darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

Akit yazarından 3. havalimanı işçilerine: Bu itler, bitlendik diyorsa...

Erdoğan'ın diplomasını sorgulayan parti liderine ölüm tehdidi

20 milyar dolar kayıp

Kırmızı etten sonra balıkta da tehlike!

Yeni parti kuruluyor

Fatma Şahin'den ABD'ye 'terör uyarısı' tepkisi

Büyükşehir Belediyesi'nde 4 bin çiftçiye dağıtılacak olan 2 bin ton sertifikalı buğday ve arpa tohumu bilgilendirme toplantısında konuşan Başkan Fatma Şahin, belediye olarak yerel kalkınmayı gerçekleştirme çabası içerisinde olduklarını; ancak dış devletler tarafından terör konusunda yapılan bazı açıklamaların kenti olumsuz yönde etkilediğini belirtti. ABD'nin son günlerde Gaziantep’teki vatandaşlarına yaptığı uyarıları eleştiren Şahin, şöyle dedi:

"Kaç defadır böyle yapıyor. Bizim yapacağımız çok büyük organizasyonlar olduğu zaman bir açıklama yapıyor; bıçak gibi bizim yapacağımız bütün organizasyonlar kesiliyor. Biz burada olağanüstü tedbir alırken, Amerika’da patlama oluyor. Dolayısıyla terörle mücadele bütün dünyanın mücadelesi. Artık sınırların kalktığı küresel vatandaşlığın konuşulduğu bir dünya yaşıyoruz. Elbette güvenliği yöneteceğiz elbette bununla alakalı her türlü tedbiri alacağız. Ama terörün amacı hayatı durdurmak."

'YAPTIĞIMIZ ÇALIŞMALARA GÖLGE DÜŞÜRÜYORLAR'

Terörün tüm dünyanın sorunu olduğunu kaydeden Şahin, yapılan olumsuz açıklamalarla hayatı durdurma noktasına geldiğini ve önemli organizasyonlar ile çalışmalara gölge düşürdüğünü ifade ederek şunları söyledi:

"Hayatı durdurmak istedikleri zaman bizim yaptığımız iyi çalışmaların üzerine ciddi manada gölge düşürüyorlar. Buna izin vermememiz gerekiyor. O yüzden sabah yaptığımız toplantıda yeni bir kampanyanın adını koyduk. 'Şimdi Gaziantep’e gitme zamanı.' Türkiye’de bütün başkanlar bütün seyehat ajandaları bir kampanya yapıyorlar. Herkesin bu bölgeye sahip çıkmasını sağlamamız gerekiyor. Aksi takdirde bu negatif propaganda bizi içeriye çekiyor, bizi küçültüyor, toplum psikolojisini etkiliyor. Buradan kar eden kim zarar eden kim? Bunun hepimizin cevabını vermemiz gerekiyor. İyiyi büyütmek, aydınlığı çoğaltmak, karanlıkla mücadelenin en önemli noktasıdır. Terörle mücadelenin panzehri hayatı canlı canlı her noktasıyla yaşatmaktır. Şehri kalkındırmaktır."

Şahin'in konuşmasının ardından Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Tarım Daire Başkanı İbrahim Yılmaz, belediye tarafından 4 bin çiftçiye dağıtılması planlanan buğday ve arpa tohumları hakkında bilgi verdi.

İlgili Haberler

Politika

İyi Parti'den ittifak açıklaması

Politika

'Esad'la ilk güzel sonuç alındı'

Politika

AKP-MHP ittifakı için formül bulundu

Politika

Bakan Akar: Faaliyetler Rusya ile koordineli şekilde devam edecek

Politika

AKP'den AKP'liye 26 milyonluk ihale aktarıldı

Politika

Sağlık Bakanlığı'ndan Alaattin Çakıcı açıklaması

Politika

Adnan Oktar 'Bacılarla' imam nikahı kıymış!

Politika

İyi Parti'de yeni 9 il başkanı

Politika

Ordu'da yeni Belediye Başkanı belli oldu

Politika

İyi Parti kurucularından Özcan Yeniçeri'ye otomobil çarptı

Politika

'Suriye'de büyücüler insanların korkularından gelir elde ediyor'

Politika

İyi Parti'den yerel seçim açıklaması