darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

'Kılıçdaroğlu hastalığı' yeniden nüksetti'

Erdoğan: Ak Parti, Atatürk'ün başlattığı mücadelenin temsilcisidir

Candaş Tolga Işık'ın iddiasını Emniyet yalanladı: Haber yalan mı?

Yemen'de 40 çocuğu öldüren bombanın hangi ülkeden geldiği ortaya çıktı

Genel müdürden Garanti Bankası çalışanlarına 'ekonomi' maili: Sır saklama yükümlülüklerimiz...

Erdoğan: Kanları labaratuvar testinden geçirilmeli

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sabahattin Zaim Üniversitesi 2015-2016 akademik yılı mezuniyet törenine katıldı.

Burada bir konuşma yapan Erdoğan, 1915 olaylarına ilişkin tasarının Almanya Parlamentosu'nda onaylanmasını eleştirdi.Yıllardır 'CHP ırkçıdır, insanların kafa tasını ölçtürdü' diye propaganda yapan Erdoğan, Alman Parlamentosu'ndaki soykırım oylamasında kabul oyu kullanan Türk kökenli vekiller için 'kan testi' istedi!

"Almanya'da parlamentoda uydurma bir şey geçirdiler" diyen Erdoğan, şunları kaydetti:

"Ey Almanya önce Holokost'un hesabını vereceksin. Namibya'da yüzbina yakın insanı nasıl öldürdünüz onun da hesabını verceksiniz. Siz Türkler'e, parlamentosunda kalkıp da sözde Ermeni soykırımı yapacak en son ülkesiniz. Kaldı ki bizim tarihimizle bu noktada bir sıkıntımız. Bizim tarihimiz katliamlar tarihi değildir. Bizim tarihimiz şefkat tarihidir. Aramızdaki fark budur. 

Ruanda'da Fransayı konuşmadan yapabilir miyiz. Katliamın arkasında fransa var ama sindirilmiş insanlar. Fransa emniyetinin yaptıklarını biz ekranlarda izliyoruz. Ama fransa'da bir tanesini göstermezler. Günlerdir. Fransa kaynıyor. böyle de bi dezenformasyon var. Ben de şimdi endişe duyuyorum. Türkiye'de Gezi'de 12 ağaçtan dolayı endişe duyanlar var. telefonda konuşuyoruz dost görünenlerle 'endişeliyiz' diyorlar. Aynı şeyi şimdi ben söylüyorum. Siz kızları erkekleri yerlerde süründürüyorsunuz. Biz endişeleniyoruz.

Türkiye'de şu anda 100 bin Ermeni var. Bunların yarısı vatandaşımız. Yarısı da bize sığındılar diye ev sahipliği yapıyoruz. Biz çok daha farklı yaklaşabilirdik. Biz Ermeni düşmanı olsak bu gelenlerin hepsini Ermenistan'a geri gönderirdik. Almanya'da utanmadan sıkılmadan terbiyesizce onu konuşuyorlar. Güya biz Ermeni kiliselerini yıkmışız, ek koymuşuz. Elinize dilinize dursun. Tam aksine kendilerine teslim ediyoruz. Varlıkları varsa kendilerine teslim ediyoruz. 

Bizim arşivlerimizde şu anda milyonu aşmış belge var. Bunlar incelenmiştir. Kendinize güveniyorsanız, onurunuz varsa çıkarın hukukçularınızı, arkeolglarınızı, gönderin, incelesinler araştırsınlar. Dediğiniz gibi bir şey çıkıyorsa biz yüzleşmeye hazırız. Ama bunu yapamadılar. Bu cibiliyet meselesidir. 

Orada çıkıyor bir ukala bir şey hazırlıyor. Alman Parlamentosu'na sunuyor. Neymiş, birileri de diyor ki güya Türk... Ne Türk'ü be... Bunların kanının labaratuvar testinden geçmesi lazım."

İlgili Haberler

Politika

AKP'nin Anayasa taslağını hazırlayan isimden Berberoğlu itirafı

Politika

Erdoğan'ın yeni atama kararları Resmi Gazete'de

Politika

Mehmet Ali Güller | Gemi tartışması ve karaya oturmak

Politika

'TBMM, Rus parlamenterlerle dostluk grubu kuracak'

Politika

Kılıçdaroğlu: Kofi Annan'ı saygıyla hatırlayacağız

Politika

Bahçeli'den Erdoğan'a tebrik telefonu

Politika

'Kılıçdaroğlu hastalığı' yeniden nüksetti'

Politika

AKP'de yeni MYK belli oldu... İşte isimler

Politika

Hulusi Akar'dan Menbiç açıklaması

Politika

Beklenildiği gibi Erdoğan yeniden AKP Genel Başkanı seçildi

Politika

AKP'de 'seçim ittifakı' tüzüğe girdi

Politika

4 kişinin öldüğü olaya adı karışan vekil AKP'nin yeni MKYK'sında