darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

'Ekonomide korkulan senaryo gerçekleşmek üzere'

Katar'dan gelecek 15 milyar doların gideceği adres belli oldu

Yanardağ: Erdoğan, bir kararname ile herkesin mülküne el koyabilir!

Ünlü muhabirden Brunson krizine ilişkin önemli iddia

Alman basını: Erdoğan'ın fikrini değiştirmesi için fazla zamanı kalmadı

Erdoğan'ın vasiyeti açıklandı!

Çalmuk'un anlattığına göre Erdoğan öldükten sonra ya annesinin Karacaahmet'teki mezarlığının yanına ya da Süleymaniye Camii Haziresi'ne gömülmek istiyor.

Erdoğan'ın dün televizyonda 15 Temmuz darbe girişiminde kendisinin öldürülmek istendiğini açıklamasının ardından Millli Görüş Camiasının tanınan yazarı Fehmi Çalmuk, Erdoğan'ın vasiyetini açıkladı. "Vefat ettiğinde kendisine ne devlet mezarlığı ne de anıt mezar istiyordu" diyen Çalmuk, "Anlatılandan anladığım kadarıyla ortada netleşmemiş iki mezar yeri var. Biri Süleymaniye Camii Haziresi. Osmanlı padişahları Kanuni Sultan Süleyman İkinci Süleyman ve İkinci Ahmed burada metfun. Burası bir Hanedan mezarlığı… Süleymaniye Camii Haziresi, 1980 yılında vefat eden İskenderpaşa Şeyhi Mehmet Zahit Kotku’nun askeri yönetim olmasına rağmen buraya defnedilmesiyle yıllar sonra tekrar gündeme geldi." derken ikinci mezar yerini şöyle açıkladı: "Üsküdar Karacaahmet mezarlığı ise daha ağırlık basıyor…Annesi Tenzile ve Babası Ahmet Erdoğan ile kayınvalidesi Hayriye ve kayınpederi Cemal Gülbaran'ın mezarları burada bulunuyor. Erdoğan annesinin vefatından sonra Kulaksız mezarlığında bulunan babasının mezarını da buraya nakletmişti. Zamanın İstanbul Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a verilen bir emir dikkate alındığında “12 kişilik aile mezarlığı' yapılmasına yönelik bir çalışma olduğu görülüyor."

ANIT MEZAR İSTEMİYOR

İşte Çalmuk'un anlattıkları:

"Erdoğan’ın 2017 yılında 63 yaşına gireceğini hatırlatanlar geçenlerde öyle diyorlardı. Erdoğan vasiyetini hazırladı. Anlatılanlar, vasiyetin defin ile ilgili kısmı olsa gerek. O bir Cumhurbaşkanıydı. Belki de seçimle iş başına gelecek ilk Devlet Başkanı. Anladığım kadarıyla altı kalın çizgilerle çizilen bir gerçek var. Vefat ettiğinde kendisine ne devlet mezarlığı ne de anıt mezar istiyordu. Türkiye’de İslami siyaset yapan liderlerden Erbakan aile kabristanın da bulunduğu İstanbul Merkez Efendi Mezarlığı'na, Muhsin Yazıcıoğlu Ankara’da Tacettin Dergahı’na gömülmüştü.

Anlatılandan anladığım kadarıyla ortada netleşmemiş iki mezar yeri var. Biri Süleymaniye Camii Haziresi. Osmanlı padişahları Kanuni Sultan Süleyman İkinci Süleyman ve İkinci Ahmed burada metfun. Burası bir Hanedan mezarlığı… Süleymaniye Camii Haziresi, 1980 yılında vefat eden İskenderpaşa Şeyhi Mehmet Zahit Kotku’nun askeri yönetim olmasına rağmen buraya defnedilmesiyle yıllar sonra tekrar gündeme geldi. Turgut Özal’ın annesi Hafize Özal vefat ettiğinde şeyhinin yanına gömülmesini istediği yerine getirildi. Özal ailesinden defnedilen ikinci kişi ise Yusuf Bozkurt Özal. Kotku’nun damadı İskender Paşa Şeyhi Prof. Dr. Esad Coşan’ın buraya defnedilmesine ilişkin Bakanlar Kurulu kararını dönemin Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer veto etti. Çoşan aynı kazada vefat eden damadıyla birlikte Eyüp mezarlığına defnedilir. Ancak burada mezar yeri ayrıldı mı bilinmiyor. Bakanlar Kurulu kararıyla dergahının şeyhi Mehmet Zahit Kotku’nun yakınlarına defnedilebilir.

KARACAAHMET AĞIR BASIYOR

Üsküdar Karacaahmet mezarlığı ise daha ağırlık basıyor…Annesi Tenzile ve Babası Ahmet Erdoğan ile kayınvalidesi Hayriye ve kayınpederi Cemal Gülbaran'ın mezarları burada bulunuyor. Erdoğan annesinin vefatından sonra Kulaksız mezarlığında bulunan babasının mezarını da buraya nakletmişti. Zamanın İstanbul Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a verilen bir emir dikkate alındığında “12 kişilik aile mezarlığı' yapılmasına yönelik bir çalışma olduğu görülüyor.

Bir alimin ayaklarının altına, anasının sinesine gömülmek istemek Recep Tayyip Erdoğan’a özgü bir hareket… Alim dediğimiz zat; Ebu’l-Fârûk Süleyman Hilmi Silistrevî…İmam Hatip’e giderken Kur’an Bülbülü diye tanınan Recep Tayyip Erdoğan’ın hayat yolundaki işaretlerinden biridir. Necip Fazıl Kısakürek’in tabiriyle 'Son Devrin Din Mazlumları'ndan olan Süleyman Hilmi Tunahan Fatih dersiamlarındandı ve Nakşibendiye şeyhi idi. Zaten talebelerinin namaz sonrası “Evrad-ı şeriflerine' baktığınızda bir Nakşi dersini yaptıklarını görürsünüz. Tunahan 1959 yılında 72 yaşında vefat ettiğinde ders verdiği medresenin yanı başındaki Fâtih Câmii haziresine defni için Bakanlar Kurulu’ndan izin alınır. Ancak dönemin İçişleri Bakanı Namık Gedik’in engellemesi sebebiyle polis zoruyla Karacaahmet Mezarlığı’nda toprağa verilir. Tenzile Erdoğan vefat ettiğinde vasiyeti yerine gelir ve Tunahan’ın mezarının yanı başındadır. Erdoğan aile mezarlığı diye burayı ilan etmiştir.

Başkanlık yolunda Türkiye’ye vites büyüttüren ve CHP’nin “diktatör' diye suçladığı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın vefat ettiğinde konulacağı mezar ancak ve ancak memleket evladının mezarı kadardır. Siyaset, ekonomi derken insanlığını unutmuş, ölümlü dünyayı hiçe saymış insanoğlu için ölüm ne büyük terbiyedir."

İlgili Haberler

Güncel

Eski ABD'nin Ankara Büyükelçisine kritik görev

Güncel

Emek meslek örgütleri: Krizi emekçiler değil patronlar ödesin!

Güncel

Edremit Körfezi'nde 3 kilometrelik bayram trafiği

Güncel

BİM, İPhone'ları rafa kaldırdı ama o markayı unuttu

Güncel

Dünyanın ilk Atatürk heykeli artık özgür!

Güncel

4 yaşındaki torununa ateş ettiren dede hakkında yeni gelişme

Güncel

Bakan Çavuşoğlu: 2 başkonsolosluğu yeniden açacağız

Güncel

İstanbul Boğazı'nda faciadan son anda dönüldü

Güncel

İstanbul Tuzla Piyade Okulu'nda 'FETÖ' operasyonu: Gözaltılar var

Güncel

'İmar Barışı' mağdur etti: Evleri yıkılan yurttaşlar çadırlarda yaşıyor

Güncel

FT: Trump, Brunson krizini seçimler için kullanıyor

Güncel

Bursa'da zincirleme kaza: Ölü ve yaralılar var