Atatürk tanrıya yakındır" dedi.

İlgili Haberler

Politika

Berat Albayrak, Alman mevkidaşıyla görüştü

Politika

'ABD, Türkiye'yi kaybetmeyi göze alamaz'

Politika

WSJ: Erdoğan-Trump çatışmasının kazananı Putin olacak

Politika

İyi Parti'de Başkanlık Divanı belli oldu

Politika

Rusya'dan Suriye için üçlü zirve açıklaması

Politika

İyi Parti'den AKP kongresi kararı

Politika

Prof. Sait Yılmaz | İsrail'in şifreleri...

Politika

Adıyaman'da çatışma: 4 asker şehit oldu

Politika

MHP'den yerel seçim için ittifak kararı

Politika

İran 16 yaşından küçük kızların evliliğini yasaklamaya hazırlanıyor

Politika

AKP'li belediye Starbucks, McDonald's gibi firmalara ruhsat vermeyecek

Politika

İyi Parti'de bir istifa daha