Çok Okunanlar

Atatürk'ün annesine hakaret etmişti... Nişanyan, gerici meczuplarla yarışıyor

Muharrem İnce: Kılıçdaroğlu'nun o teklifine 'Evet' demeyeceğim

İstanbul Havalimanı akan çatısıyla gündemde...

CHP milletvekili hayatını kaybetti

'Eurovision'a neden katılmıyoruz?' sorusuna hükümetten yanıt

Fenerbahçe'den 'darbe girişimi' açıklaması: Cumhuriyetin değerlerinin korunması için devletimizin atacağı her adımın arkasındayız

Fenerbahçe TV’de yayınlanan Gündem Özel programına telefon ile bağlanan Fenerbahçe Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu, 15 Temmuz'daki askeri hareketliliğe ilişkin açıklamalarda bulundu.

Sözlerine “Öncelikle aziz milletimize geçmiş olsun diliyorum. Bu cahilce kalkışmaya karşı direnen milletimize şükranlarımı sunuyorum. Şanlı polisimize, şanlı askerimize ve bu kalkışmaya karşı direnen tüm kamu mensuplarına minnetlerimi, şükranlarımı sunuyorum" diyerek başlayan Mosturoğlu "“Gerçekten çok karanlık bir süreci çok kısa sürede milletimizin sağduyusuyla aştık. Türkiye uçurumun dibinden döndü. Çağlayan açıklamasında da söylediğimiz gibi biz kulüp olarak Cumhuriyetin bekası için devletimizin yanında tavır almış bir sivil toplum kuruluşuyuz' açıklamasında bulundu.

Mosturoğlu şunları söyledi: 

“Maalesef 3 Temmuz sürecinde biz sadece polis ve yargıdaki illegal devlet yapılanmanın mensuplarıyla karşı karşıya kaldık. Diğer devlet kuruluşlarındaki yapılanmayı biliyorduk, dile getirdik, hatta bizim 'Son kale Fenerbahçe’ dememizin sebebi buydu. İllegal yapının ele geçiremediği tek yapı Fenerbahçe Spor Kulübü’ydü. Bu da tamamen Fenerbahçe taraftarının gücüyle, direnişiyle ve başkaldırışıyla olmuştu. Maalesef geldiğimiz noktada görüyoruz ki ülkemiz çok acı tecrübelerle bugün bir gerçekle karşı karşıya kaldı. Gönül isterdi ki can kayıpları olmasaydı, yaralanan vatandaşlarımız olmasaydı  ve 21. yüzyılda böyle bir tabloyla karşılaşmadan bu yapı ortaya çıkartılsaydı. Maalesef bugünleri yaşamak gerekiyormuş. Biz 3 Temmuz günü emniyetteki illegal devlet yapılanması mensuplarıyla karşı karşıya geldiğimizde bugünkü tablo gibi bir tablo vardı. Devletin kurumları içerisine sızmışlardı, demokratik bir kuruluş gibi kanun yetkilerini kullandıkları izlenimini yaratarak ellerindeki yetkiyi kullanarak kendi senaryolarını oynadılar. O senaryonun içerisinde Fenerbahçe’nin başkanını, yöneticilerini, çalışanlarını mağdur ettiler. Amaç aslında belliydi: Fenerbahçe’yi ele geçirmek. Fenerbahçe taraftarı direnerek bu amacın  gerçekleşmesine engel oldu.

mosturogluicerik.jpg

İllegal yapı mensuplarının ortaya çıkarılması  iyi bir gelişme . Ama biz bunu zaten her vesileyle dile getiriyorduk. İnşallah bundan sonra daha hızlı bir süreç yaşanır. Çünkü Yargıtay sürecine de dikkat edilmesi gerekiyor.Bu illegal yapının mensuplarının bulunduğu bir yapı orası da. Yargıtay Başkanlığı  şu anda temizliyor... Fenerbahçe’nin muhatap olduğu pek çok davada bu yapıyla karşı karşıya geldik. Takdire şayandır ki 2-3 senedir bu yapının mensupları ciddi şekilde temizlenmiştir. İnşallah daha da hızlanır. Amacımız, gönül verdiğimiz, uğruna ölmeyi her fırsatta söylediğimiz bu güzel ülkenin, cumhuriyetin değerlerini koruyabilmek. Cumhuriyetin değerlerinin korunması için de devletimizin alacağı her türlü kararın ve tedbirin yanındayız, arkasındayız ve destekliyoruz.

İlgili Haberler

Güncel

Andımız'ın yazarı Reşit Galip anıldı... 'Andımız'ı her yerde okuyacağız'

Güncel

İhsan Eliaçık'dan Türkçe ezan şartı

Güncel

Ünlü fast food zincirinin hamburgerinden kurtçuk çıktı

Güncel

Bakan Soylu açıkladı: Otoyollarda hız sınırı değişecek

Güncel

Bakan Akar'dan Kaşıkçı açıklaması: Ceset valizlerle...

Güncel

173 üniversite topluluğundan ortak bildiri: Andımız yeniden okutulsun

Güncel

Yandaş sendikanın yöneticisi öğrenciye taciz iddiasıyla açığa alındı

Güncel

'Anadolu Kültür' operasyonunda Bilgi Üniversitesi çalışanı Aksakoğlu tutuklandı

Güncel

AKP'li Üsküdar Belediyesi'nin cami yıkımında skandal görüntüler!

Güncel

‘Millet bahçesi' açılışına en son vatandaşlar alındı

Güncel

İstanbul Havalimanı akan çatısıyla gündemde...

Güncel

Karda mahsur kalan 15 kişi kurtarıldı