darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

AKP'nin Anayasa taslağını hazırlayan isimden Berberoğlu itirafı

Merdan Yanardağ: Aynı gemide değiliz!

SPK'den Demirören'e 264 milyonluk kur muafiyeti

Hem cinsiyetçi hem saçmalama uzmanı: Yandaş yazardan skandal yazı

HDP heyeti: Tunceli'deki yangına müdahale edilmiyor, vali manipüle ediyor

Erdoğan: Kanla seçim alamayacaksınız!

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Başkanlık sistemini kan dökmeden bu ülkede gerçekleştiremezsiniz" sözlerine yönelik eleştirilerine devam ederek, "Bu zat'ın söylediklerin üç unsurun üçü de var. Bunlar kandan besleniyor, aynen bölücü terör örgütünün uzantıları gibi. Herhalde onlara imrendiler. Baktılar bu iş sandıkla gelmiyor, malum aldıkları oylar ortada. Şimdi, 'kan'la seçim alabilir miyiz diyorlar, alamayacaksınız" dedi.

Erdoğan, Uluslararası Öğrenciler Buluşması'nda konuşuyor.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

Suriye'nin kahraman gençlerinin, Mısır'ın onurlu gençlerinin, Afganistan'ın, Pakistan'ın Bangladeş'in yürekli gençlerini selamlıyorum. 9 Uluslararası Öğrenci buluşması vesilesiyle sizlerle buluşmaktan büyük bir onur, büyük bir memnuniyet duyuyorum. Gençler, bu salonda dünyanın bütün renklerini görüyorum. Karşılıksız sevgi, gerçek anlamını sizin işte bu kucaklaşmanızda buluyor. Sizler bu duruşunuzla, heyecanınızla, dayanışmanızla tüm dünyaya gerçek barış mesajı veriyorsunuz. Böylesine anlamlı, böylesine önemli bu buluşmayı tertip eden Türkiye Gençlik Vakfı'na teşekkür ediyorum. 23 Nisan'da başlayan, bugün sona eren bu etkinliklerin hayırlı olmasını, muhabbetinizi perçinlemesini Rabb'imden niyaz ediyorum. 

Gençler, bu buluşma sadece ülkemizdeki misafir öğrencileri bir araya getirmiyor. Aynı zamanda tam 7 ülkede ve yaklaşık 50 farklı şehirde düzenlenen buluşmaların da son halkasını oluşturuyor. Yunus Emre Enstitüsü'ne, Gençlik ve Spor Bakanlığımıza, Turkcell ve Büyükşehir Belediyemize de şükranlarımı sunuyorum. Buradaki kardeşlik iklimini teneffüs etmek için programa iştirak eden gönüllü kuruluşlara teşekkür ediyorum. Yürekleri bizimle atan, daha iyi bir iklim için Türkiye'yi seçen tüm misafir öğrencilerimize ayrıca "Hoş geldiniz" diyorum.

Gençler, bu yıl dokuzuncusu düzenlenen bu buluşmaların yeni ülkelerde de devam etmesini diliyorum. Şu an Güneydoğu'da, ülkemizin birçok yerinde bu milletin, bu ümmetin vahdeti için, bayrağımızın şanlı bir şekilde dalgalanması için, devletimizin bekası için şehit olan tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum.

Sevgili gençler, Allah yolunda öldürülenlere ölüler demeyiniz. Onlar, diridirler, ama siz bilemezsiniz diyor ilahi ferman. İşte onun için bizler de ne diyoruz? "Şehitler ölmez, vatan bölünmez" Böldürmeyeceğiz bu vatanı bu hainlere, bu fırsatı onlara vermeyeceğiz. Ve zaten bu Rabiamızda ne diyoruz? Tek millet diyoruz, Türk'üyle Kürt'üyle Roman'ıyla, Boşnak'ıyla 79 milyon tek milletiz. İki, tek bayrak. Rengi şehidimizin kanı, hilal bağımsızlığımızın ifadesi, yıldız şehidimizin ta kendisi. Ve üç, "Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır." Şimdi çıkmış bir tanesi, dünyanın değişik yerlerinde "Başkanlık sisteminin gelmesi için kan gerekir, kan" diyor. Bunlar, üç unsur var. Bu üç unsurun bir tanesi "Mezhepçilik" unsurudur, ikincisi "ırkçılık", üçüncüsü "terör" unsurudur. Bu zat'ın söylediklerin üç unsurun üçü de var. Bunlar kandan besleniyor, aynen bölücü terör örgütünün uzantıları gibi. Herhalde onlara imrendiler. Baktılar bu iş sandıkla gelmiyor, malum aldıkları oylar ortada. Şimdi, "kan"la seçim alabilir miyiz diyorlar, alamayacaksınız. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir, bu millet ne derse o olacak. Gençler şunu unutmayın, halk ne derse o olacak, Hakk ne derse o olacak

Devamı gelecek...

İlgili Haberler

Politika

HDP'den BM'ye 'baş sağlığı' mesajı

Politika

İnce: Ülkemizi IMF'ye muhtaç duruma düşürecekler

Politika

Erdoğan: Ekonomimize saldırı, ezan ve bayrağımıza saldırıdır

Politika

3 'FETÖ' şüphelisi Yunanistan'a geçmeye çalışırken gözaltına alındı

Politika

CHP'den 'yeni anayasa' teklifi

Politika

Akşener'den Erdoğan'a: Suudi Kralı'na verdiğin nişanı geri al

Politika

Erdoğan'ın MKYK listesinde dikkat çeken detaylar

Politika

47 bin Suriyeli'nin ülkesine geçişi tamamlandı

Politika

AKP'den erken seçim iddialarına net yanıt

Politika

'AK Parti'de değişim sırası belediye başkanlarında'

Politika

AKP'den Abdullah Gül'e 'ihanet' suçlaması

Politika

Açığa alınan Şırnak eski Vali Yardımcısı tutuklandı: ByLock kullandığı tespit edildi