Avcılar'da dağıtılan bildiri IŞİD'in Türkiye emiri olarak bilinen EBU HANZALA'nın dergisi (Tevhid Dergisi). pic.twitter.com/NXGNaWk6ig

— Eren Erdem (@erenerdemnet) 2 Temmuz 2016

Emniyet geldi, ama tutuklama yapamadı.. Sadece bildiri dağıtmalarını engelleyip gönderdiler. EBU HANZALA'nın ekibinin görüntüleri birazdan..

— Eren Erdem (@erenerdemnet) 2 Temmuz 2016

 

IŞİD'E NASIL GÖZ YUMULDUĞUNU BELGELERİYLE ANLATMIŞTI!

CHP'li Erdem havalimanı saldırısının ardından Meclis'te yaptığı konuşmada, iktidar ile IŞİD arasındaki ilişkiyi belgeleriyle kamuoyuna aktarmıştı. 

 

", "author": { "@type": "Person", "name": "www.abcgazetesi.com" }, "publisher": { "@type": "Organization", "name": "www.abcgazetesi.com", "logo": { "@type": "ImageObject", "url": "https://cdn-photo.pivol.com/16396/imgs/190420181810218089950.png", "width": 152, "height": 55 } } }

darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

CNN manşetten duyurdu: Çin ABD'ye saldırmaya hazırlanıyor!

AKP'den yerel seçim hamlesi

Trump'tan flaş Türkiye açıklaması!

Trump'tan Türkiye'ye yeni tehditler

Dünyanın ilk Atatürk heykeli artık özgür!

Eren Erdem: Avcılar'da 3 IŞİD'li bildiri dağıtıyor, dağıttırmam!

İstanbul Avcılar’da metrobüs üstgeçinde IŞİD terör örgütüne bağlı kişiler bildiri dağıttı, CHP’li Eren Erdem ve Avcılar ilçe örgütü duruma müdahale etti. 

ERDEM: IŞİD KALABALIK METROBÜS DURAKLARINDA ELİNİ KOLUNU SALLAYARAK BİLDİRİ DAĞITIYOR
IŞİD’in metrobüs duraklarında broşür dağıttığına dair ihbarlar aldığını belirten Erdem, bölgeye gidip IŞİD’çilere müdahale ettiğini anlattı. Konuya ilişkin Erdem, “IŞİD’in elini kolunu sallayarak broşür dağıttığına dair ihbarlar aldık ve bölgeye gittik. Bölgede birtakım kişilerin üzerinde Tevhid Dergisi yazan broşürler dağıtıyordu. İlçe Başkanımız ve gençlik kollarımızla müdahale edince polis geldi; ancak emniyetin bu kişileri daha sonra serbest bıraktığını öğrendik. Bildirinin altında yazan Tevhid Dergisi ise IŞİD’in Türkiye Emiri Ebu Hanzala’ya ait. Tevhid Dergisi’nin internet sitesinde girildiğinde Ebu Hanzala’ya ait olduğu net bir şekilde görülüyor. İlçe başkanımız ve gençlik kollarımızdan arkadaşlar, IŞİD’çilerin bildiri dağıtmasına engel olmasaydı eğer, yayınlar dağıtılmaya devam edecekti. 40’a yakın insanımızı henüz yeni kaybetmişken, IŞİD’in bu kadar kalabalık yerlerde rahatlıkla bildiri dağıtması ihmal olarak nitelenemez. Bunun peşini bırakmayacağız.' dedi.

2ea0f186-8777-46d6-acc8-1d621199e6e1.jpg

BOZAN: 3 GÜN ÖNCE ONLARCA MASUMU ÖLDÜREN ZİHNİYETE NEDEN GÖZ YUMULUYOR?
CHP Avcılar İlçe Başkanı Erhan Bozan, “IŞİD’in metrobüs güzergâhında birçok kişi aracılığıyla değişik noktalarda bildiri dağıttığını gördüm ve kayıt altına almaya çalıştım. Bu kişiler çok yoğun noktalarda bildiri dağıtıyorlardı. Sonra başka bir noktaya gittiğimde, orada başka kişilerin başka dağıtımlar yaptığını da gözlemledim. Görüntüleri kaydettim. Ben şunu merak ediyorum, bugün Başbakanımız 'Bu oluşumlarla mücadele edeceğiz’ dedi. Bu örgüt, bu yapılanma, 3 gün öncesinde onlarca masum insanımızın hayatına kastettikten sonra bugün faaliyetlerini İstanbul’un en kalabalık metrobüs duraklarında rahatlıkla yapabiliyorsa, o zaman bu durum başbakanın sözleriyle çelişmiş olmuyor mu? Herhalde hükûmetin hala aklı başına gelmemiş.' dedi.

DAĞITTIRMAM

IŞİD'lilerin bildiri dağıtmasına müsade etmeyeceğini belirten CHP'li vekil, "Şu an Avcılar Metrobüs durağında 3 IŞİD'ci bildiri dağıtıyor.Emniyet müdahale etmiyor.Ben oraya gidiyorum! Bölgemde o bildiriyi dağıttırmam!" ifadelerini kullandı. 

 

 

IŞİD'E NASIL GÖZ YUMULDUĞUNU BELGELERİYLE ANLATMIŞTI!

CHP'li Erdem havalimanı saldırısının ardından Meclis'te yaptığı konuşmada, iktidar ile IŞİD arasındaki ilişkiyi belgeleriyle kamuoyuna aktarmıştı. 

 

İlgili Haberler

Güncel

AVM güvenliği direnişteki market işçilerine saldırdı, bir işçi yaralandı

Güncel

Bedelli askerlik için başvuru sayısı açıklandı

Güncel

FT'den Brunson ve Halkbank krizine ilişkin çarpıcı iddia: Anlaşmayı Erdoğan'ın daha fazla imtiyaz talebi bozdu

Güncel

'Yanaktan makas alma' sanığına hapis yolu

Güncel

İBB'ye göre İstanbul böyle 'huzur kenti' olmuş: Grev olmuyor artık

Güncel

Belediye 'Amerikan firmalarına ruhsat yok' dedi, Burger King'den 'Biz Amerikalı değiliz' açıklaması geldi

Güncel

AKP Kongresine katılan Bülent Arınç sitem etti: Bir karede bile yer almadık

Güncel

Nehirde kaybolan Batuhan'ın cansız bedeni bulundu

Güncel

AKP Kongresine ABD'den katılım!

Güncel

MEB raporu: Ezan okuma, Arapça bilgi, hafızlık ve din kitapları için 4 milyar 255 milyon TL harcandı

Güncel

İstanbul trafiğine maç düzenlemesi

Güncel

Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı belli oldu