Çok Okunanlar

'Hanımefendi danışmanı'ndan Atatürk düşmanına: 'Yanındayız kardeşim'

Sincan'da Gökçek krizi

CHP milletvekili hayatını kaybetti

AKP anketinde İstanbul için öne çıkan 3 isim

'İstanbul'un AKP adayı artık belli'

Erdoğan yine çark etti, 'Seviyemde değilsin, kıratımda değilsin İbadi' bugün 'sayın' oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan üç ay önce "Sen benim zaten muhatabım değilsin, seviyemde değilsin, kıratımda değilsin, kalitemde değilsin" diye çıkıştığı Irak Başbakanı Haydar el İbadi'ye bugün "Sayın İbadi ile yaptığım telefon görüşmesi ve ziyaretler güzel bir başlangıç oldu" diye seslendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sözlerinden satırbaşları şöyle:

- 15 Temmuz nasıl içeride hainlerle vatan aşıklarını ayırmışsa bu mesele dostlarımız için de turnusol kağıdı oldu. Tiananmen Meydanı'nda tankların önüne dikilenleri taltik yarışına girişenler Kızılay'da tankların önüne çıkanları görmezden gelmiştir.

"İNSAFSIZCA ELEŞTİRDİLER"

- Hayata geçirdiğimiz OHAL insafsızca eleştirilir oldu. Daha da kötüsü darbeciler, FETÖ üyeleri, katiller malesef kimi Avrupa ülkelerinde mağdur gibi karşılanmakta. Bunları sizler, bizzat görev yaptığınız ülkelerde çok açık ve net görüyorsunuz.

"BU NE MENEM BİR İŞTİR?"

- Ülkemizde kara listede olan bir FETÖ'cü Amerika'da rektör olarak atanabiliyor. Bu ne menem bir iştir? Dost demeye dilim varmıyor ama en azından müttefik bildiklerimize yakıştıramadığımız tablo karşısında üzülüyoruz. FETÖ fırsat bulduğu her ülkede Türkiye aleyhine algı operasyonları yürütüyor. Milletrin hasmı hangi yapı varsa onun eteğine yapışıyor.

"BUNUN ADI ATEŞLE OYNAMAKTIR"

- Toplumumuzun farklı kesimlerini hedef aldıkları saldırılarla, Suriye ve Irak'taki ateşi ülkemize taşımaya çalışıyorlar. Ülkemizi turizm yönünden yaralamak istiyorlar. Tüm gayretlerine rağmen, medya, siyaset, akademi içindeki bazı kendini bilmezlerden aldıkları açık desteğe rağmen bunu başaramadılar. Her saldırıdan sonra milletimiz daha çok birbirine sarıldı. Şu noktanın altını çizmek istiyorum; DEAŞ'ın terörü üzerinden İslam düşmanlığı yapıyorlar. Avrupalı insanlarımızın, ibadethaneleri ve işyerlerine saldırılar artıyor. Açıkça söylüyorum, bunun adı ateşle oynamaktır. Kültürel ırkçılık, Avrupa'daki Müslümanların güvenliği konusunda endişelerimizi artırmaktadır.

"SAYIN İBADİ..."

- Son dönemde DEAŞ ile mücadele konusunda malesef müttefiklerimizin sınıfta kaldıklarını ifade etmek istiyorum. Bir terör koridorunun yuvalandığı, kurtarılmış bölgelerin oluşmasına asla izin vermeyeceğiz. Masada ve sahada olmaya kesinlikle devam edeceğiz. Irak'taki gelişmelere de kayıtsız kalmıyoruz. İşte Başbakanımız iki günlük bir seyahat için Bağdat ve Erbil'deydiler. Orada toplantılarımızı bıraktığımız yerden yapmak suretiyle süreci yeniden başlattılar. Irak'ın DEAŞ'a karşı yürüttüğü mücadeleyi desteklerken, kaygılarımızı gidermek için her türlü tedbiri aldık. Bu süreçte zor ancak samimi bir diyalogu da başlattık. Sayın İbadi ile yaptığım telefon görüşme ve ziyaretler güzel bir başlangıç oldu.

İlgili Haberler

Politika

Yıldırım, damada 'başarılı evliliğin sırrı'nı verdi: İtaat et, rahat et

Politika

Çavuşoğlu: Müslümanlara karşı nefret artıyor

Politika

Andriy Shevchenko: Mücadele değil, dostluk maçı

Politika

Hollanda'nın eski Başkonsolosu: Avrupa, Osman Kavala için Türkiye'ye baskı yapmalı

Politika

Berat Albayrak'tan TürkAkım açıklaması

Politika

MHP'de 30 ilçenin belediye başkan adayı belli oldu

Politika

'Reis' filminde Emine Erdoğan'ı canlandırmıştı, AKP'den adaylığını açıkladı

Politika

Aydın Doğan'dan Erdoğan'a ziyaret: Satın almak istediği bankayı konuştular

Politika

Muhsin Yazıcıoğlu'nun koruması AKP'den aday adayı

Politika

CHP Bursa'da 9 ilçe belediye başkanı adayını basına tanıttı

Politika

TürkAkım Projesi Töreni'nde ortak açıklama

Politika

CHP'li Erdin Bircan son yolculuğuna uğurlandı