unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Erdoğan: Bunlar ateist, zerdüşt, bunlardan bir şey olmaz!

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Diyarbakır'daki konuşmasında, "Bunlar camilerimizi yakmadılar mı, bunlar ateist, bunlar zerdüşt, bunlardan bir şey olmaz. Bunlar bizim değerlerimizle hareket etmiyorlar" ifadelerini kullandı.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

"Biz sizlerle gurur duyuyoruz. Sevgili Diyarbakırlılar, değerli kardeşlerim... Hanımefendiler beyefendiler sizleri en kalbi duygularımla, hasretle, muhabbetle selamlıyorum. Açılışını yaptığımız, değerli kardeşlerim 230 trilyon liralık bir yatırım olan Diyarbakır Havaalanı Terminal Binası'nın şehrimize hayırlı olmasını diliyorum. Yıllık 5milyon yolcu kapasiteli bu alanın, Diyarbakır'ın turizminin, ekonomik ve sosyal hayatının kalkınmasında önemli katkıları olacağını düşünüyorum. Diyarbakır'ı Ankara'ya, İstanbul'a, Antalya'ya, İzmir'e ve dünyaya bir adım daha yaklaştıran terminal binasının hayırlı olmasını istiyorum. Bugün diğer kurumlarımızın yatırımlarıyla birlikte açılışını yapacağımız hizmetlerin toplam rakamı 558 trilyonu geçiyor. Üniversitenin birçok sosyal hizmet fonksiyonları için atacağımız adımlarla birlikte Diyarbakır yeni bir dönüşüm yaşayacak. Dedik ki "Biz bütünleştirmek için varız." onun için ne dedik "Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız hep birlikte Türkiye olacağız." Sevgili kardeşlerim, bakınız gençlik merkezlerinin, TOKİ'nin dar gelirli vatandaşlarımız için 1750 konutun resmi açılışını bugün gerçekleştiriyoruz.

Diyarbakır Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ile Kocaköy Devlet Hastanesi'nin açılışını bugün yapıyoruz. Gıda Tarımcılık ve Hayvancılık bakanlığımız hizmet binalarını bitirdi. Ayrıca çok sayıda tarımı destekleme fonuna imza attık. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığımız, siz isterseniz her şey olur. Kardeşlerim, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığımız trafolar, İçişleri Bakanlığımız sizin için güvenlik tesisleri yaptı. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığımız yollar, PTT binası yaptı. Az önce Başbakanımız 27 kilometre yolu 10 katına katladıklarını söyledi.

Bunlar sana bugüne kadar ne hizmet verdi sana? Bunlar yakmaktan, yıkmaktan başka ne yaptılar? Bunlar benim kardeşlerimizi şehit etmekten başka ne yaptılar? Öldürmekten başka ne yaptılar? Bunlar öldürmek için, şehit etmek için var. Biz ise, bu ülkede.... Kardeşlerim, bir kişinin hayat bulmasına vesile olmak, tüm insanlığın hayat bulmasına vesile olmak gibidir inancından hareketle biz hep bunu yaptık. Biz bu ülkeye efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geldik.

Amerika'nın PYD'ye YPG'ye vermiş olduğu desteği kınıyorum. Bize verilen söz bu değil. Ben siyasetin dürüst yapılacağına inanan birisiyim. Dolayısıyla bize dost olanlar, bizimle NATO'da beraber olanlar kalkıp kendi askerini YPG'nin işaretleriyle Suriye'ye göndermemeli, gönderemez. Hala YPG'ye biz destek vermeye devam edeceğiz, o PKK değil diyenler, lütfen gel de bunun bizden dersini al. Yanlış yerde duruyorsunuz."Çok Okunanlar

'Adnan Oktar'ın isteyip de elde edemediği tek kadın benim'

Sayın Başkan...

Merdan Yanardağ'dan kritik 15 Temmuz yorumu

Mehmet Akif'in torunundan İsmail Kahraman'a tepki!

Koç Üniversitesi'nden duyuru: Üç kişinin ilişiği kesildi!

İlgili Haberler

Politika

Erdoğan: İdam müzakere masasında

Politika

İYİ-SEN üyesi Eren Şimşek sonsuzluğa uğurlandı

Politika

Erdoğan: Darbe defterini bir daha açılmamak üzere kapattık

Politika

Türkler Pensilvanya semalarında planör uçurdu!

Politika

Yıldırım: Parlamenter sistemin bitişinde 15 Temmuz etkili oldu

Politika

Çavuşoğlu: FBI'ın FETÖ soruşturmasını anlamlı buluyoruz

Politika

Pompalı tüfekle polisin üzerine yürüdü

Politika

'Yeni Bakan Pakdemirli'nin annesi beni aradı'

Politika

15 Temmuz'un unutulmaması için ne önerdi?

Politika

ABD Dışişlerinden 15 Temmuz açıklaması!

Politika

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli: Devletin topraklarını kiralamaya açmak istiyoruz

Politika

AKP ve tarafsızlık ilkesi