darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

Katar'dan gelen yardımın karşılığı ortaya çıktı

Emeklilere maaş şoku!

‘IMF'ye gidin, Berat Albayrak'ın işine son verin'

'Setlerde bakire arayan erkek oyuncu var'

Hem cinsiyetçi hem saçmalama uzmanı: Yandaş yazardan skandal yazı

Erdoğan'ın 'sen kimsin' dediği ABD'li generalden yeni açıklama

ABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM) Komutanı Joseph Votel, Türkiye’deki darbe girişimiyle herhangi bir ilişiği olduğuna dair iddiaların 'talihsiz’ ve 'tamamen gerçekdışı’ olduğunu söyledi.

Türkiye’nin bölgede uzun yıllardır olağandışı ve çok önemli bir partner olduğunu ifade eden Votel, “Türkiye’nin süregelen işbirliğini takdir ediyoruz ve IŞİD’e yönelik savaştaki gelecek ortaklığımızı dört gözle bekliyoruz' dedi.

Aspen Güvenlik Forumu’nda konuşan CENTCOM Komutanı Votel, darbe girişiminin Türkiye’yle olan 'mükemmel’ işbirliği ve birlikteliğe zarar vermesinden endişelendiğini kaydederek, Kaygılandığım ilk ve en önemli şey, (darbe girişiminin) birlikte yürüttüğümüz operasyonlara etkisi olacağı' ifadelerini kullanmıştı. Votel, ABD’nin birlikte çalıştığı Türk yetkililer arasından darbe girişimi sonrasında gözaltına alınan kimse olup olmadığı sorusuna da “Evet, bazılarının hapiste olduğunu düşünüyorum' cevabını vermişti.
ERDOĞAN: SENİN NE HADDİNE

Darbe gecesi bombalanan Gölbaşı'nda yaptığı konuşmada, Votel'in darbe girişiminin ardından ABD'nin beraber çalıştığı bazı komutanların tutuklandığına ilişkin açıklamalarını eleştiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bunun kararını vermek senin haddine mi? Sen kimsin? Bir defa haddini bileceksin, kendini bileceksin. Sen benim ülkemdeki yapılan bir darbe girişimine yönelik kalkıp bu darbe girişimini püskürten bu devlete teşekkür edeceğine, demokrasi adına teşekkür edeceğine, tam aksine darbecilerin yanında yer alıyorsun. Zaten darbeci senin ülkende, darbeciyi senin ülkende zaten besliyorsunuz, bu zaten ortada. Benim milletimi asla inandıramazsınız" ifadelerini kullanmıştı.

İlgili Haberler

Dünya

İsrail'den Yahudi yerleşim biriminin genişletilmesine onay

Dünya

Putin, Ürdün Kralı ile Suriye'deki durumu görüştü

Dünya

Endonezya'daki depremlerde 506 kişi öldü

Dünya

Rusya'dan ABD yaptırımlarına ilk yanıt

Dünya

MTV ödüllerinde Madonna'ya 'Aretha Franklin'i tepkisi

Dünya

Mısır'da 2 binden fazla tutukluya af

Dünya

ABD'den Rusya'ya milyonlarca dolarlık yaptırım

Dünya

ABD'de, 95 yaşındaki Nazi kampı gardiyanı sınır dışı edildi

Dünya

Microsoft: Rus hacker grubu 'Süslü Ayıları' engelledik

Dünya

İsveç'te savaş uçağı düştü

Dünya

İtalya'daki selde ölü sayısı artıyor

Dünya

Rus ordusundan görülmemiş büyüklükte askeri tatbikat!