darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

CNN manşetten duyurdu: Çin ABD'ye saldırmaya hazırlanıyor!

AKP'den yerel seçim hamlesi

Trump'tan flaş Türkiye açıklaması!

Hisarcıklıoğlu: İflas listeleri dolaştırılıyor

Trump'tan Türkiye'ye yeni tehditler

'Erdoğan'ın diploması'na kimse ulaşamıyor!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sahte olduğu iddiasıyla kamuoyunda tartışılan üniversite diplomasına ilişkin Marmara Üniversitesi arşivine getirilen erişim yasağı kararı sonrası yeni bir gelişme daha yaşandı.

Bu kez kararın adliyede yok olduğu anlaşıldı. Avukatların dosya numarasıyla yaptığı araştırmada, kararın trafik cezasına ilişkin olduğu ortaya çıktı. Israr üzerine adliyeden dosyanın bulunamadığı, kayıtlarda da olmadığı yanıtı verildi.

Cumhuriyet'ten Aykut Küçükkaya’nın haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sahte olduğu iddiasıyla kamuoyunda tartışılan ve Marmara Üniversitesi’nin açıklamasıyla daha da alevlenen üniversite diplomasıyla ilgili adliye ayağında da ilginç bir gelişme yaşandı.

En son Marmara Üniversitesi’nin diploma arşivinin, Erdoğan’ın seçildiği Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden önce İstanbul Anadolu 5. Sulh Ceza Mahkemesi tarafından erişime engellendiği ortaya çıkmıştı. Papakçı Avukatlık Bürosu da Avukatlık Yasası’na dayanarak söz konusu kararı incelemek için yargıya başvurdu. Ancak avukatlara “dosyanın kayıtlarda bulunamadığı' yanıtı verildi. 

Resmi kayda göre olay özetle şöyle gelişti:

O NUMARADAN TRAFİK CEZASI ÇIKTI

Avukatlar önce kararı veren 5. Sulh Ceza Hakimliği’ne başvuruda bulundu. Kalem görevlileri 5. Sulh Ceza Mahkemesi’nin dosyalarının 1. Sulh Ceza Hakimliği’ne devredildiği bilgisini verdi. UYAP’tan yapılan kontrolden “ilgili değişik iş no ile kayıtlı dosya trafik cezası iptali" çıktı.

Avukat bu kez 1. Sulh Ceza Hakimliği kalemine başvuruda bulundu. Kalemdekilerden dosyanın bulunamadığı, kayıtlarında da olmadığı yanıtını aldı. Bu yanıt üzerine yapılan tüm görüşmeleri kayda geçirmek için aynı gün dilekçeyle resmi bir başvuru yapıldı.

İstanbul Anadolu Sulh Ceza Hakimliği tarafından işleme konulan 2 Haziran 2016 tarihli dilekçede şöyle denildi:

“Kalem görevlileri, İstanbul Anadolu 5. Sulh Ceza Mahkemesi’nin değişik iş sayılı dosyalarını İstanbul Anadolu 1. Sulh Ceza Hakimliği’nin devraldığını doğruladıktan sonra dosyanın kayıtlarda bulunamadığı bilgisini vermiştir. Dosyanın akıbetinin araştırılarak kalemde incelenmek üzere hazır bulundurulmasını ve taleplerime ilişkin tarafıma yazılı olarak cevap verilmesini talep ederim.'

İlgili Haberler

Güncel

Eski ABD'nin Ankara Büyükelçisine kritik görev

Güncel

Emek meslek örgütleri: Krizi emekçiler değil patronlar ödesin!

Güncel

Edremit Körfezi'nde 3 kilometrelik bayram trafiği

Güncel

BİM, İPhone'ları rafa kaldırdı ama o markayı unuttu

Güncel

Dünyanın ilk Atatürk heykeli artık özgür!

Güncel

4 yaşındaki torununa ateş ettiren dede hakkında yeni gelişme

Güncel

Bakan Çavuşoğlu: 2 başkonsolosluğu yeniden açacağız

Güncel

İstanbul Boğazı'nda faciadan son anda dönüldü

Güncel

İstanbul Tuzla Piyade Okulu'nda 'FETÖ' operasyonu: Gözaltılar var

Güncel

'İmar Barışı' mağdur etti: Evleri yıkılan yurttaşlar çadırlarda yaşıyor

Güncel

FT: Trump, Brunson krizini seçimler için kullanıyor

Güncel

Bursa'da zincirleme kaza: Ölü ve yaralılar var