", "author": { "@type": "Person", "name": "www.abcgazetesi.com" }, "publisher": { "@type": "Organization", "name": "www.abcgazetesi.com", "logo": { "@type": "ImageObject", "url": "https://cdn-photo.pivol.com/16396/imgs/190420181810218089950.png", "width": 152, "height": 55 } } }

unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Fazıl Say'ın konserini satırla basan saldırgan serbest bırakıldı

İZMİR'de, ünlü piyanist Fazıl Say'ın konser verdiği sanat merkezinin önüne gelip, elinde satırla, "Millet yastayken sizin burada eğlenmeniz ayıp olmuyor mu" diye bağıran ve uyuşturucudan sabıkalı Ekrem Y., polisteki sorgusunun ardından serbest bırakıldı. 

İzmir'de dün saat 20.00 sıralarında İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi'ne elinde satırla gelen 33 yaşındaki Ekrem Y., aralarında İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun da bulunduğu izleyiciler piyanist Fazıl Say'ın konserini izlerken bina önünde, "Millet yastayken sizin burada eğlenmeniz ayıp olmuyor mu" diye bağırdı. Elindeki satırla kapıya vuran camları kıran Ekrem Y.'yi içeri sokmadı.

Polisin olay yerine gelmesiyle elindeki satırı yere bırakan Ekrem Y. 'toplumda infial yaratacak hareketlerde bulunduğu' gerekçesiyle gözaltına alındı. Erzurum doğumlu olan Bayraklı Doğançay'da oturan Ekrem Y.'nin polisteki sorgusu sırasında uyuşturucu kullandığı ve uyuşturucudan sabıkalı olduğu belirlendi. Ekrem Y. ifadesinin alınmasının ardından hakkında şikayetçi olmadığı gerekçesiyle serbest bırakıldı. 

KOCAOĞLU: KINIYORUM
Öte yandan 17 Aralık’ta Almanya'da klasik müziğin Oscarı olarak adlandırılan 'Beethovenpreis' ödülünü almaya hazırlanan Say’ın konseri, İzmirli sanatseverlerden yine çok büyük bir ilgi gördü.

konseri izleyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, satırlı eylem için “Bu bir eğlence değil Dünyanın yakından tanıdığı bir sanatçımızın aylar öncesinden planlanmış klasik müzik etkinliği. Saldırı girişimini şiddetle kınıyorum. Türkiye, sanata ve sanatçıya verdiği değer, gösterdiği saygıyla ilerleyecektir. İzmir’in hoşgörü iklimine yakışmayan saldırı girişiminin bir daha yaşanmaması en büyük dileğimizdir" dedi.

 

 Çok Okunanlar

Muharrem İnce'nin ekibinin topladığı imza sayısı belli oldu

CHP'li Aksünger: Muharrem Bey'in sonuç monuç aldığı yok

Diğer cemaat ve tarikatlara operasyon geliyor mu? Yandaş yazar yanıtladı...

Teknosa'da işler böyle yürüyor!

Hakan Şükür'den tepki çeken 15 Temmuz mesajı

İlgili Haberler

Güncel

Tutuklu iki Yunan askeri için son dakika gelişmesi

Güncel

Bedellik askerlikte son durum

Güncel

Mersin'de bir bina çöktü!

Güncel

Mahkeme kararını verdi, Tatlıses'i mahkum etti

Güncel

İbrahim Tatlıses 'iftira'dan tazminata ödemeye mahkum oldu

Güncel

Sözleşmeli öğretmenlik atamaları için tercihler ne zaman başlayacak?

Güncel

Zonguldak'ta 12 asker tutuklandı

Güncel

Samsun'da IŞİD operasyonu: 5 gözaltı

Güncel

Binali Yıldırım Anıtkabir Özel Defteri'ne ne yazdı?

Güncel

Adnan Oktar ve tarikatı siyasi partilere nasıl sızdı?

Güncel

Jandarma Okullar Komutanlığı davasında karar

Güncel

Kerimcan Durmaz'ın adı mafya soruşturmasında