darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

Akit yazarından 3. havalimanı işçilerine: Bu itler, bitlendik diyorsa...

Erdoğan'ın diplomasını sorgulayan parti liderine ölüm tehdidi

20 milyar dolar kayıp

Kırmızı etten sonra balıkta da tehlike!

Yeni parti kuruluyor

Eren Erdem: Bizler örgütlü kötülüğe karşı insanlığı savunanlarız!

Önergesinde, saldırının gerçekleşmesindeki istihbarat zafiyetlerinden hayatını kaybeden yurttaşların “şehit' statüsüne alınıp alınmamasına, havuz medyasının düşmanlaştırıcı söylemlerinden, laiklik vurgusu yaptığı için gözaltına alınan kişilere değinen CHP’li Erdem, konuya ilişkin şunları söyledi:

“İstanbul’da gerçekleşen saldırı, 2017’nin 2016’dan farklı olmayacağının sinyalini verdi. Tıpkı 7 Haziran sonrası gerçekleşen ilk terör saldırısı gibi yine aynı şeyleri sorgulayıp yanıt arar olduk: 'Zafiyet var mı? IŞİD nasıl bu hale geldi? Yayın yasağı geldi mi?...’ Oysa bu soruların yanıtsız kalmasından da kötü başka bir şeyler daha var. Toplum olarak her güne yeni bir travmayla başlıyoruz. Yılbaşı gecesinde İstanbul’un en korunaklı ve güvenli olduğu söylenen bir bölgede, bir militanın elini kolunu sallayarak 39 kişiyi katledip onlarca insanı yaralı bırakması ve yakalanma korkusu olmaksızın kaçabiliyor olması, bu travmalardan sadece biri. Sosyal medya platformlarında yılbaşında eğlenen insanların ölümüne sevinenlerin olması da bir travma aslında. Adına gazete dedikleri paçavralarda, ölümlerden medet umularak toplumsal kesimlerin, muhaliflerin, masum insanların hedef gösterilmesi ise yine bambaşka bir travma.
 

İşte terörden daha tehlikeli bir şey varsa, o da insanların bu travmalarla yaşamak zorunda kalması, insanların duyarsızlaşması ve hatta kendi gibi düşünmeyenlerin ölümünden haz duyulmasıdır. Bugün ülke olarak büyük bir 'örgütlü kötülükle’ karşı karşıyayız. Kötülüğü sıradanlaştıran, sıradanlaştığı ölçüde kötülüğün şiddetini artıran bu örgütlülüğe karşı mücadele etmezsek bu acılar hiçbir zaman son bulmayacaktır. Bugün MİT’in zafiyetinden çok, insanlığından zafiyet gösterenlerin durumuna üzülmeli ve sorgulamalıyız. Birileri hayatı hedef aldığı ölçüde, yaşamı, insanlığı, insanlık değerlerini savunmak bu örgütlü kötülüğe karşı en büyük direniş olacaktır.'

?

İlgili Haberler

Politika

Erdoğan: ABD ile sorunların iş dünyasını etkilemesini istemem

Politika

'Brunson 12 Ekim'de tahliye edilebilir'

Politika

'Bu zamlar kredi yurt kurumunda kalan öğrencileri mağdur edecek'

Politika

Bakan Çavuşoğlu, Venezüella yolcusu

Politika

Aleyna Tilki'ye şok!

Politika

Bakan Gül, kayınpederine şikâyet edildi

Politika

Putin, Merkel'e Erdoğan'la yaptığı İdlib anlaşmasını anlattı

Politika

'Yaşanan kağıt krizinde Albayraklar'ın rolü var mıdır?'

Politika

TRT'nin, 200 yeni araç alımı yaptığı iddiaları Meclis'e taşındı

Politika

ABD PKK'ya yine silah verdi!

Politika

CHP'li Hamzaçebi: Bu uçak derhal iade edilmeli

Politika

CHP'li Özgür Özel: MHP seçmeniyle gönül ittifakımız var