darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

Akit yazarından 3. havalimanı işçilerine: Bu itler, bitlendik diyorsa...

Erdoğan'ın diplomasını sorgulayan parti liderine ölüm tehdidi

20 milyar dolar kayıp

Yeni parti kuruluyor

Kırmızı etten sonra balıkta da tehlike!

Eşcinselleri tehdit eden gerici faşizan Alperen Ocakları tepkiler üzerine kısmen geri adım attı

Büyük Birlik Partisi'ne (BBP) bağlı dinci faşizan bir gençlik örgütlenmesi olan ve Alperen Ocakları Vakfı Başkanı Kürşat Mican, RS FM radyosundan Yavuz Oğhan'a konuştu. Önceki gün bir basın toplantısı düzenleyerek, eşcinsellerin düzenlemek istediği 'Onur Yürüyüşü' etkinliğini yaptırmayacaklarını ilan ederek tehditler savuran örgüt yöneticileri, tepkiler üzerine geri adım attı. İlk açıklamasında, "Biz her şeyi göze aldık direk yürüyüşü engelleyeceğiz" diyen Alperen Ocakları başkanı Mican, "yanlış anlaşıldıklarını" ileri sürdü.

Ancak, "Dini değerlerimizin dikkate alınmasını istiyoruz" diyen Mican'ın ilk tutumlarından vaz geçmedikleri de yaptığı açıklamada ortaya çıktı. Kürşat Mican şunları söyledi: 

"Daha önce bu grubu uyardık, arkadaşları uyardık, temsilciler gönderdik. Biz Müslüman Türk milletiyiz, halkımızın yüzde 99’u Müslüman. Doğru, hoşgörü içinde yaşamalıyız ama bizim dini değerlerimizi yok sayarak, bizi hiçe sayarak bu yürüyüş yapılamaz. Biz, yarı çıplak şekilde ellerinde içki şişeleriyle birlikte ecdadımızın kanlarıyla sulanmış mübarek şehirde, kutlu şehirde böyle dolaşmalarını istemiyoruz. Biraz hukuk dışına çıkıyor gibi görünüyor ama hukuk dışına çıkılıyor diye algılamayın bunu. Ziya Paşa’nın sözlerini hatırlatırken bir tehdit yok.

"Bizim orada olacağımızı tepkili olacağımızı yürütmeyeceğimizi söylüyoruz. Onlar on bin kişi ise biz de on bin kişi orada olacağız, o koridoru kapatacağız, oturma eylemi yapacağız ve yürütmeyeceğiz. Onlar bize tepki gösterirse biz de tepki göstereceğiz. Ben gidelim Taksim’e sopalarla kovalayalım demiyorum. Bu cümleyi elinde sopa olarak algılamamak lazım, bir tepki olarak algılamak lazım." 

İlgili Haberler

Güncel

Adana'da orman yangını

Güncel

Kebap dumanı konseri iptal ettirdi!

Güncel

Çavuşoğlu Fransa, Almanya ve ABD Dışişleri Bakanlarıyla görüştü

Güncel

Kebap dumanı konseri iptal ettirdi

Güncel

Servis bulunamayan öğrencilere imam hatip tavsiyesi

Güncel

Jokeyi üstünden atan at, yarışı ilk sırada tamamladı

Güncel

Şarbonlu olduğu iddia edilen gemiyle ilgili yeni gelişme

Güncel

Kayıp Sedanur hakkında flaş gelişme

Güncel

Balıkesir'de FETÖ şüphelisi emekli polise gözaltı

Güncel

İstanbul'da ulaşıma 'bir günlük' indirim

Güncel

Pencereden düşen 4 yaşındaki çocuk öldü

Güncel

Yeliz Koray | Hediye