darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

Katar'dan gelecek 15 milyar doların gideceği adres belli oldu

'Ekonomide korkulan senaryo gerçekleşmek üzere'

Merdan Yanardağ: Erdoğan, kararname ile bir gecede herkesin mülküne el koyabilir!

Ünlü muhabirden Brunson krizine ilişkin önemli iddia

Alman basını: Erdoğan'ın fikrini değiştirmesi için fazla zamanı kalmadı

Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nu hedef gösterdi: Milletim gereğini yapar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, muhtarlarla iftar programında konuştu. Erdoğan, İstanbul'da şehit cenazesinde saldırıya uğrayan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun CHP Cezevleri Komisyounun yaptığı ziyaretleri katederek "Cezaevlerinde hasta mahkumları ziyare ettik. DHKP-C'liye de gittik, İslamcı teröriste de gittik" şeklindeki sözlerini "Ne diyor bakın. Hastanede terörsittleri ziyaret etmiş. Bu ne tahatlık.. Artık bunlara milletim gereken cevabı en ideal şekilde verecektir" diyerek şehit cenazesinde saldırıya upğrayan Kılıçdaroğlu'nu bir kez daha hedef gösterdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan iftar öncesi muhtarlara seslendi. Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

"KANI BOZUK DERKEN..."

Ben "kanı bozuk" derken, biyolojik bir kanı bozukluktan, ırkçılıktan asla söz etmiyorum. Bizim kültürümüzde ifade karakterle ilgili bir göndermedir. Bu ülkeye silah çeken teröristin biyolojik olarak hangi milletten olduğunun ne önemi var, bizim gözümüzde onun kanı bozuktur.

 

"MİLLETİM GEREKEN DERSİ VERİR"

Bir siyasi partinin başındaki, ki bu siyasi parti ana muhalefet partisidir. "biz yeri geliyor hastanelerdeki PKK'lıları ziyaret ettik" diyor. Şu ifadeye bak ya, ne kadar da rahatlıkla bunu söylüyor. Böyle bir şey olabilir mi? Bu ülkede ana muhalefetin başı olacaksın, bölücü terör örgütü mensuplarını ziyaret edeceksin. Neymiş, yaralıymış. Ben milletin idaresine bunları havale ediyorum. Benim milletim bunlara en ideal dersi gereği gibi verir.

Benim mehmedimi şehit edenleri, benim polisimi şehit edenleri kalkıp da onlarla hastanede ziyaret ederek hasbıhal etmek kusura bakmasınlar bu milletin değerleriyle bir defa uyuşmaz. 

Siz böyle yaparsanız işte Almanya'da kendi ülkesini soykırımla itham eden adam kanı bozuk değil de nedir? 

HAYATI PAHASINA MİLLETİNİ VE VATANINI KORUR

Toplumumuz içinden çıkacak olan kanı bozukların hiçbiri bu milletin asaletini asla gölgeleyemez. Bir yerde 3-5 terörist çıkıp milletin huzurunu kaçırabilir, buna karşılık on binlerce yüz binlerce kahraman oraya gelir, hayatı pahasına milletini ve vatanını korur. Bugün GATA'da yaralılarımızı ziyaret ettim, yine bakıyorsunuz Genelkurmay Başkanımız kendilerine "hazır mısın" dediğinde, "hazırım komutanım" diyor. 

Bu iman meselesidir. Bu işe farklı bakanlar istedikleri kadar alçalsınlar, biz dirayetimizi kaybetmeden mücadelemize evelallah devam edeceğiz. Çünkü bizim başka vatanımız yok. Tüten son ocağa, çarpan son kalbe kadar bu topraklar vatanımız olarak kalmaya devam edecek. 

Türkiye'yi üzerinde diledikleri gibi operasyon yapabilecekleri bir ülke sananlar 1 asırdır defalarca yanıldıklarını gördüler. Şimdi Güneydoğu'daki ilçelerde görüyorlar.

BİZİ BEKLİYORLAR

Yeni Türkiye'nin inşası yolunda adım adım ilerliyoruz. Dünyadaki tüm mağdurların her geçen gün daha güçlü sesi haline geliyoruz. Dünyada mazlumlar Türkiye'nin sesini bekliyor, sizi bekliyor, bizi bekliyor. 

Mazlumların sesi deyince Muhammed Ali'yi anmadan geçmek olmaz. Bu gece cenazesine katılmak, kendisini ebediyete uğurlayanlar arasında olmak üzere bir heyetle Amerika'ya gidiyoruz. 

'MUHAMMED ALİ ONLAR İÇİN DÖVÜŞÜYORDU'

Muhammed Ali bizim çocukluğumuzun ve gençliğimizin efsane ismiydi. Rahmetli halamın oğlunun evinde siyah beyaz televizyonu vardı, sabah 4'lerde gider orada Muhammed Ali'nin boks maçını izlerdik. İnsanlar televizyon bulabildikleri her yerde toplanırdı. Bu insanların boksla herhangi bir ilgileri olmayışına rağmen o insanlar niçin toplanıyordu biliyor musunuz? Çünkü Muhammed Ali onlar için dövüşüyordu. ABD gibi zor bir ülkede Müslümanlığını açıkça ifade eden korkusuz bir yürekti. Dünyada mazlum ve mağdur kim varsa onun için dövüşüyordu. Vurduğu her yumruk zalimlere, katillere gidiyordu. 

Dünyada ne kadar güçsüz, muhtaç, ezilmiş varsa yumruğunu onlar için sallıyor, zaferlerini onlar için kazanıyordu. Vietnam'da savaşa gitmeyi kabul etmemişti. 5 yıl mahkumiyete, para cezasına rağmen savaşa gitmeyi kabul etmedi. Yürek buna denir, dik durmak buna denir, omurgalı olmak buna denir. 

Gençlik teşkilatı görevi yaptığım zaman Türkiye'ye gelmişti. O zaman birlikte Cuma namazı kılma imkanımız olmuştu. Mekanı cennet olur inşallah. 

Muhtarlarımıza Ramazan'da da çok önemli görevler düşüyor. Mahallenizde, köyünüzde, kapısını çalmadığınız, derdini tespit etmediğiniz tek bir ev kalmamalıdır. 

İlgili Haberler

Politika

Yandaş yazar Yusuf Kaplan: Tanzimat ve Cumhuriyet ile ayağımıza kurşun sıktık

Politika

AKP'den yerel seçim hamlesi

Politika

Hisarcıklıoğlu: İflas listeleri dolaştırılıyor

Politika

Muharrem İnce'den 'kurultay' tepkisi!

Politika

Çavuşoğlu'ndan Trump'a yanıt: ABD, gerçek dostun kim olduğunu bilmiyor!

Politika

Mustafa Sarıgül'ün seçim çalışmalarına başladı

Politika

Gazetecilerle bir araya gelen Kılıçdaroğlu: Erdoğan'a yakın isimler dolar vurgunu yaptı

Politika

Washington Post: Trump Türkiye'ye baskı uygulamakta haklı, sadece bunu yapış şekli yanlış

Politika

Sezai Temelli'den 'Özeleştiri vermeyeceğiz' sözlerine ilişkin açıklama

Politika

Ünlü muhabirden Brunson krizine ilişkin önemli iddia

Politika

Berat Albayrak, Alman mevkidaşıyla görüştü

Politika

'ABD, Türkiye'yi kaybetmeyi göze alamaz'