Erdoğan OHAL’den memnun: Şimdi niye kalksın? Hayat akıyor...

Erdoğan OHAL’den memnun: Şimdi niye kalksın? Hayat akıyor...

 

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, darbe girişiminden sonra bir kez daha uzatılan olağanüstü hal uygulamasının kalkması için bir sebep olmadığını belirterek, bu sürecin uzayacağının sinyalini verdi.

Milliyet’ten Serpil Çevikcan’ın yazısına göre, Belarus dönüşü gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, “Derik kaymakamının şehit olması, eş başkanları tutuklu partiden gelen tehditler konusunda değerlendirmeniz nedir'' sorusuna şu yanıtı verdi: 

“Her şey yüzde 100 kontrol altında değil. Cezaevinden dışarıya rahatlıkla tweet atanlar oluyor. Yurt dışına kaçmış olanlar ayrı. Demek ki yeterli kontrol yok. Onlara yönelik bu ülkenin istihbaratı daha yoğun bir çalışmanın içine girmeli. İktidar kendine göre terörle mücadeleyi sürdürürken karşı kesim de boş durmuyor. Bunu kendileri için bir ölüm kalım meselesi gibi görüyorlar. Bitişin ifadesi bu. Eninde sonunda çökecekler, bitecek bu iş. Başka çıkışı yok.''

NİYE KALKSIN

Erdoğan, sorunun devamında, OHAL’in kaldırılması taleplerine de kapıyı kapatarak, “Bazıları ''OHAL kalksın’ diyor. OHAL şu an hemen niye kalksın? Biz ilk iktidara geldiğimizde bir ay içinde o zamanki OHAL’i kaldırmıştık. Ama o zamanki OHAL, bölgede adeta hayatı durdurmuştu. Şu anda ülkemizde hayat durmuş değil, akıyor. Herkes işine, gücüne rahatlıkla gidiyor''ifadelerini kullandı.

YAZARLAR