unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Faşist kafa: CHP, PKK'nın don lastiği, Che de Arjantinli serseri!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli için 'Saray’ın yedek lastiği’benzetmesi yapan CHP Sözcüsü Selin Sayek Böke’ye MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman’dan 'misliyle’ yanıt geldi: “Kendileri PKK’nın don lastiği.'

Bahçeli, partisinin önceki gün gerçekleştirdiği grup toplantısında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın cumhurbaşkanlığı makamının 'tarafsızlığına gölge düşürdüğünü’ savunmuş, ilk tercihinin Erdoğan’ın yasal sınırlara çekilmesi olduğunusöylemişti. Bahçeli, bunun olmaması halinde başkanlık sisteminin Meclis’te oylamaya sunulmasını, yeterli sayıya ulaşılmazsa da referanduma götürülmesini istemişti.

Bahçeli’nin açıklamalarının 'umut verici’ olduğunu söyleyen Başbakan Binali Yıldırım, parlamenter sistemin Türkiye’nin sorunlarına çare olmadığını söyleyerek, 'başkanlık sistemi’ni içeren anayasa teklifini en kısa sürede Meclis’e getireceklerini ve sonuç ne olursa olsun referanduma gidileceğini açıklamıştı.

CHP ve HDP 'ortaklığa’ işaret etmişti

CHP 'başkanlık’ tartışmasında AKP ile MHP arasında 'gizli pazarlığı’ işaret ederek, “Ne böyle tartışma içinde oluruz ne de böyle bir sistemin Türkiye’de yer almasına izin veririz. Partili cumhurbaşkanlığı konusundaki tavrımız da aynı' demişti.

'Başkanlık’ tartışmasında 'AKP-MHP ortaklığı’na dikkat çeken HDP ise, şu anda en önemli olanın CHP’nin alacağı pozisyon olduğunu açıklamıştı.

ib.jpg

'Bilinçaltlarının dışa vurumu’

Yazılı bir açıklama yayımlayan Büyükataman, Bahçeli’ye'izansızca’ laf atıldığını belirtip, “Kendileri PKK’nın 'don lastiği’oldukları için dünyayı öyle algılamaları ve partimize lastik yakıştırması yapmaları tamamıyla bilinçaltlarının dışa vurumudur' dedi.

Böke’nin “Ailece HDP’ye oy verdik' açıklamasının sorgulanması gerektiğini öne süren MHP genel sekreter, “Bebek katilinin posteri altında yürüyüşe katılan milletvekilini ve şu anda kelle koltukta PKK ile mücadele eden polisimize ve askerimize suç duyurusunda bulunan bir diğer genel başkan yardımcısını sorgulamalıdır' ifadesini kullandı.

Che’ye 'serseri’ benzetmesi

“Bu devlet bizimdir. Bu millet biziz' diyen Büyükataman şöyle devam etti:, “Milliyetçilik, Bolivya dağlarında öldürülen Arjantinli maceracı serseri Guevera için zırlayıp da sıra Kazak kahramanı Osman Batur’a gelince susmak hiç değildir. CHP zihniyeti bunu anlayamaz. Bu sebeple CHP’nin sözcüleri Sayın Genel Başkanımızın adını ağızlarına alırken iyi düşünmelidir. Milliyetçi Hareket’e bu konularda dil uzatmak sicili bozuk, sabıkası kabarık zihniyetlerin haddi ve hakkı değildir.'Çok Okunanlar

'Adnan Oktar'ın isteyip de elde edemediği tek kadın benim'

Sayın Başkan...

Merdan Yanardağ'dan kritik 15 Temmuz yorumu

Mehmet Akif'in torunundan İsmail Kahraman'a tepki!

Koç Üniversitesi'nden duyuru: Üç kişinin ilişiği kesildi!

İlgili Haberler

Politika

Erdoğan: İdam müzakere masasında

Politika

İYİ-SEN üyesi Eren Şimşek sonsuzluğa uğurlandı

Politika

Erdoğan: Darbe defterini bir daha açılmamak üzere kapattık

Politika

Türkler Pensilvanya semalarında planör uçurdu!

Politika

Yıldırım: Parlamenter sistemin bitişinde 15 Temmuz etkili oldu

Politika

Çavuşoğlu: FBI'ın FETÖ soruşturmasını anlamlı buluyoruz

Politika

Pompalı tüfekle polisin üzerine yürüdü

Politika

'Yeni Bakan Pakdemirli'nin annesi beni aradı'

Politika

15 Temmuz'un unutulmaması için ne önerdi?

Politika

ABD Dışişlerinden 15 Temmuz açıklaması!

Politika

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli: Devletin topraklarını kiralamaya açmak istiyoruz

Politika

AKP ve tarafsızlık ilkesi