darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

3. havalimanı CEO'sundan itiraflar

Varlık Fonu'ndan atılan isim Berat Albayrak'a bunları yazmıştı

Nagehan Alçı hastaneye kaldırıldı

Sedanur'dan acı haber geldi!

'Cumhur İttifakı'nda çatlak: Sağlıklı zeminde ilerlemeyecek

Erdoğan: Bunlar bizim haremimize girdiler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, siyaset dünyasından arkadaşlarının kendisine "FETÖ'nün üstüne çok gidiyorsun" dediğini anlattı. Erdoğan, "Yakın arkadaşlarım arasında olan varsa onlara da sesleniyorum, kimse mağdur edebiyatı yapmasın" dedi.

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Saray'daki Kongre Merkezi'nde Gazi ve Şehit Yakınları Atama Töreni'ne katıldı. Erdoğan tören öncesinde gündemdeki konulara ilişkin açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında, "Kendi siyaset arkadaşlarımdan, muhalefet partilerinden pek çok kişi bunların 'FETÖ' üstüne çok gittiğimi, haksızlık yaptığımı söylediler" ifadelerini kullandı.

Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

Türkiye'nin 15 Temmuz gecesi yaşadığı hadiseye pek çok farklı pencereden bakmak mümkündür. Bana göre en önemli mesajlarından biri de şu; biz 200 yıldır devletin sahibi kimdir? Türkiye nasıl kurtulur? sorularına cevap arayan bir ülkeydik. 15 Temmuz'da bu soruya cevap bulduk. Devletin sahibi millettir. Türkiye'yi kurtaracak yegane güç de milletin bizatihi kendisidir. FETÖ ihanet çetesi, millete ait olanı millete karşı kullandığı için başarısız olmuştur. 

 

"GERÇEK MAĞDUR ŞEHİDİMİN YAKINLARI"
Diğeri de biliyorsunuz 17-25 Aralık. Bu iki girişim arasındaki fark birinin hukuk anlayışıyla pazarlanmaya çalışılması diğeri de doğrudan silahla bombayla yapıldığı için böyle bir anlayış içine sokulamamasıdır. Eğer başarılı olsalardı bu darbeyi de allayıp pullayacaklardı. "Benim oğlum samimi dürüst öğretmendi, askerdi, polisti..." Kusura bakmayın gerçek mağdur şehidimin yakınlarıdır. Ben şehidimin yakınlarını gözetmeyeceğim de bu zemini hazırlayanları mı mağdur olarak göreceğim?

"HAREMİMİZE GİRDİLER"

Bunlar bizim haremimize girdiler, ümmeti parçaladılar, milleti parçaladılar, anneyi evladından, karıyı kocasından ısmarlama evlendirme töreni yaptılar. Pensilvanya'dakinin şah damarından daha yakın olduğunu söylediler. Hiçbir güç bize Rabbimizden daha yakın olamaz. Bunlar sapık ya, bunlar sapık. 

2010 yılından itibaren bu yapıya karşı açık tavır almaya başladığımda özellikle de 17-25 Aralık emniyet-yargı darbe girişiminde yanımda milletimden başka kimseyi bulamadım. Bunların bankasına para yatırmayın, bunların okullarından çocuklarınızı alın demiştim.

Bazıları evini sattı, arabasını sattı paraları bunların bankasına yatırdı. Bunlar içine alınınca "Biz mağduruz" Sen maaşını, evinin arabanın parasını oraya yatıracak kadar zekisin. Unutmayın, hainlerin de zekisi var. Kendi siyaset arkadaşlarımdan, muhalefet partilerinden pek çok kişi bunların üstüne çok gittiğimi, haksızlık yaptığımı söylediler. Sadece milletim kayıtsız şartsız beni dinliyor.

Yakın arkadaşlarım arasında olan varsa onlara da sesleniyorum, kimse mağdur edebiyatı yapmasın.

İlgili Haberler

Politika

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: Bırakın siyaseti, parayı konuşun

Politika

'Cumhur İttifakı'nda çatlak: Sağlıklı zeminde ilerlemeyecek

Politika

Muharrem İnce rapor iddiasını yalanladı

Politika

MHP af teklifini açıkladı

Politika

ABD'den yeni Brunson mesajı!

Politika

Erdoğan'dan Kızıl Elma mesajı

Politika

Varlık Fonu'ndan atılan isim Berat Albayrak'a bunları yazmıştı

Politika

3. havalimanı CEO'sundan itiraflar

Politika

CHP, Çorlu'daki faciada annesini kaybeden Taha için harekete geçti

Politika

Bahçeli: Türkiye yeni bir göçün üstesinden gelemez

Politika

Vali, uzun süre ulaşamadığı yetkiliyi azarladı

Politika

Yandaş yazar Saray'a atandı