darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

'Ekonomide korkulan senaryo gerçekleşmek üzere'

Katar'dan gelecek 15 milyar doların gideceği adres belli oldu

Yanardağ: Erdoğan, bir kararname ile herkesin mülküne el koyabilir!

Ünlü muhabirden Brunson krizine ilişkin önemli iddia

Alman basını: Erdoğan'ın fikrini değiştirmesi için fazla zamanı kalmadı

Erdoğan: Bahçeli'nin Hocaefendi'ye saldırısı ihanet

15 Temmuz darbe girişiminin ardından başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AKP'li yetkililer "Bu bir milli davadır. Bütün muhalefet bu mücadelede tek vücut olmalıdır" diyerek muhalefeti de FETÖ'ye karşı mücadeleye davet etti. 

Bugün bu kapsamda Yenikapı'da yapılacak mitinge CHP ve MHP liderleri de katılacak.

BAHÇELİ'YE AĞIR HAKARETLER ETMİŞLERDİ

Oyda bugün terör örgütü lideri olarak hakkında gıyabi tutuklama kararı verilen Fethullah Gülen hakkında CHP ve MHP yıllardır uyarılarda bulunuyorlardı. MHP lideri Devlet Bahçeli'nin 2011 seçimleri öncesi yaptığı 'cemaatin  faaliyetlerini askıya al' çağrısına dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere daha sonra AKP saflarına katılan DP Geenel Başkanı Süleyman Soylu, HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş ve dönemin AKP'li Bakanları Suat Kılıç, Faruk Çelik ve Recep Akdağ gibi isimlerden sert tepkiler gelmişti.

"BAHÇELİ'NİN HOCAEFENDİ'YE SALDIRISI İHANET"

Tayyip Erdoğan'ın seçim mitinglerini takip eden Sabah yazarı Mahmut Övür, bu konuda Erdoğan'la aralarında geçen diyalogu 14 Mayıs 2011 tarihinde kşesine şu şekilde taşımıştı:

"MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, kasetlerle ilgili Fethullah Gülen Hoca'yı suçladı. Gülen'in böyle suçlanmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusuna cevabı bir hayli sertti: "MHP'nin bir defa Fethullah Hocaefendi'ye saldırısı gerçekten bana göre ihanet derecesindedir. Bu hiç ahlaki değil. Çok çok çirkin bir şey... Yani Hocaefendi, işi gücü bırakmış da Bahçeli'yle mi uğraşıyor? Bir defa onun bulunduğu makam böyle bir şeye müsaade etmez. Onun meşgalesi böyle bir şeye müsaade etmez. Bu çok çirkin, çok ayıp bir şey... Ben bunu ihanet derecesinde kınıyorum. Burada kendini bir defa çek etmesi lazım, kendiyle uğraşması lazım. Ben inanıyorum ki, aklıselim sahibi ülkücü kardeşlerim de bunun bu yaptıklarından ciddi manada rahatsızlar. Böyle bir yaklaşım olmaz. Zannediyor ki bunu siyaset malzemesi olarak kullanırsa bundan bir şey elde edecek sanıyor ama çok büyük yanlış yapıyor farkında değil." 

Öte yandan Bahçeli'nin Gülen' yönelik eleştirilerine dönemin AKP'li bakanları ve daha sonra AKP saflarına katılan ve darbe girişimi sonrası Gülen cemaati için “Ben çok net konuşuyorum. Bu FET֒cü yapının teolojisi ile IŞİD’in teolojisi arasında hiçbir fark yoktur. Her ikisinin de ortak tarafı tekfircidir. Yani birisi başındakini halife olarak kabul ediyor, birisi mehdi hatta mehdinin de üstünde görüyor' diyen Numan Kurtulmuş ve Süleyman Soylu'nun yanıtları şöyleydi:

 

İlgili Haberler

Politika

AKP Genel Başkan Yardımcısı: Yarın bir sürprizimiz olacak…

Politika

Başbakanlık eski müşavirinden Kılıçdaroğlu'na dava

Politika

Demirtaş'tan yeni açıklama: Aramızda en küçük bir örgütsel ayrılık veya kriz yok

Politika

Merkel'den, Erdoğan'ın duyurduğu dörtlü zirve hakkında açıklama

Politika

Mahkemeden Rahip Brunson için yeni karar

Politika

Rahip Brunson krizinde yeni gelişme

Politika

Döviz bürolarının kapısına abone oldular: AKP'lilerde neden bu kadar fazla '1 dolar' var?

Politika

Muharrem İnce'den ekonomiye yönelik açıklamalar

Politika

Muhalifleri eleştireyim derken rezil oldu: Engin Ardıç bildiğiniz gibi...

Politika

Erdoğan'a hakaretten tutuklanan HDP'li tahliye edildi

Politika

AKP'den belediyelere 'dolar' talimatı

Politika

Yandaş yazar Yusuf Kaplan: Tanzimat ve Cumhuriyet ile ayağımıza kurşun sıktık