unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Erdoğan, Amanpour'a konuştu: Batılı ülkeler tarafından yalnız bırakıldık

Takvim Gazetesi Haber Müdürü Mevlüt Yüksel, 2013'yılında Gezi Parkı eylemlerini canlı olarak yayınlayan CNN International ve kanalın sunucusu Christiane Amanpour hakkında gerçeğe aykırı haber yaptığı iddiasıyla suç duyurusunda bulunmuştu. Havuz gazetesi Takvim de Christiane Amanpour ile asparagas (hayali, gerçek olmayan) röportajıyla medya tarihine ismini kazımıştı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek de, geçtiğimiz günlerde Twitter'dan attığı mesajlarla Mevlüt Yüksel'e destek çıkmış, CNN ve Amanpour'a dava açılması için çağrıda bulunmuştu.

İç kamuoyuna Erdoğan ve AKP sözcüleri tarafından sık sık CNN İnternational ve Amanpour'un Türkiye düşmanı olduğu şeklinde propaganda yürütülmesine rağmen gerek Davutoğlu gerek Erdoğan uluslararası kamuoyuna seslenmek için ilk fırsatta yine Amanpour'a konuşuyor.

Geçtiğimiz günlerde ?Başbakan Ahmet Davutoğlu da Christiane Amanpour'a röportaj vermişti. Bu kez de Nükleer Güvenlik Zirvesi için ABD'ye giden Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CNN International kanalında ünlü gazeteci Christiane Amanpour’un sorularını yanıtladı.

Tamamı bugün TSİ 19.00’da yayınlanacak röportajda IŞİD ve Avrupa’daki terör tehdidiyle ilgili konuşan Erdoğan, Avrupa ülkelerini terör tehdidinin önemini kavrayamamak ve terörün yayılmasına izin vermekle suçladı. Çoğu militanın Avrupa’dan Ortadoğu’ya gitmiş olduğunu hatırlatan Erdoğan, Avrupa ülkelerinin terörle mücadele için yeterli çaba göstermediğini ve yükümlülüklerini yerine getirmediğini söyledi.

Belçika'daki yetkililerin Brüksel saldırganı İbrahim el Bakraoui meselesinde de 'benzer bir ihmal’ sergilediğini belirten Erdoğan, "Ülkelere teröre karşı ortak duruş çağrısında bulunuyoruz. Ama çoğu ülke bu çağrıya hak ettiği önemi vermiyor gibi görünüyor. Batılı ülkeler tarafından yalnız bırakıldık. İstihbarat paylaşımı beklentimiz hiçbir zaman karşılanmadı" dedi.

Türkiye'nin IŞİD’le kararlılıkla mücadeleye devam ettiğini söyleyen Erdoğan, "Biz bu amaca bağlıyız ve Batılı ülkelerden de aynı kararlılığı bekliyoruz" diye konuştu.

Erdoğan ABD'de düşünce kuruluşu temsilcileri ve akademisyenlerle yaptığı toplantıda da Türkiye'de küresel barışa hizmet etmeye yönelik çabalarının olduğunu söylerken "Bu çabamızda zaman zaman yalnız kaldığımızı hissetsek de ABD'nin bizi anladığını ve yanımızda olduğunu düşünmek istiyoruz" demişti. Çok Okunanlar

Muharrem İnce'nin ekibinin topladığı imza sayısı belli oldu

Diğer cemaat ve tarikatlara operasyon geliyor mu? Yandaş yazar yanıtladı...

CHP'li Aksünger: Muharrem Bey'in sonuç monuç aldığı yok

Teknosa'da işler böyle yürüyor!

Hakan Şükür'den tepki çeken 15 Temmuz mesajı

İlgili Haberler

Politika

Adalet Bakanlığı'ndan, CHP milletvekillerinin Eren Erdem ile görüşmesine ilişkin karar

Politika

Merdan Yanardağ: AKP iktidarı darbe içinde bir darbe gerçekleştirdi

Politika

Erdoğan yeni Danıştay üyelerini atadı

Politika

OHAL sonrası için yeni düzenlemeler: OHAL artık kalıcı!

Politika

CHP'li Aksünger: Muharrem Bey'in sonuç monuç aldığı yok

Politika

Hakan Fidan'ı ifadeye çağıran savcıya tahliye!

Politika

İyi Partili vekillerin TBMM'deki görevleri belli oldu

Politika

Mimarlar Odası: Cumhuriyet kurumları kararnamelerle yok ediliyor

Politika

Muharrem İnce'nin ekibinin topladığı imza sayısı belli oldu

Politika

Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanlığı görevini devretti!

Politika

Terörle mücadeleye ilişkin teklif TBMM'de

Politika

Erdoğan her ay TRT'de program yapacak