darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

'Başkanlık Sistemi sona erdi'

Dolar ve Euro niye düştü? Piyasalar o ihtimali satın aldı iddiası...

New York Times'tan kritik iddia: ABD THY'ye yaptırım uygulayacak

3 kuruş para için hayvanlara eziyet: Kendi dışkılarında yaşamaya zorluyorlar

Süpermarket zinciri Erdoğan'ın boykot çağrısına uymadı

Erdoğan’dan eniştesine: Dalga mı geçiyorsun Ziya?

Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları şu şekilde;

"Saat 21.30’da eniştem aradı. 'Beylerbeyi Sarayı’nın orada bir hareketlilik var’ dedi. İnanamadım.'Ziya dalga mı geçiyorsun, ne alakası var’ dedim. Daha sonra MİT müsteşarını, genelkurmay başkanını aradım ama ulaşamadım. Saat 22.00’ye doğru Hakan Fidan’la görüştüm. Sayın Fidan’a ulaşabildiğimde kendisinden bilgileri aldım. Böyle bir durum olduğunu, kendisinin genelkurmaya gittiğini, genelkurmaydayken böyle bir durum olmadığını anlattı.20:30 gibi MİT’e dönmüş. MİT’e geldikten sonra malum orası da bombalanmaya başladı. Bilgileri o anda kendilerinden kabataslak aldık.

Bu süreç içinde maalesef bir gerçeği tespit ettik ki, burada ciddi bir istihbarat zafiyeti var. Bu saate kadar bu olmazdı. Bir iki saatin çok büyük önemi var. Anında bazı müdahaleler yapılabildi. Uçuşu yapanlara karşı bazı karşı tedbirler alınabilirdi.

Ailemle beraberiz, demek 15 dakika gecikmemiz olsa… Orada dolaşmışlar falan. Biz otelde değiliz tabii. Bu arada yayınımızı yaptık ve helikopterdeki pilot, yıllardır yanımda. Dedim 'Buradan Dalaman’a kaç dakikada gidersin? Peki güvenliğin ne?’ Dedi ki, burası çok enteresan, 'Ben yakıtım bitene kadar bunlara yakalanmam’. Beni rahatlatan bu oldu. 

Hemen ailece dolduk, havalandık, kararttık ve dört ayrı noktada aslında hazırlığımız vardı. Dört ayrı noktada da uçaklar bizi bekliyordu. Dalaman, Bodrum, Çıldır, İzmir… Bu arada İstanbul ile irtibatımız devam ediyor ama pilot da bizim nereye uçağımızı bilmiyor. Pilota 'Sen bunun ortalamalasını al, uç’ dedim.

O sırada kule işgal edilmiş. İstanbul emniyet müdürüne sordum, 'Kaç dakikada temizlersin’ diye. ’10-15 dakikada temizleriz’ dedi.

Sağolsun temizlediler. Pist aydınlatıldı. Biz zaten devam ediyorduk. Aydınlatılmasa da inecektik.

Ben pilota yalnız şunu sordum: 'Sen karanlık haliyle de inebilir misin?’ 'İnerim ama sizi riske edemem’ dedi. 'Niye’ dedim. 'Oraya bir unsur koyabilirler’ dedi, 'Kamyon olur, tank olur. Sizi riske edemem’ dedi. 'Yakıtın ne kadar’ dedim. 'Üç dört saatlik yakıtım var' dedi. Kendi zaten farlarıyla bunu yapabileceğini söyledi. İndik ama indiğimiz andan itibaren uçaklar alçak uçuş yapıyorlardı. Bu alçak uçuşlar tabi ses hızının üzerine çıkınca ciddi patlama sesi oluyordu. Yanımda torunlarım vardı ve ürküyorlardı.

Havalimanındaki kalabalık bana Gezi olaylarını hatırlattı. Orada da Cezayir dönüşümde 100 bin kişi gelmişti. Orada hemen komutayı ele aldık. Genelkurmay başkanımız rehine diye duyum aldık. Dedim,'Vekaleten Ümit paşayı atıyoruz’. Eskişehir talimatı uygulamıyor. Böyle bir tablonun içinde Ümit paşayla değerlendirmemiz yaptık. İkinci bir isme talimatımızı verdi. 12 bomba Akıncı’ya atıldı. Oradaki uçakların harekat kabiliyeti ortadan kalktı. Bu tabii iyice işi rahatlattı. Artık iş lehe dönüşmüştü.'

İlgili Haberler

Güncel

TSK'dan Sincar'a operasyon

Güncel

Keçiören Belediyesi'nden 'ABD' kararı

Güncel

Uşak'ta iş cinayeti!

Güncel

Katar Emiri Al Sani'den 'Türkiye'ye yatırım' açıklaması

Güncel

Selahattin Demirtaş'tan yeni fotoğraf

Güncel

'Cesur'lar ülkesi: Bomba imha uzmanından skandal müdahale

Güncel

Dolarını bozdurana 2 aylık ücretsiz gazete aboneliği

Güncel

20 gün önce Erzurum'a atanan savcı 'Bylock'tan tutuklandı

Güncel

TSK'ya ait savaş uçakları Şengal'i bombaladı

Güncel

Yılmaz Polat | Bilal Erdoğan, Ensar-Türken, Tansu Çiller ABD'deki mal varlığını elden çıkarmalı

Güncel

Yine sağlıkta şiddet! Hastasına öncelik tanınmayınca yumruk attı

Güncel

Erciyes Üniversitesi'nden 'köpek katliamı' iddialarına ilişkin açıklama