darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

AKP'nin Anayasa taslağını hazırlayan isimden Berberoğlu itirafı

Merdan Yanardağ: Aynı gemide değiliz!

SPK'den Demirören'e 264 milyonluk kur muafiyeti

HDP heyeti: Tunceli'deki yangına müdahale edilmiyor, vali manipüle ediyor

'Türkiye IMF'den borç almaya ikna edilmek istendi'

Erdoğan: 14 kişi gözaltında, tahminim 14'te kalmayacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Genelkurmay Başkanlığı’nda Ankara saldırısı hakkında açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar, İçişleri Bakanı Efkan Ala ve Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz'ın da hazır bulunduğu açıklamada, "Bu olay şunu göstermiştir, Türkiye'de son dönemde cereyan eden terör eylemleri karşısındaki operasyonlarımız ciddi manada neticesini vermektedir. Bu aldığımız neticeler özellikle ülkemizde, ağırlıklı olarak bölge halkında olumlu neticeler vermektedir" dedi.

ABD'YE MESAJ

 Erdoğan ABD'ye atıf yaparak, 'Umarım dostlarımız açısından bu olay işi daha iyi anlamalarına vesile olacaktır. Biz daha önce PYD/YPG hakkında bilgileri onlara ulaştırdık ama ne yazık ki söylediklerimiz bizde kaldı' dedi. Olayla ilgili 14 kişinin gözaltına alındığını ama sayının bununla kalmayacağını düşündüğünü söyledi.

Konuşmasından satırbaşları:

Ulusal ve uluslararası bir terör boyutuna bu işin ulaştığını görüyoruz. Gerek PKK gerekse PYD'nin her ne kadar başında olanlar bu işin kendileriyle alakalı olmadığını söylüyorlarsa da bu iş son olarak İçişleri Bakanlığımızın da tüm istihbarat örgütlerimizin de elde ettiği bilgilerle, belgelerle bunlara ait olduğu ortaya çıkmış vaziyettedir. 

14 kişi şuan gözaltındadır. Benim tahminim 14'le kalmayacak, gerisi gelecektir. Çünkü bu bişin uzantıları içeride ve dışarıda olduğu görülmüştür. Bu sürecin uluslararası camiada özellikle dostlarımız açısından bugüne kadar bu Suriye'nin kuzeyindeki PYD ve YGP ile bağlantısının PKK ile ne denli güçlü olduğunu söylediğimiz halde inandıramadığımız dostlarımızın herhalde bu olay karşısında bu işi daha iyi anlamalarına vesile olacaktır. Biz belgelerle, bilgilerle ulaştırdık ama bizim söylediklerimiz ne yazık ki bizde kaldı.

Dünyadaki halklar inanıyorum ki bizim bu haklı iddialarımızı kabul edecektir. Şu anda milletçe üzüntümüz büyük, milletçe mahsunuz. 4 ay kadar önce Ankara'da istasyonda olan olaydan sonra böyle bir olayın olması bizleri gerçekten üzmüştür. Ben şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralılarımıza şifa diliyorum. Ailelere ve milletimize başsağlığı temennisinde bulunuyorum. 

İlgili Haberler

Güncel

Washington Büyükelçisi Kılıç'tan Levy'in yazısına tepki

Güncel

Çiçek satan anne ve oğluna otomobil çarptı!

Güncel

Ankara'daki ABD Büyükelçiliği'ne silahlı saldırı

Güncel

Tarım ve Orman Bakanlığı'nda üst düzey görevden almalar

Güncel

Bayram tatilinin 2. gününde kazalar 24 can aldı

Güncel

Seyhan'da bayram öncesi sıkı denetim

Güncel

Avrasya Tüneli çift yönlü olarak trafiğe kapatıldı!

Güncel

Güngör Uras hayatını kaybetti

Güncel

Okulların ne zaman açılacağı belli oldu

Güncel

Meteorolojiden bayram tatili için hava durumu açıklaması

Güncel

Yabancılar ev almak için Bodrum'a ve Marmaris'e aktı

Güncel

Merdan Yanardağ: Aynı gemide değiliz!