darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

3. havalimanı CEO'sundan itiraflar

Varlık Fonu'ndan atılan isim Berat Albayrak'a bunları yazmıştı

Nagehan Alçı hastaneye kaldırıldı

Sedanur'dan acı haber geldi!

'Cumhur İttifakı'nda çatlak: Sağlıklı zeminde ilerlemeyecek

Erdoğan unutunca havuz da unuttu ama arşivler unutmuyor!

AKP ile HDP-PKK arasında çözüm süreci devam ederken 28 Şubat 2015'te Dolmabahçe'de AKP ve HDP heyeti arasında kameralar önünde açıklanan 'Dolmabahçe Mutabakatı' bizzat Erdoğan tarafından çözüm süreci 'derin dondurucuya kaldırılınca' inkar edilmeye başlandı.

Erdoğan son olarak dün Adana'da yaptığı açıklamada 'Ne Dolmabahçesi ya, ne mutabakatı ya' diyerek kameralar önünde onlarca televizyon kanalının canlı yayında verdiği 'Dolmabahçe mutabakatını' inkar etti.

ERDOĞAN O GÜN NE DEMİŞTİ?

Dün 'Ne Dolmabahçesi ya' diyen Erdoğan, 28 Şubat 2015'te AKP-HDP heyetinin açıkladığı deklerasyonun ardından aynı gün Suudi Arabistan'a gerçekleştireceği resmi ziyaret öncesi Atatürk Havalimanı'nda gazetecilerin sorularını yanıtlamıştı. Erdoğan, bir gazetecinin Dolmabahçe mutabakatı hakkındaki sorusu üzerine "Silahların bırakılması çağrısı, bizler için çok çok önemli bir beklentiydi. Bu, demokratik açılım süreciyle başlayan bir çağrıdır, Milli Birlik ve Kardeşlik Projesi'yle başlayan bir çağrıdır. Şimdi de Çözüm Süreci'yle devam eden ve 'Bunu artık noktalayalım' diye hasretle beklediğimiz bir çağrıdır. Tabii çağrılar güzeldir ama aslolan, daha önce de söylediğim gibi, uygulamadır. Acaba bu uygulama şu seçim öncesinde veya seçimlerde araziye ne kadar yansıyacak? Bundan önce mart seçimlerinde maalesef yansımadı, cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yansımadı. Yine aynı şekilde devam etti. Temennim odur ki bu yapılan açıklamaların arkasında durulur ve bununla ilgili adımlar da atılır." yanıtını vermişti.

HAVUZ MEDYASI DA UNUTTU

Tayyip Erdoğan'ın 'Ne Dolmabahçesi ya' diyerek inkar ettiği Dolmabahçe mutabakatı konusunda havuzmedyası da o gün attıkları manşetleri unuttu ve Erdoğan'ın durduğu 'inkar' noktasına geldi.

Peki havuz medyasının bugün unutmak istediği o maneştler neydi? İşte arşivlerde o gün atılan manşetler ve Erdoğan'ın dünkü açıklamasının ardından gazetelerin bugünkü manşetleri.

akit-001.jpgaksam.jpgsabah-004.jpgstar-001.jpg
takvim.jpgturkiye.jpgyenisafak.jpgzaman-001.jpg
gunes.jpgmilat.jpgmilliyet-002.jpgvatan-001.jpg
O dönem cemaaityn elinde olan Zaman gazetesi Dolmabahçe mutabakatını sayfa dibinde 'Silah bırakma tartışması' başlığı ile vermişti. Kayyum'un el koyduğu Zaman ise bugünkü baskısında Erdoğan'ın 'Terörle mutabakat olmaz' sözünü manşetine taşıdı.

zaman-002.jpg

Dolmabahçe mutabakatı için 2015'te "Cumhuriyete silah çektiler" manşeti atan ?Aydınlık gazetesi ise Erdoğan'ın dünkkü sözlerine birinci sayfasında yer vermedi.

aydinlik.jpg

 

 

İlgili Haberler

Güncel

Bilal Erdoğan: Acaba kaç tanemiz at biniyor?

Güncel

Diploma notu 90 olan öğrenci okulsuz kaldı

Güncel

İtalya'dan 2 aile, 8 Kangal yavrusu talep etti

Güncel

Diyanet İşleri Başkanı: Namaz kılan insan haram işler mi?

Güncel

İnşaatlarda son 5 yılda 35.000 iş kazası yaşandı

Güncel

Yolda yürürken başına sokak lambası düştü

Güncel

Meteoroloji'den Marmara Bölgesi açıklaması

Güncel

İstanbul'da bazı yollar trafiğe kapatılacak

Güncel

İyi Parti İl Başkanı'na ikinci saldırı

Güncel

AYM, 6 yılda 2 bin 879 hak ihlali kararı verdi

Güncel

Kars'ta kaybolan 6 yaşındaki çocuk bulundu

Güncel

Gazeteciye rahip Brunson soruşturması