Çok Okunanlar

Türkeş 'Fesli Kadir' için ne demişti?

ADD Başkanı Süheyl Batum'a Fenerbahçe'den istifa çağrısı

Yandaşların 'Atatürk' yalanı bitmiyor... Gerçek saniyeler içinde ortaya çıktı!

Nagehan Alçı, AKP'nin İstanbul ve Ankara adayını açıkladı

CHP'de 140 belediye başkan adayı belli oldu

Erdoğan, Pakistan medyasını eleştirdi: Bazı köşe yazarları...

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Pakistan ziyareti kapsamında mevkidaşı Memnun Hüseyin'le yaptığı ortak basın açıklamasında Pakistan medyasını eleştirdi. Erdoğan, "Bugünkü Pakistan gazetelerinde bazı köşe yazarlarının masum ifadeleri kabul edilemez. Okuyunca üzüntü duydum" ifadelerini kullandı.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

Pakistan ile ilişkilerimiz başbakanlığım döneminden bu yana 14 yıldır artarak devam ederek gelişmektedir. Başbakanlığım döneminde tesis ettiğimiz ülke düzeyini stratejik konsey çalışmalarıyla 5 yıllık süre içerisinde yaklaşık 50 bin anlaşma yaptık. Tabii aramızda siyasi, askeri, ekonomik birçok çalışmalar devam ediyor. Bütün bu çalışmaların yanında savunma alanında olsun, enerji alanında olsun kaydettiğimiz birçok aşama var. Az önce değerli kardeşimin de ifade ettiği gibi 2017 yılına girmeden serbest ticaret anlaşmasını tamamlamayı hedefliyoruz. Bölgesel ve uluslararası gelişmeleri değerlendirme fırsatı bulduk. Özellikle Keşmir konusunda son dönemdeki gelişmeleri ele aldık. Keşmirli kardeşlerimizin yaşadıkları sıkıntılar ve artan gerilim göz ardı edilemeyecek boyutlara ulaşmıştır. Kontrol hattındaki gerilimi ve can kayıplarını endişeyle izliyoruz. Keşmir sorununun Pakistan ve Hindistan arasında diyalog yoluyla BM kararları çerçevesinde Keşmir halkının talepleri dikkate alınarak çözülmesi gerekiyor. Biz de ülke olarak aynı zamanda İslam İşbirliği Teşkilatı Dönem Başkanı olarak elimizden geleni yapacağız. Bunun yanında her ikisi de kardeşimiz, dostumuz olan Pakistan ve Afganistan arasındaki iş birliğini geliştirmek için çalışacağız. Başbakanlığım döneminde başlattığımız Türkiye, Afganistan, Pakistan 3'lü zirvesi bu nedenle çok önemlidir.

'MASUM' İFADELERİ KABUL EDİLEMEZ

Tıpki İstiklal harbimizde olduğu gibi, 15 Temmuz darbe girişimi akabinde de milletimizin kara gün dostu olduğunu Pakistan çok iyi göstermiştir. Darbe teşebbüsünün hemen ardından hep birlikte bizleri aramak suretiyle burada neler yapılabileceğini bizlerle paylaşmış, hüzünlerini ifade etmişlerdir. Ve parlamentonun her iki kanadı da gerek ayrı gerek oy birliğiyle destek kararları, destek ziyaretleri bize destek vermiştir. Pakistan'ın bu duruşunu ve samimiyetini asla unutmayacağız. Bu darbe girişiminin arkasında Fethullahçı Terör Örgütü ve bunun Pensilvanya'daki başının bulunduğu artık kesinlik kazanmıştır. Yıllardır hizmet, eğitim, diyalog gibi en masum kavramları kullanan bu yapının her türlü yola başvurabileceğini 15 Temmuz'da maalesef acı bir şekilde gördük. Geçmiş itibariyle 40 yıla dayalı bir çalışmayla TSK başta olmak üzere polis teşkilatımıza, yargı teşkilatımıza, devletin tüm bakanlıklarına bu masum kavramlar bahane edilerek sızma hareketini gerçekleştirmişlerdir. Bunun neticesinde de o gece tüm milletimizin vergileriyle almış olduğu F-16 uçakları başta olmak üzere helikopterlerle kendi sivil halkına bombalar yağdırmış, Cumhurbaşkanlığı Külliyemizi bombalamış ve İstanbul'umuzun nadide 1. Boğaz Köprüsü'nü bombalamak suretiyle bu alçak darbeye kalkışmışlardır. O gece 248 şehit verdik ve 2193 gazi vererek ülkemiz millet olarak bağımsızlığına sahip çıktı. Milletimiz şehadete yürüdü ve demokrasisine sahip çıktı. Şimdi tüm dostlarımızı bu örgütün karanlık emelleri konusunda uyarıyoruz. Ülkemizdeki FETO kalıntılarıyla kararlı bir mücadele içerisindeyiz. Bugünkü Pakistan gazetelerinde bazı köşe yazarlarının masum ifadeleri kabul edilemez. Okuyunca üzüntü duydum. Pakistan Milli Eğitim Bakanlığı'yla bizim oluşturduğumuz maarif vakfının müşterek çalışmalarıyla buradaki öğrenciler yine yetiştireceklerdir. Bu konuda Pakistan'ın gösterdiği dayanışmaya çok teşekkür ediyorum.

 

'BATI DAEŞ'İN YANINDA'

FETÖ tüm ülkeler için tehdit. Pensilvanya'dan dünyadaki 170 ülkede yer alan bağlantılarını yönetiyor. Terör örgütü kardeş Pakistan’a zarara vermeden en kısa sürede bertaraf edileceğine inanıyorum.DEAŞ ile mücadelemiz devam ediyor. Bu örgütün İslam’la yakından uzaktan alakası yoktur. İslam’a bunların verdiği zararı kimse vermiyor. Yanlarında bunların kimler var? Batı şu anda DEAŞ’ın yanındadır. Yakaladığımız silahların batı menşeili olduğunu gördük. Bütün bunlar İslam dünyasına karşı yapılıyor. Bölüne neresi, Suriye, ırak, Libya, Afganistan. Ondan sonra bakıyorsunuz Afganistan ile Pakistan vuruşturuluyor. Pakistan terörden kendini kurtarabildi mi? Kurtaramadı. Türkiye kurtarabildi mi? Kurtaramadı. Bu katil sürülerini en kısa sürede İslam dünyasından söküp atmalıyız. Aksi takdirde huzura kavuşamayacağız"

 

İlgili Haberler

Politika

İlker Başbuğ: İmam Hatip Liselerinin sayısının artırılmasının nedenleri nedir?

Politika

Bilal Erdoğan çocukluğuna indi: Babamı cezaevine girerken göremedim, ona sarılamadım

Politika

Ahmet Türk, Kılıçdaroğlu ile görüşmesini anlattı

Politika

Vatandaş faturasını ödeyemiyor... Saray, bir yılda bin 300 konutun elektriğini tüketiyor

Politika

CHP ve İyi Parti'de 14 il için hareketlilik

Politika

Orhan Gencebay: Her dönemin adamı olmak bukalemunluktur

Politika

Kahve falı baktıran CHP'li Gürsel Tekin: Başkan adaylığı gözüküyor

Politika

KHK'lı doktorların çalışmasını kısıtlayan madde değiştirildi

Politika

Çorlu'da öğrencilere 'sabah namazı' dayatması

Politika

'Anadolu'da gençler çok yalnız ve umutsuz'

Politika

Edirne'de Atatürk'e hakaret ettiği için tutuklanan Şahin, serbest bırakıldı

Politika

CHP'li Torun'dan Mansur Yavaş açıklaması