unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Erdoğan'ın 'milli mutabakat'ında HDP yok mu?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Milli Şair Mehmet Akif Ersoy'un ölüm yıl dönümü dolayısıyla bir mesajı yayımladı. Erdoğan, 'Farklı toplumsal kesimlere, farklı partilere, farklı düşüncelere sahip vatandaşlarımızın ortak değerler etrafında birleşebilmeleri, milletçe ne kadar büyük, ne derece güçlü olduğumuzun somut bir göstergesidir' ifadelerini kullandı.

HDP'ye yönelik operasyon kapsamında Eş Genel Başkanlar Figen Yüksekdağ ve Selahattin Demirtaş'ın da aralarında bulunduğu 9 HDP'li tutuklu bulunurken mesajında milli mutabakat vurgusu yapan Erdoğan'ın 'farklı partilere, farklı düşüncelere sahip vatandaşlarımız' ifadeleri 'Erdoğan'ın milli mutabakatında HDP yok mu' sorusunu gündeme getirdi.

Erdoğan yazılı mesajında şu ifadeleri kullandı: 

"Mehmet Akif Ersoy, eserleriyle, şiirleriyle, yılmak bilmeyen azmiyle günümüzde de bizlere hala ışık tutmaya, öncülük etmeye devam ediyor. Merhum Mehmet Akif'in Çanakkale ve Kurtuluş Savaşlarında yazdığı kahramanlık destanları, milletimizin bağımsızlık ve özgürlük konusundaki kararlılığının, inancının, ruh birlikteliğinin en güzel ifadesidir. Milli şairimiz, insanına, milletine, dostlarına karşı şefkatli, merhametli, mütevazı olması; ülkesini, ideallerini, inancını tehdit edenlere karşı dik durması sayesinde, hayatıyla da bizlere mükemmel bir örnek teşkil etmektedir."

'FARKLI PARTİLERE, FARKLI DÜŞÜNCELERE SAHİP VATANDAŞLARIMIZ...'

 

Türkiye'ye yönelik tehditleri boşa çıkarmanın yolunun yeni bir milli mutabakattan geçtiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, " Ülkemize yönelen her türlü tehdidi bertaraf edebilme yolunda Mehmet Akif'in İstiklal Marşı ile ortaya koyduğu milli mutabakat iklimine bugün her zamankinden çok daha fazla ihtiyacımız var. Farklı toplumsal kesimlere, farklı partilere, farklı düşüncelere sahip vatandaşlarımızın ortak değerler etrafında birleşebilmeleri, milletçe ne kadar büyük, ne derece güçlü olduğumuzun somut bir göstergesidir. Milli birlik ve beraberliğimizin temel unsurlarını, milletimizin bağımsızlığa olan tutkusunu, vatan ve bayrak sevgisini, mücadeleci ruhunu en iyi biçimde tasvir eden Mehmet Akif'in eserlerini iyi anlamak, gelecek nesillere aktarmak, milli ve manevi değerlerimize sahip çıkmak hepimizin görevidir. Ebediyete irtihalinin yıl dönümünde Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'a Allah'tan rahmet diliyor, kendisini hürmet ve minnetle yad ediyorum" dedi.

ILGAZ TÜNELİ'NİN AÇILIŞINA CANLI BAĞLANDI

Erdoğan bugün öğle saatlerinde Yıldız Sarayı içindeki Mabeyn Köşkü'ne geçerek Başbakan Binali Yıldırım'ın katıldığı Ilgaz 15 Temmuz İstiklal Tüneli'nin açış törenine canlı bağlanarak bir konuşma yaptı.Çok Okunanlar

Muharrem İnce'nin ekibinin topladığı imza sayısı belli oldu

CHP'li Aksünger: Muharrem Bey'in sonuç monuç aldığı yok

Merdan Yanardağ'dan Muharrem İnce'ye kritik soru

Teknosa'da işler böyle yürüyor!

Diğer cemaat ve tarikatlara operasyon geliyor mu? Yandaş yazar yanıtladı...

İlgili Haberler

Politika

Kılıçdaroğlu: Feriştahınız gelse geri adım atmayacağım!

Politika

CHP'de değişim!

Politika

Sonun sonu üzerine...

Politika

CHP'li Tuncay Özkan'dan kurultay açıklaması

Politika

CHP'de kurultay imzalarında son durum açıklandı

Politika

Tayyipname

Politika

Gaziosmanpaşa'da sahte içki operasyonu

Politika

Muharrem İnce'den gençlere çağrı

Politika

Suruç Katliamı anmasına yasak

Politika

Kılıçdaroğlu'ndan 'Tayyipler Alemi' paylaşımı

Politika

CHP ve MHP'den bedelli açıklaması

Politika

Apolet tartışmasıyla gündeme gelen Metin Temel'in eşi nereye atandı?