unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Erdoğan yine El Kaide için uluslararası destek istedi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan Birlik Vakfı iftar töreninde konuştu. Erdoğan'ın El Kaide'nin Suriye kolu El Nusra'ya destek isteyen sözleri dikkat çekti. Batı ülkelerine seslenen Erdoğan, "Bazı dost ülkeler DAİŞ'e karşı savaştığı için PKK'yı desteklediğini söylüyorlar. El Nusra da DAİŞ'e karşı savaşıyor, o zaman niye El Nusra'yı desteklemiyorsunuz" dedi. Erdoğan, geçmişte de El Kaide'nin Suriye kolu El Nusra Cephesi için benzer biçimde destek istemişti. Türkiye, Nusra Cephesi'nin ve yine El Kaide lideri Eymen el Zevahiri'nin kişisel temsilcisi tarafından kurulan Ahrar'uş Şam'ın liderliğindeki Fetih Ordusu isimli çeteyi desteklediğini gizlemiyor.

Erdoğan'ın açıklamasından satır başları:  

"Suriye'nin kuzeyinde çok ciddi bir plan uygulanmaktadır. Dost görünenlerin de sinsilikleri yatmaktadır. Burada söylenenler onlar tarafından takip edilmektedir. 

Operasyonlarımızı sonuna kadar devam ettireceğiz. Yılmak yok. Suriye'de birbiri ile savaşıyor gözüken bu örgütler halka zarar vermekte adeta yarışıyorlar. Bazı dost ülkeler DAİŞ'e karşı savaştığı için PKK'yı desteklediğini söylüyorlar.El Nusra'da DAİŞ'e karşı savaşıyor, o zaman niye El Nusra'yı desteklemiyorsun?

'MUHAMMED ALİ' AÇIKLAMASI

Cenaze namazı kılmak üzere geniş bir heyetle ABD'de olduğumzu Muhammed Ali'ye rahmet diliyorum. Sıradan bir sporcu olarak göremedim. Attığı her yumruk mazlumlar içindi. Bu bakış açısına sahip olduğum için bunu söylüyorum. Hele hele Vietnam'daki tavrı.Muhammed Ali şampiyonluğunu kaybetme pahasına Vietnama gitmedi.  Ne yaptılar beş yıla mahkum ettiler. O bu cezaya mahkum olmasına rağmen yılmadı. Dikleşmeden, dik durmak çok önemli. Omurgalı olmak çok önemli. Rüzgar önünde kalmış yaprak gibi sallanmanın bir anlamı yok. Müslümana bu yakışır. Allah'tan başka kimseye boyun eğmeyiz. "Çok Okunanlar

Trump'tan, Erdoğan'a tehdit

'Erdoğan, Türkiye'yi varoluşsal bir çöküşe götürüyor'

İşte Muharrem İnce'nin topladığı imza sayısı

CHP'deki kurultay çağrısında Böke ve Cihaner de safını belli etti

Adnan Oktar'ı savunan Nagehan Alçı'dan dönüş

İlgili Haberler

Politika

ABC Kritik | İbrahim Utku Nar | Tek çözüm: Halkçı ve devrimci bir CHP

Politika

Firari Akın İpek'e Londra'da ev hapsi verildi!

Politika

Selin Sayek Böke'den genel başkan adaylığı açıklaması

Politika

Bedelli askerlik süresi kaldırılacak mı?

Politika

Meşruiyet savaşları

Politika

Hulusi Akar'dan skandal hata

Politika

Can Ataklı'dan çok konuşulacak Baykal iddiası

Politika

CHP'de, Kurultay için toplanan imza sayısında son durum

Politika

Yatağan Termik Santrali'nde göçük: Çok sayıda yaralı

Politika

CHP'li vekil Aytuğ Atıcı sözünü tuttu!

Politika

Atıcı'nın OHAL protestosu son buluyor: Sakalını kesecek

Politika

'Cemaat ve tarikatları 'sıra bizde' korkusu sardı'