Çok Okunanlar

'Hanımefendi danışmanı'ndan Atatürk düşmanına: 'Yanındayız kardeşim'

Suudi Arabistan'dan Türkiye'ye boykot çağrısı

Diyanet'in skandalları bitmiyor! Atatürk'e ağır gönderme

'İstanbul'un AKP adayı artık belli'

Mansur Yavaş, adaylığına ilişkin 'doğru haberi' paylaştı

Erdoğan: Sayın Obama ile de anlaştık artık Esed gitmeli!

ABD'nin 2 eski Türkiye Büyükelçisi Morton Abramowitz ve Eric Edelman, Washington Post'a yazdıkları yazıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a istifa çağrısında bulundu. Muhalefetin de tepki gösterdiği bu çağrıdaki asıl itiraz noktası ise,emperyalist güçlerin Türkiye'deki siyasi iktidarı belirleme hakkını kendilerinde görmeleri idi.

Ak Saray’da muhtarlara hitap eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da o çağrıya tepki gösterdi ve açıkça “ben gidersem devlet yıkılır' dedi.

22'inci muhtarlar toplantısında konuşan Erdoğan “'Tayyip Erdoğan gitsin demek’, 'Bizim tüm siyasetimizi, tüm çalışmalarımızı, üzerine bina ettiğimiz milletimizin, bayrağımızın, vatanımızın, devletimizin tek olması anlayışı yıkılsın’ demektir. Öyle paralel devlet, yok bilmem şu devlet bu devlet, yok hepsi. Bu ülkede Türkiye Cumhuriyeti Devletinden başka bir devlet asla yoktur ve olamaz. Onun için de yok öz yönetimmiş yok şuymuş yok buymuş böyle bir şey yok. Tek devlet' diye konuştu.

ERDOĞAN SURİYE'NİN YIKILMASINI MI İSTİYOR?

ABD'nin eski büyükelçilerinin 'Erdoğan çekilsin' çağrısına tepki gösteren Erdoğan'ın bu tepkisinin ilke olarak doğru olduğu tartışma götürmez. Ancak ööte yandan, bu eleştiriyi yapan Erdoğan'ın kendi sicili de temiz değil. 5 yıldır ABD ve işbirlikçileri ile el ele vererek Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ı devirmeye çalışan Erdoğan,  ABD Başkanı Barack Obama’nın 16 Mayıs 2013’te yaptığı görüşmenin ardından Obama ile yaptığı ortak basın açıklamasında "Suriye'de yeni bir yönetimin oluşturulması konusunda ABD ile mutabakat içindeyiz" demişti.

Erdoğan, son 5 yıl içinde defalarca 'Esed gitmeli', 'Esed gidici' açıklamaları yaparken, bir başka ülkenin lideri konusunda bu tür çağrılar yapmanın yanlış olduğunu mu bilmiyordu yoksa 'Erdoğan'ın gitmesi devletin yıkılması' diyen Erdoğan, Esad'ın gitmesini isterken Suriye'nin yıkılmasını mı istiyordu?

İlgili Haberler

Dünya

ABD'den 'İran-Rusya-Suriye petrol ağına' yaptırım

Dünya

Ivanka Trump şahsi e-posta hesabını kullandı, ortalık karıştı!

Dünya

Balinanın midesinden 6 kilo çöp çıktı

Dünya

Reuters: Kraliyet Ailesi'nde Muhammed Bin Selman'ın tahta geçişini önlemek isteyenler var

Dünya

Airbnb, Batı Şeria'daki yerleşim birimlerini platformundan kaldıracak

Dünya

Afganistan'da patlama: 40 ölü, 80 yaralı

Dünya

Hollanda, Türklere eğitim ve sınav hazırlığında

Dünya

Rusya'dan 'ticaret savaşları' tepkisi

Dünya

Mısır kimliklerden din hanesini kaldırıyor

Dünya

İran'dan nükleer anlaşmadan çıkma sinyali

Dünya

ABD'li yetkili: Emri Selman'ın verdiği gün gibi aşikar

Dünya

Tren raydan çıktı: 1 kişi öldü 44 kişi yaralandı