Çok Okunanlar

Türkeş 'Fesli Kadir' için ne demişti?

Çorlu'da öğrencilere 'sabah namazı' dayatması

ADD Başkanı Süheyl Batum'a Fenerbahçe'den istifa çağrısı

AKP'yi üzecek anket sonuçları: AKP ve CHP baş başa

Yandaşların 'Atatürk' yalanı bitmiyor... Gerçek saniyeler içinde ortaya çıktı!

Erdoğan'a darbe mektubu

AKP Manisa Milletvekili ve 15 Temmuz Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu Başkanvekili Selçuk Özdağ, komisyonun bugüne kadar 32 kişiyi dinlediğini belirtip, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, Başbakan Binali Yıldırım, eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ile bazı eski cumhurbaşkanı ve başbakanlara soruların mektupla gönderileceğini söyledi.

“70’Lİ YILLARDA MİT MÜSTEŞARIYLA GÖRÜŞTÜ'

"15 Temmuz darbe girişiminin başarılı olsaydı Türkiye'de iç savaş çıkabilirdi" diyen Özdağ, darbe gecesini ve öncesini araştırmak için Darbe Girişimi Komisyonu kurulduğunu ve beş haftadır çalıştıklarını söyledi. Üç aylık bir süre daha olduğunu dile getiren Özdağ, bugüne kadar 32 kişiyi dinlediklerini belirtip, "Eski ve yeni siyasetçiler, genelkurmay başkanları, MİT müsteşarları ve mağdurlar var. Derine doğru gittiğimizde arkasında egemen güçlerin olduğunu anlıyoruz. Sempatizanlara ibadet derken ticaret yaptırdıklarını ve ihanete doğru gittiklerini görüyoruz. Devleti ele geçirmek için çalışma yaptıklarını görüyoruz. 15 Temmuz akşamı ile ilgili hiçbir şey karanlıkta kalmayacak. Ama 1960'lı yıllara gidiyoruz. Fethullah Gülen'in 1970'li yıllarda MİT müsteşarı ile görüşme yaptığını ve ünlü işadamları ile çalıştığını görüyoruz" diye konuştu.

“4 KİŞİ GELMEDİ'

Komisyonun şimdiye kadar davet ettikleri arasında sadece 4 kişinin gelmediğini açıklayan Özdağ, "Eski başbakanlarımızı, cumhurbaşkanlarımızı davet etmek istiyoruz. Gelirlerse ne ala, gelmezlerse sorularımızı göndereceğiz ve yazılı olarak cevap vermelerini isteyeceğiz. Şu ana kadar Yaşar Büyükanıt, Birgül Ayman Güler, Necdet Özel, Ali Bardakoğlu gelmedi. En kısa zamanda gelmelerini istiyoruz. Rusya Devlet Başkanı Putin'in danışmanı Aleksandr Dugin'e bir mektup yazarak o günlerde kimlerle görüştüğünü öğrenmek istiyoruz. Aynı zamanda Melih Gökçek'e ve Feyzullah Kıyıklı'ya bir mektup yazarak Aleksandr Dugin ile görüşmelerini kimlerle yaptıklarını, neler konuşulduğunu soracağız" dedi.

“CUMHURBAŞKANI VE BAŞBAKAN'A SORU GÖNDERİLECEK'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ve Başbakan Binali Yıldırım'a mektup göndereceklerini açıklayan Özdağ, "Teamüllerimiz gereği bir genel başkanın davet edilmesini doğru bulmuyoruz. Soruları gönderip, cevapları beklemeyi daha doğru buluyoruz. Eski Cumhurbaşkanları Ahmet Necdet Sezer'e, Abdullah Gül'e, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'na, Mesut Yılmaz'a, Tansu Çiller'e de mektup yazacağız ve soruları mektuplar kanalı ile göndereceğiz. Komisyona davet konusu tartışıldı. Genel kanaat mektup yazalım ve cevapları bekleyelim düşüncesi oldu" diye konuştu.

İlgili Haberler

Politika

'ABD'den Kaşıkçı cinayetindeki rolleri yüzünden 17 Suudi vatandaşına yaptırım'

Politika

Muharrem İnce, Kılıçdaroğlu'ndan randevu istedi

Politika

Baltayla saldıran serbest bırakıldı...Atatürk heykeline bugün yeni saldırı

Politika

Bakan Akar'dan bedelli açıklaması

Politika

HDP PM üyesi Can Memiş tahliye edildi

Politika

HDP binasına saldıran kişi AKP'li yöneticinin kardeşi çıktı

Politika

Muharrem İnce adaylık için son noktayı koydu

Politika

İyi Partili Özdağ'dan ittifak açıklaması

Politika

Merdan Yanardağ: Bir millet kahramanlarını köpeklere boğdurursa, o millet ayakta kalamaz

Politika

CHP'li Torun: Bir mucize olacağına inanıyoruz

Politika

MHP, bazı belediye başkan adaylarını açıkladı

Politika

Kaşıkçı cinayetiyle ilgili 5 kişi için idam cezası istendi