unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Erdoğan'dan Saray'da 10 Kasım anması: Kahraman bir asker, büyük devlet adamı

Adli yıl açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Erdoğan, 10 Kasım Atatürk'ü anma törenini Beştepe'deki Kaçak Saray'da yapılacağını duyurmuştu.

Beştepe'deki kaçak sarayda 10 Kasım anma töreni için de geniş katılımlı bir tören organize ediliyor. Bu tür toplantıların bundan sonra burada yapılması planlanıyor. Anma için siyasi partilere, rektörlere, askerlere, iş, sanat, spor ve medya dünyasından bir çok isme davetiye gönderildi.

TÜRKEŞ DE KONUŞMACI

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş'in konuşma yapacağı etkinliğin programı şöyle:

unnamed-109.jpg

AKP VE SARAY'IN ATATÜRK SEVGİSİ!

15 Temmuz darbe girişiminin ardından AKP Genel Merkez binasına ilk kez büyük boy bir Atatürk posteri asılmıştı. Erdoğan'ın 10 Kasım anmasını saraya taşıması da bu adımın bir devamı niteliğinde.  

KILIÇDAROĞLU'NA DAVET GİTMEDİ

10 Kasım'ı Atatürk'ü anma töreni için CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu dışında  tüm parti liderlerine davet gidecek. Yarınki anma için CHP Lideri Kılıçdaroğlu'na bir davet gitmediği öğrenildi. 

unnamed-(1)-083.jpg

10 KASIM MESAJINA ATATÜRK'E ÖVGÜ VAR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 78. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, " Gazi Mustafa Kemal, adını tarihe nakşettirmiş kahraman bir asker, büyük bir devlet adamıdır. Gazi Mustafa Kemal'in 'en büyük eserim' dediği Cumhuriyetimizin güçlenmesi için yılmadan, yorulmadan çalışmayı sürdüreceğiz" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 78. yıl dönümü nedeniyle yayınladığı mesaj şöyle; "Cumhuriyetimizin bânisi Gazi Mustafa Kemal’i, ebediyete irtihalinin 78. sene-i devriyesinde rahmetle yâd ediyorum. 1919’da Samsun’a çıkarak başlattığı İstiklal Harbimizi, 1923’te Ankara’da Cumhuriyeti kurarak zafere ulaştıran Gazi Mustafa Kemal, adını tarihe nakşettirmiş kahraman bir asker, büyük bir devlet adamıdır. Gazi Mustafa Kemal, bu ülkenin ve milletimizin ortak değerlerinden biridir. Uzun yıllar Gazi’yi sahiplendiğini iddia eden bazı kesimler, maalesef, onu kendi marjinal ideolojilerine, günlük siyasetin kısır tartışmalarına alet etmişlerdir. Oysa Gazi’nin hatırasına sahip çıkmak, bağımsızlığımıza, vatanımıza, bayrağımıza, Cumhuriyete ve ülkemizin bin yıllık medeniyet birikimine, Kurtuluş Savaşı ruhuyla sahip çıkmayı gerektirir. Nitekim Türkiye, son 14 yılda her alanda hayata geçirdiği kapsamlı reformlarla, devleti milletle kucaklaştıran politikalarıyla, bunu en iyi biçimde ispatlamıştır. Kahraman milletimiz de, 15 Temmuz ihaneti karşısında sergilediği asil direnişle, ülkemizin bu kazanımlarını canı pahasına muhafaza edeceğini tüm dünyaya ilan etmiştir. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da, Türkiye’nin istikrar ve güven içinde büyümesi, demokrasimizin standartlarının yükselmesi ve Gazi Mustafa Kemal’in 'en büyük eserim' dediği Cumhuriyetimizin güçlenmesi için yılmadan, yorulmadan çalışmayı sürdüreceğiz. Bu düşüncelerle, Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarına bir kez daha Allah’tan rahmet diliyor, aziz şehitlerimizi, gazilerimizi ve tüm ecdadımızı şükranla anıyorum. Ruhları şad olsun."
 Çok Okunanlar

JP Morgan'dan AKP'ye rest: Damadın çok fazla zamanı yok

Melih Gökçek'ten tarihi çark!

Muharrem İnce: Hiç kimsenin sesi çıkmıyor

AKP'liler görevde: 'Atatürk'e küfreden çarşaflı' provokasyonu

Atatürk'e hakaret eden Safiye İnci gözaltına alındı

İlgili Haberler

Politika

Saadet Partisi'ne saldıran kişinin kimliği belirlendi

Politika

Kemal Türkler mezarı başında anıldı

Politika

Gökçek'ten sonra AKP'li Çamlı da çark etti

Politika

İşçi sınıfının unutulmaz önderi: Kemal Türkler

Politika

Kopyala-yapıştır 'adalet'

Politika

ÖSYM'den KPSS'ye gireceklere uyarı

Politika

CHP'li Özcan'dan kurultay iddiaları

Politika

CHP'li Bekaroğlu'ndan 'Muharrem İnce' yorumu: Eğer...

Politika

27 yıl sonra gelen izin: Ölüm döşeğinde oğluyla görüşebildi

Politika

BBP lideri Destici'den 'bedelli askerlik' yorumu

Politika

Kılıçdaroğlu: Umarım kısa sürede özgürlüklerine kavuşurlar

Politika

Devlette Fatma Betül Sayan hanedanlığı: Bir kardeşi daha atandı