Çok Okunanlar

Muharrem Sarıkaya: 'AKP'nin Ankara adayı kesinleşti'

CHP, 14 başkanın yarısıyla yola devam edecek... İşte o isimler

MEB'den Hz. Ali skandalı!

Atatürk'e hakaretten tutuklanan gericinin ifadesi ortaya çıktı

Kemal Kılıçdaroğlu: O oyuna gelmem...

Eren Erdem: Halkın özgür iradesine kulak tıkamak darbeciliktir

CHP İstanbul Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Eren Erdem, CHP Başakşehir İlçe Başkanlığı, Rotary Kulübü ve Bahçeşehirliler Derneği ve Bahçeşehir gönüllülerinin katılımıyla Bahçeşehir Gölet alanının yağmalanmasına karşı basın açıklaması düzenledi.

ERDEM: HALKIN ÖZGÜR İRADESİNE KULAK TIKAMAK DARBECİLİKTİR!

Konuşmasında gölet alanının yağmalanmasına karşı sessiz kalan siyasi partileri eleştiren Erdem, “Demokrasi mitinglerinde bu hassasiyeti gösteren siyasi partilerin, aynı hassasiyeti bir başka demokrasi tecellisi olan halkın kendi yaşam alanına sahip çıkma iradesine karşı da göstermesini temenni ederdim. Ama demokrasiden sadece kendi çıkarlarımızı koruma anlamını çıkaracaksak öyle bir demokrasi yoktur. 15 Temmuz’dan beri bu ülkede eksikleriyle gedikleriyle bir uzlaşma zemini vardır. Fetullahçılar 15 Temmuz akşamı halkın iradesine karşı bir darbe yapmaya kalkışmıştır; bugünse burada da halkın iradesine rağmen bu işi yapmaya çalışanların Fetullahçılardan farkı yoktur. Eğer kriterimiz halkın özgür ve bağımsız iradesiyse, o zaman halkın sesine kulak verin. Burada referandumlar yapılmış, halka sorulmuş, halk buna 'yeşil istiyoruz, bahçemizi istiyoruz’ diye yanıt vermiş. Ama 'ben işime geleni ranta açarım, işime geleni ranta açarım’ derseniz bunun adı demokrasi değil, faşizmdir, darbeciliktir.' dedi.

CHP’Lİ ERDEM’DEN BELEDİYE BAŞKANINA: HALKIN İRADESİNİ YOK ETMEYE ÇALIŞAN FETÖCÜLER GİBİ DAVRANMA!

Belediye başkanına göletin yağmalanmasının durdurulması için çağrı yapan Erdem, konuya ilişkin “Biz parti olarak bu konuyu önemsiyoruz. Ben Sn. Ali Şeker’le birlikte Gölet meselesini öteden beri takip ediyorum, konuyla ilgili önergeler verdik, konuyu parlamentoda dile getirdik. İlçe başkanımız da bu konuda önemli bir hassasiyet içerisindedir. Biz sorunların konuşularak çözülmesinden yanayız. Burada referandum yapılmış, imza toplanmış, 5000 kişi hayır oyu vermiş. Buranın korunması için derhal karar almak zorundalar. Biz CHP olarak, ilçe başkanımızla, milletvekillerimizle bu işin bütün hukuki ayağını takip edeceğiz. Ben buradan Başakşehir Belediye Başkanına sesleniyorum: Halkın sesine kulak ver, halkın iradesini yok etmeye çalışan Fetullahçı gladyo gibi davranma. Biz demokrasi eşitlik özgürlük, eşit yaşam alanları istiyoruz. Bu sese kulak tıkamak, demokrasiye milli iradeye, halk iradesine savaş açmasıdır düşmanlıktır.' dedi.

İLÇE BAŞKANI KARABAT: BAHÇEŞEHİR HALKININ BURAYA DAHA FAZLA SAHİP ÇIKMASI GEREKİYOR

İlçe Başkanı Özgür Karabat, “Burada 230 bin metrekarelik inşaat gerçekleştirilecek. Buranın finansal destekçileri kimdir, bunları da araştırmak gerekir. Başakşehir Belediye Başkanı’nın tavrı da araştırılmalı; Başkan her zaman zorlaştıran, geri dönülemez sonuçlar yaratan bir tavırla olaya yaklaştı. Davalar iptal edildiğinde tüm partililere mesaj atıp buradaki mücadeleyi üstlenip burada yaşananları o gün zafer olarak yorumlamıştı, bugün burada inşaatın yapılmasını da zafer olarak yorumlayıp sahipleniyor mu? Belediye başkanı istese bu süreci geri döndürebilir. Bahçeşehir halkının da tabi buraya daha fazla sahip çıkması gerekiyor.' dedi.

BADER BAŞKANI BARIŞ: DAVALAR SÜRMESİNE RAĞMEN İNŞAAT BAŞLATILDI!

BADER Başkanı Onur Barış Karabulut konuya ilişkin “Sürecin en başından beri ne yazık ki sadece Eren Erdem derneğimizi ziyaret etti. 2013 yılında burada bir katliam söz konusuydu. Bahçeşehir planları gölet değil, pazar alanlarıyla da ilgiliydi.  Toplamda 7-8 bin civarlı konut imarı söz konusuydu. Bizler toplantılar yaparak hemen kamuoyunu bilgilendirdik ve referandum kararı aldık. 5000 bin hayır kararını bakanlığa ilettik. Bize gelen yanıtta itirazlarımız haklı bulunmuş ve planlar iptal edilmişti; ancak yeni bir plan yapılarak gölet alanı ticari alana dönüştürüldü. Biz hemen dava sürecini başlatmamıza ve davalar sürmesine rağmen inşaat başlatıldı ve kepçeler vuruldu.' dedi.

MEHMET GÜMÜŞ: MADEM EGEMENLİK MİLLETİN, O ZAMAN MİLLETİ DİNLEYİN!

Gölet gönüllülerinden Dr. Mehmet Gümüş gölet parkın doğasını ve ekolojisini koruma mücadelesi verdiklerini belirterek “Bize buranın vaat edilen güzellikleri elimizden alınıyor. Biz burada demokrasi ve hukuk mücadelesi altında en az 10 etkinlik yaptık, ulusal medyaya olayı yansıttık. Tüm bu hukuksal mücadelelere rağmen 10 Ağustos’ta kepçe vuruldu, inşaat başlıyor. Bu sorun lokal bir sorun değil, tüm Türkiye’nin sorunu. Madem egemenlik kayıtsız şartsız milletindir, o zaman milleti dinleyin.' dedi.

GÜNNAR: 30 AĞUSTOS’U GÖLET ÇEVRESİNDE KUTLAYALIM!

Rotary Kulübü Başkanı Rana Günnar ise Bahçeşehir’de yaşanan hukuksuzluğa karşı farkındalık yaratmak adına çalışmalarını sürdürdüklerini ve ADD, BADER ve Rotary’nin de içinde bulunduğu STK’larla 30 Ağustos’u Gölet çevresinde halka açık kutlayabileceklerini belirtti.

İlgili Haberler

Politika

Ana gündem yerel seçimler... Akşener ve Kılıçdaroğlu bugün görüşecek

Politika

'AKP ittifak yapmazsa İstanbul'da kaybedebilir'

Politika

HDP'li Kürkçü'den Demirtaş açıklaması

Politika

'Kaşıkçı cinayetiyle ilgili tutuklanan 18 kişinin hapiste olmadığına dair rivayetler var'

Politika

İyi Parti'den Mansur Yavaş açıklaması

Politika

3. Havalimanında ölümler devam ederken HDP'li vekilin önergesi iade edildi

Politika

Açlık grevindeki HDP'li Güven'den açıklama

Politika

TÜBİTAK'ta 5 yılda yüzlerce ihraç

Politika

İHD: Muhabirden muhbir çıkmaz

Politika

Kılıçdaroğlu ile Akşener'den ittifak görüşmesi

Politika

Çavuşoğlu'ndan Fransız bakana tepki: Paranın gözü kör olsun

Politika

Bakan Akar, Hakkari'deki patlamanın nedenini açıkladı