darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

AKP'nin İzmir adayı belli oldu

AKP'de Erdoğan'a yalvaran isimleri açıkladı!

Prof. Dr. Emre Kongar: Emekliliğimizin güvencesi SGK'yı satıyorlar!

Video | Atatürk düşmanı püsküllü, Hz. Hüseyin'in katilini böyle savundu: 'Yezid'e sövmeyin'

İbrahim Kalın'dan Devlet Bahçeli'ye 'hediye' uçak yanıtı

Erzincan'da kutlamalar erken başladı

AKP Genel Başkan adaylığı açıklanan Binali Yıldırım'ın memleketi Erzincan'ın Refahiye ilçesinde bayram havası yarattı.  Resmi açıklamanın yapılmasını beklemeden kutlamalara başlayan Refahiyeli hemşirileri davul zurnalar eşliğinde halay çekti. 

Alandaki 'Vurur yüzüne ifadesi Başbakan oldun hükümetin birtanesi' afişi ise dikkat çekti. 

Ulaştırma Bakanı Yıldırım’ın Genel Başkan ve Başbakan olacak olmasından dolayı duydukları memnuniyeti dile getiren hemşehrileri, Yıldırım ile gurur duyduklarını ve böyle bir sonucu beklediklerini söylediler.  Refahiye esnafından Metin Küçük isimli vatandaş, Binali Yıldırım’ın genel başkan adaylığının açıklanmasından dolayı mutlu olduklarını belirterek, “Bu bizim için çok büyük bir sevinç. Gurur duyuyoruz. Çok mutluyum. Ulaştırma Bakanı olduğu dönemdeki Türkiye’ye yapmış olduğu büyük hizmetlerin daha da fazlasını yapacağından hiç kuşkumuz yok' dedi. 

ci0b_zkxeaamyvb.jpg

Refahiye’de işletme sahibi Muhammet Gömlek ise, “Gururluyuz. Vatanımıza milletimize daha iyi olması yönünde desteklerimizi göstereceğiz inşallah. Biz çok şaşırdık. Böyle bir şey beklemiyorduk. Memleketimiz için hayırlı olur inşallah' dedi.  Refahiye ilçesi sakinleri olarak onur duyduklarını söyleyen vatandaşlar, “Bunun daha önceden olmasını bekliyorduk. Ama şimdi oldu elhamdülillah. Şükürler olsun. Ülkemiz ve milletimiz adına aynı şekilde çalışarak, ilerleyeceklerini de biliyoruz' dediler. 

Erzincan’ın Refahiye ilçesindeki AK Parti İlçe Başkanı Tacettin Çiftçioğlu, Bakan Binali Yıldırım’ın genel başkan adaylığının açıklamasının sevincini yaşadıklarını söyleyerek, “Bizler Cenab-ı Allah’a binlerce kez şükrediyoruz. Cenab-ı Allah bugünleri ilçemize, milletimize, vatanımıza, ülkemize nasip etti. Allah hayırlı uğurlu etsin. Sayın Bakanımızı biz çok seviyoruz. Sayın Bakanımızda ülkemizi, milletimizi, insanlarımızı, ilçemizi çok seviyor. Erzincan’a iki saatliğine bile gelse en azından bir mezarlık ziyareti yaparak, geçmişlerine bir Fatiha okumak için geliyor. Biz bundan çok memnun oluyoruz. Sayın Bakanımızın yaptıkları yapacaklarının teminatıdır. Sonuna kadarda ilçemiz, hükümetimiz yanındadır. Allah yüz bin defa razı olsun. İlçemiz AK Parti döneminde çağ atladı. Kamu binalarıyla, TOKİ'si ile asfaltı ile tamamen farklı bir ortama girdi. O yüzden bizim Sayın Bakanımızın yapacaklarından hiç şüphemiz yoktur. Allah yar ve yardımcısı olsun' dedi. 

Yıldırım’ın hemşehrisi olduğunu ve Alevi kökenli olduğunu belirten Nevzat Sarak isimli vatandaş ise, “Bakanımın genel başkan, Başbakan olacak olmasından dolayı gurur duyuyorum. Ben kendim Alevi asıllıyım ama devletimin ve hükümetimin yanında her zaman yer aldım ve alacağım. Hükümetimizden gurur duyuyorum. Ben Alevi asıllıyım, ben çalışan insanların yanındayım. Gurur duyuyoruz. Ne mutlu böyle Türkiye’mizi yöneten insanlarımız gelmiş başa. Allah razı olsun. Türkiye gurur duyuyor. Başbakan Binali Yıldırım Alevi, Sünni ayrımı yapmıyor. Her yere her zaman hizmet götürüyor. Refahiye’ye birçok hizmeti var. Yüksek okullar yükseldi Refahiye’de. Hastane, bakımevi gibi sadece Refahi’yeye değil Türkiye’ye destek olmuştur. Dürüst bir insan olduğundan dolayı her zaman yanında yer alacağız' dedi.

Binali Yıldırım’ın dayısının oğlu olan Kaya Erence ise, “Çok mutluyum çok gururlandım. Memleketimize hayırlı uğurlu olsun. Çalışmalarında başarılar diliyorum' dedi.  Binali Yıldırım’ın doğum yeri olan Kayı köyü muhtarı Aydın Aşçı, “Hayırlı uğurlu olsun. Bizi onurlandırdı. Kendileri burada doğup büyümüşlerdir. Hanımı da bu köylüdür' dedi. 

Binali Yıldırım’ın köylüleri ise Binali Yıldırım ile yaşamış oldukları anıları anlatarak, Yıldırım’ın genel başkan adayı olarak açıklanmasından duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Binali Yıldırım’ın bir komşusu, “Binali Yıldırım bizim sayılı komşumuzdur. O okulda okurken onun derslerini sormaya gittim. Hoca Hanım dedi ki 'Neyin oluyor?', 'Akrabam oluyor' dedim. Öğretmende bana 'Sen ona bir şey söyleme. O çok başarılı. 2 dersine çalışsın' dedi. Binali Yıldırım o iki dersini de verdi ve Teknik Üniversite'yi tutturdu. Allah hayırlı uğurlu etsin. Başarılar temenni ederim' dedi.  

İlgili Haberler

Güncel

Haluk Levent intihar eden babanın çocukları için harekete geçti

Güncel

Sedanur'dan acı haber geldi!

Güncel

FETÖ soruşturmasında 12 tutuklama

Güncel

Ahmet Hakan'dan, Berat Albayrak'a açık mektup

Güncel

2 bin 700 yıllık antik kente AVM!

Güncel

Öğrencileri taşıyan midibüs devrildi: 1 ölü, 18 yaralı

Güncel

3. havalimanı Erdoğan'ın dediği tarihte açılmayacak!

Güncel

Tarım işçilerini taşıyan minibüs devrildi: Yaralılar var

Güncel

'Kriz psikolojik' diyorlar! Çocuğuna okul kıyafeti alamayan baba intihar etti

Güncel

Ankaralılar yarına dikkat!

Güncel

Umumi tuvalete dolardaki artış nedeniyle yüzde 50 zam geldi!

Güncel

Prof. Dr. Emre Kongar: Emekliliğimizin güvencesi SGK'yı satıyorlar!