darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

Katar'dan gelen yardımın karşılığı ortaya çıktı

‘IMF'ye gidin, Berat Albayrak'ın işine son verin'

Emeklilere maaş şoku!

'Setlerde bakire arayan erkek oyuncu var'

Hem cinsiyetçi hem saçmalama uzmanı: Yandaş yazardan skandal yazı

Fatih Terim: İstifa etmeyi düşünmedim

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Kosova maçı öncesi çıkan 'Hoca istifa ediyor, etmesi bekleniyor' iddialarıyla ilgili olarak sert tepki gösterirken,

"Benim haberim yok; dünkü basın toplantısından sonra telefonum açık değildi. Benim ekibimden kimse gelip böyle bir şey söylemedi. Böyle bir şey söyledim mi? Yok. İma ettim mi? Yok. Problem o. Spor kamuoyu ile genel kamuoyu aynı değil. Zaten esasında bu oyunun bütün parçaları bu sonuç üzerineydi. Buradayım. Yapacak çok işimiz var. Bunun kararını da verecek olan Türkiye Futbol Federasyonu yönetim kurulu ve başkanıdır. Elektronik ortam ve sosyal hayat bu tip spekülasyonlara çok müsait. Her maçtan önce aldığım problem, almadığım problem. Kadroya çağırdım olmadı, çağırmadım olmadı. Allah kimseyi bizim gibi maçlara böyle çıkarmasın. Eğer başka türlü bir sonuç olsaydı da öyle bir şey söylemeyecektim." diye konuştu.


Bazı oyuncuların Türk halkından özür dilemesi gerekir şeklindeki açıklamalarının hatırlatılması üzerine ise Terim, "Ağustos ayındaki beyanım çok açık. İyi okumamış, televizyondan da iyi takip etmemişsiniz. İsterseniz birer tane size dağıtsınlar iyi bakın. Ben kendi şahsıma düşeni İspanya maçı sonrası ve daha sonrası söyledim. Kendime ait hiç özür beklemediğimi de ifade ettim. Üç, Türk halkından herkes özür dilemelidir, yoksa olmaz demedim. Zaten diyemem, kimseye özür diletemem. 'Benden dilemesinler, gerekirse halktan dilesinler.' dedim. 'Gidip onu dilemezlerse Milli Takıma almam' demedim. Bir daha okuyun. Onun için '2016 Fransa sonrası özür dilediğim gibi, 2018'in de üzerime alıyorum' dedim. İnanıyorum ki; pek çok kişinin alamayacağı bir kararla 4 maçlık bir kadro kararı verdim. Herkesin çok kolay alamayacağı bir karar verdim. Bu bedeli ödemeye hazır olduğumu da söyledim. Ama 'Özür dilemezlerse Milli Takıma almam' demedim. Şerefe taktınız. Benim şerefle ilgili ne imam oldu ne isim söyledim. Ben formayı tarif ettim. Giyilmesi gereken şey. Ama siz içinden onu aldınız. Dolayısıyla, bunları yerli yerine koyalım." açıklamalarını yaptı.
 

İlgili Haberler

Spor

Aziz Yıldırım, 'Fenerbahçe, Ali Koç, Alex ve hapis dönemi' hakkında her şeyi anlattı

Spor

Juventus, Pjanic ile nikah tazeledi

Spor

Beşiktaş, PFDK'ya sevk edildi

Spor

Yıldırım: Fenerbahçe benim için bitmiştir

Spor

Amedspor'un açılış etkinliği için saha yok!

Spor

Beşiktaş, Erzurumspor'u muhteşem geri dönüşle devirdi: 3-1

Spor

Almanya Futbol Federasyonu pişman oldu: Mesut Özil olayında hatalıydım

Spor

Fenerbahçeli Giuliano, Suudi Arabistan yolcusu

Spor

Enes Ünal'ın yeni takımı belli oldu

Spor

Hakan Balta futbolu bıraktı

Spor

Napoli, Arsenal'ın kalecisini kiraladı

Spor

Galatasaray'dan Carole açıklaması