darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

Akit yazarından 3. havalimanı işçilerine: Bu itler, bitlendik diyorsa...

Erdoğan'ın diplomasını sorgulayan parti liderine ölüm tehdidi

20 milyar dolar kayıp

Kırmızı etten sonra balıkta da tehlike!

Yeni parti kuruluyor

Erdoğan'la görüşen Davutoğlu, kurmaylarını topladı

AKP’nin siyasi tarihinde önemli olaylardan biri olarak yer alacak 29 Nisan MKYK’sında, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun, il ve ilçe başkanı atama yetkisini devretmek zorunda kalmasının yol açtığı sıcak tartışmaların hemen ertesinde dünkü grup konuşmasında yaptığı çıkış Ankara kulislerini yeniden hareketlendirdi.

CumhurbaşkanıErdoğan'ın bugün yaptığı "Önemli olan bugün bulunduğumuz yere nasıl geldiğimizi unutmamız" sözleri de "Başbakan'a bir mesaj mı" sorusunu gündeme getirdi. İki gündür süren açıklamalar üzerine siyasette tüm gözler saat 18.00'de yapılması planlanan toplantıya kilitlendi. Başbakan Ahmet Davutoğlu saat 18:28'de Başbakanlık Konutu'ndan çıkış yaptı. Türkiye'nin dikkatle izlediği görüşme saat 18:40'ta başladı, 20:20'de sona erdi.

SARAY'DAN AÇIKLAMA
Görüşmenin ardındna cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamada sadece "HAftalık olağan görüşme sona ermiştir. Başka bir açıklama yapılmayacaktır" denildi.

BAŞBAKANLIĞA O İSİMLE DÖNDÜ

Görüşmenin ardından Başbakanlığa dönen Davutoğlu'na Başbakan Yardımcısı Devlet Bakanı Lütfi Elvan eşlik etti. Davutoğlu'nun başbakanlığa dönmesinin ardından danışmanları da makama geldi. Kurmayları ile bir değerlendirme yapan Davutoğlu'nun bir açıklama yapıp yapmayacağı konusunda bilgi verilmedi.

Davutoğlu, görüşme öncesinde de Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan ile yaklaşık 1 saat süren bir  görüşme yapmıştı.

SARAY 'OLAĞAN GÖRÜŞME' DEDİ

Cumhurbaşkanlığı kaynakları, Erdoğan ve Davutoğlu'nun görüşmesi için "olağan" dedi. Ancak Ak Saray'daki görüşmeden istifa kararının da çıkabileceği iddia ediliyor.

AKP’nin siyasi tarihinde önemli olaylardan biri olarak yer alacak 29 Nisan MKYK’sında, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun, il ve ilçe başkanı atama yetkisini devretmek zorunda kalmasının yol açtığı sıcak tartışmaların hemen ertesinde dünkü grup konuşmasında yaptığı çıkış Ankara kulislerini yeniden hareketlendirmişti.

Cumhurbaşkanlığı kaynakları, görüşmeyle ilgili olarak 'Sayın Başbakanı kabul haftalık olağan görüşme' dedi.Saray kaynakları her ne kadar 'Olağan görüşme' deseler de, görüşmenin olağan olmadığı malum. 

GÖRÜŞME GEÇ BAŞLADI

Saat 18.00'de başlayacağı açıklanan görüşme, açıklanandan daha geç saatte başlayacak. Başbakan Ahmet Davutoğlu saat 18:28'de Başbakanlık Konutu'ndan çıkış yaptı. Görüşme saat 18:40'ta başladı.

chn9ompviaeavvh.jpg

Ajanslara görüşmeden servis edilen ilk kare...

Öte yandan, Davutoğlu'nun Saray'a çıkarken cebinde istifa dilekçesi ille gittiği ve istifa konusunda son kararını görüşmenin ardından vereceği iddia ediliyor.

GÖRÜŞME ÖNCESİ İMALI MESAJ

Tayyip Erdoğan'ın, Davutoğlu ile görüşmesinden öne muhtarlarla yaptığı toplantıda sarfettiği "Önemli olan bulunduğunuz yere nasıl geldiğinizi ve hedeflerinizin ne olduğunu unutmamanız" şeklindeki sözleri, Ankara kulislerinde Davutoğlu'na bir mesaj olarak yorumlandı.

YANARDAĞ: SON SÖZÜ ERDOĞAN SÖYLER

Halk TV Canlı yayınındaki 'Sol Şerit' programında Erdoğan-Davutoğlu görüşmesini değerlendiren ABC Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ, "Davutoğlu için bugün karar günü. Ya istifa edecek, ya da tam teslim olarak koltuğunda kalacak.İstifa etmesi sürpriz değil. Ancak son sözü Erdoğan söyleyecektir." dedi.

İlgili Haberler

Politika

Can Ataklı, Brunson'un serbest kalacağı tarihi açıkladı

Politika

AKP'li belediye başkanının aracına silahlı saldırı

Politika

'Türk ordusu böyle itibarsızlaşıyor'

Politika

'Durun daha şirketler batacak, insanlar işsiz kalacak'

Politika

AKP'den ittifak açıklaması

Politika

Kılıçdaroğlu: 24 Haziran gecesi iyi bir sınav vermedik

Politika

Türk vatandaşı olmak artık daha ucuz...

Politika

İyi Parti'den ittifak açıklaması

Politika

'Esad'la ilk güzel sonuç alındı'

Politika

AKP-MHP ittifakı için formül bulundu

Politika

Bakan Akar: Faaliyetler Rusya ile koordineli şekilde devam edecek

Politika

AKP'den AKP'liye 26 milyonluk ihale aktarıldı