YAZARLAR

Tüm Yazıları Torun Ahmet Türkmen

Ülke ana ağlıyor

24.05.2017 12:37

Bugün ülkede tam bir yıkım dönemi yaşanıyor. Dikkat edilirse soygun demiyorum, soygun kavramı çoktan aşıldı. Ben buna "yıkım" diyorum.

Yıkım sadece, demokratik hak ve özgürlüklerde, adalette, toplumsal sistemde, insan hakları ihlallerinde değil, işleri elleri ellerinden haksız bir şekilde alındığı için yaşamlarını ortaya koyan Nuriye ve Semih kardeşlerimizin tutuklanmaları olaylarında değil, yeraltı, yerüstü tüm alanlarda hızla sürüyor.

Sanki "ülkeye düşman bir kuvvet gelmiş, hiç bir ölçü, ayar tanımadan, kısa sürede ne götürürsem kar" diyerek yapılıyor.

Adeta mitolojide, 2. Ramses dönemi Mısırında Musanın yarattığı iddia edilen, tüm doğayı kısa sürede yok eden " çekirge sürüleri" gibi.

Ülkenin doğası, tarihi, tüm kaynakları AKP iktidarı eliyle yandaşlara verilerek "talan" ediliyor. Bir insanda birazcık vicdan, vatandaşlık duygusu olup ta bu "yok edilişe" tahammül edebilmesi mümkün değil.

Lütfen bugünkü Hürriyet gazetesinin manşetine bir bakın. Dünyanın gıpta ile baktığı, o güzelim Saros Körfezine bir bakın ne hale getirilmiş. Kalker ve taş ocakları işletmeleri eliyle yok ediliyor.

Bu bölge antik tarihi yapısıyla, dünyanın sayılı yeraltı mağaralarıyla ünlü dalış merkezi. Canlı deniz çeşitliliği olan bir yer.

Birilerine para kazandırmak için bu tarihi, doğayı nasıl yok edersiniz. Sizde hiç ahlak duygusu, vicdan, birazcık da olsa vatan sevgisi hiç yok mu? Nasıl kıyarsınız bu vatana. Bu toprakları yok ederseniz. Çocuklarımıza, gelecek kuşaklara ne bırakacağız bu gidişle.

ekran-resmi-2017-05-24-12.38.12.png

Ey insanlar, bu fotoğrafa iyi bakın ve lütfen elinizi yüreğinize koyun. Vicdanınıza seslensin bu fotoğraf. Ben bu fotoğrafta talan edilmekte olan ülke görüyorum. Yok edilmekte olan Türkiyemi görüyorum. Ey insanlar ses verin. Sesi sese ekleyelim. Bu bir feryat. Bu bir ananın, Türkiye anamızın feryadı. Bugün bu feryada kulak vermezsek yarın daha büyük bir yıkımla karşılaşacağımızı bilelim.

Yarınımız için bugünümüze sahip çıkalım.

Eğitim