unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Eşcinsel öğrenci okuldan sürüldü!

Saime Konca Anadolu Lisesi’nde okuyan Deniz isimli eşcinsel öğrenci, cinsel yönelimi sebebiyle okulunda sistematik bir şekilde baskı ve ayrımcılığa maruz kaldığını, okul yönetimi tarafından zorla başka bir liseye nakil yaptırıldığını açıkladı. GMag sitesinde yayımlanan metinde okul yönetiminin polisi aradığı, ailenin emniyete çağrılarak "oğlunuz eşcinsel bu gelip geçici bir heves olabilir, biz takibe alacağız" dediği ifade edildi.

'KABUS DOLU GÜNLER YAŞIYORUM'

Okuduğu okulda sürekli baskı altında olduğunu, geçtiğimiz dönem bir öğrenci tarafından saldırıya uğradığını anlatan Deniz, okul idaresinin hiç bir şey yapmadığını belirtti. Açtığı dava sebebiyle okulun konuyla ilgilendiğini bunun neticesinde saldırganın okuldan atıldığını ifade eden Deniz, kendisi için kabus dolu günlerin devam ettiğini kaydetti.

'POLİS: ÇOCUĞUNUZU TAKİBE ALACAĞIZ'

Cinsel yönelimden dolayı, ilçe emniyet müdürlüğüne "Bu çocuk gay" diye bir yazı gönderildiğini, ardından babasının Antalya Çocuk Şube tarafından aranıp taciz edildiğini aktaran Deniz, polisin babasına; "oğlunuz eşcinsel bu gelip geçici bir heves olabilir, biz takibe alacağız" dediğini belirtti.

Bu yaşananlarla tüm kişisel haklarına saldırıldığını kaydeden Deniz, okul müdürü ile yaptığı görüşmeyi; “Odasına gittiğimde, ve kendisine ben bir öğrenciyim okumak istiyorum, burası benim okulum, bu benim özel hayatım dediğimde, kendisi, 'Gerizekalı senin özel hayatın olamaz, senin özel hayatını ben çizerim’ deyip, babamı okula çağırıp, okuldan gitmem için nakil kağıdını imzalattırtmıştır' şeklinde anlattı.

'AMAÇ LGBTİ ÖĞRENCİLERİ BARINDIRMAMAK'

“Amaçları okulda eşcinsel kimlikli öğrencileri, LGBTi öğrencileri barındırmamak' diyen Deniz, bu olaylardan sonra psikolojisinin bozulduğunu, babasıyla çok büyük kavgalar ettiğini ifade etti.

“Kendimi çok yalnız ve çaresiz hissediyorum. Okuma hakkım için savaşacağım, çünkü bu benim hakkım. Defalarca kimliğim nedeni ile rehber öğretmene gönderildim, okulda her şekilde psikolojik ve fiziksel tacize uğradım yeter artık yeter! ben sadece okumak istiyorum, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyım. Benim yerimde başka biri olsaydı belki canına kıyabilirdi, veya babam başka türlü bir adam olsaydı beni öldürebilirdi.

"Bizim okumaya, yaşamaya hakkımız yok mu?' diyen Deniz, mücadelesinde yalnız bırakılmamayı ve LGBTİ örgütlerden destek beklediğini duyurdu.Çok Okunanlar

10 bin bekçi neden alındı? Cevabına inanamayacaksınız

Yeni Türkiye: Atatürk'e Anıtkabir'de büyük hakaret!

'O eskort kız aklımdan çıkmıyor'

Fitch, 7 şirketin notunu düşürdü

Anıtkabir'de Atatürk'e hakaret eden Safiye İnci'ye soruşturma!

İlgili Haberler

Eğitim

DGS sınavında iki 'joker' yakalandı

Eğitim

DGS 81 ilde yapıldı

Eğitim

KPSS yarın yapılacak

Eğitim

ÖSYM'den DGS adaylarına önemli saat uyarısı

Eğitim

Çankaya Belediyesi bu yaz otuz beş okulda tadilat yapacak

Eğitim

ÖSYM'nin yapısında değişiklik: Sınavlar şirketlerle yürütülecek

Eğitim

YDS sonbahar dönemi başvuruları başladı

Eğitim

YÖK'ten sınav iptali

Eğitim

YÖK'ten TODAİE kararı

Eğitim

KPSS sonuçları açıklandı

Eğitim

Milli Eğitim Bakanı Selçuk'un ilk icraatı ne olacak?

Eğitim

ÖSYM'den önemli DGS kararı