darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

'Başkanlık Sistemi sona erdi'

Dolar ve Euro niye düştü? Piyasalar o ihtimali satın aldı iddiası...

3 kuruş para için hayvanlara eziyet: Kendi dışkılarında yaşamaya zorluyorlar

New York Times'tan kritik iddia: ABD THY'ye yaptırım uygulayacak

Beyaz Saray'dan sert Türkiye açıklaması!

Erdem: Anlaşmayı onaylayanların Gazze saldırısını kınamaya hakkı yok!

CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem, İsrail’in Gazze’ye 30 farklı noktadan hava saldırısı düzenlemesinin ardından çok sert tepki gösterdi.

ERDEM: GAZZE SALDIRISI SONRASI “İNSANİ' YARDIMLARI ARTIK AŞDOD LİMANINDAN YAPARLAR!

İsrail Anlaşması’nın Gazze’ye yönelik saldırılara uluslararası meşruiyet kazandırdığını belirten Erdem, “2014 yılından bu yana ilk kez bu kadar büyük çapta bir saldırı oluyor. Türkiye olarak 3 gün önce imzaladığımız anlaşmayla Filistin’de akan kanda artık bizim de sorumluluğumuz var. Ne yazık ki, hükûmete yakın kaynaklar, AKP’nin Siyonizm sevdasını haklı çıkarmak ve Filistin’e suç atmak için elinden geleni yapıyor. Filistinli militanların Tel Aviv’e bomba attığını iddia edenler bile var. İki bomba bahanesiyle şu an Filistin’in sivil halkı bombalanıyor ve ne yazık ki üzülmeye bile hakkımız yok. Gazze ablukasını ve ambargosunu tanıyan ilk Müslüman ülke olarak, bu vahşi saldırı sonrası artık insani yardımları da Aşdod limanından yaparlar. Hatta belki o anlaşmayı onaylayanlar, İsrail’in insanlık dışı saldırısı sonrası 'lütuf’ olarak para göndermesini bile talep edebilirler. Ben o saldırı için ne kadar üzüntü duyuyorsam, ülkem adına o anlaşmanın yapılmasından da o kadar utanç duyuyorum. Türkiye’yle imzalanan son anlaşmayla İsrail’e uluslararası meşruiyet sağlanmış ve zulme ortak olunmuştur.' dedi.

ERDEM: ANLAŞMAYI ONAYLAYANLARIN BU SALDIRIYI KINAMAYA HAKKI YOK!

İsrail’i protesto ettiği için Mavi Marmara şehit yakınlarının gözaltına alındığını belirten Erdem, “Filistin Davası’nı gündelik politikaların ve oy avcılığının malzemesi haline getirenlerin, Gazze’ye yapılan saldırıya ilişkin söyleyecekleri tek bir söz dahi olamaz. 'İsrail dostumuzdur’ diyerek taviz verenlerin ve o son anlaşmaya imza atanların da İsrail’i kınamaya hakkı yok. Öyle bir siyasi sığlığa ülkemizi sürüklediler ki, Mavi Marmara olayının gerçekleştiği süre boyunca Filistin Davası üzerinden kitleleri kandırarak oy devşirmeye çalışan bir parti, şu an İsrail Başkonsolosluğu önünde Mavi Marmara’da hayatını kaybetmiş şehit yakınlarını İsrail’i protesto etmesi sebebiyle gözaltına alıyor. İsrail’le normalleşme adı altında son anlaşmanın politik hatalarını görmezden gelen kişiler, şimdi bu katliamları da normalleştirecekler. İlişkiler düzeltilmeliydi; ancak asgari insani şartlar da gözetilmeliydi. Şu an Gazze’de üzerlerine bomba yağdırılan sivil halka söyleyebileceğimiz hiçbir söz, onlara yollayacağımız hiçbir yardım bizi ne yazık ki affettirmeyecektir.' dedi.

İlgili Haberler

Politika

AKP'li belediye Starbucks, McDonald's gibi firmalara ruhsat vermeyecek

Politika

İyi Parti'de bir istifa daha

Politika

Erdoğan'dan yeni atamalar

Politika

Selvi: Kulaklarımızdan dolar fışkıran günler...

Politika

Bakan Akar ile YÖK Başkanı arasında bedelli görüşmesi

Politika

Erdoğan böyle dert yanmış: Talihsizlik CHP'nin ABD karşıtı olması

Politika

Eski HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Altınörs'ten Temelli'ye 'öz eleştiri' yanıtı

Politika

Erdoğan'dan Katar açıklaması

Politika

Albayrak'tan 'Katar' açıklaması: Dünya bir kez daha gördü!

Politika

Çavuşoğlu: İş adamı ve resmi pasaportluya vize kaldırıldı

Politika

Meteoroloji duyurdu: Tüm ülkede artıyor

Politika

TMSF'den 'Şevval Sam' kararı: Yerine başka isim getirildi