darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

AKP'nin Anayasa taslağını hazırlayan isimden Berberoğlu itirafı

SPK'den Demirören'e 264 milyonluk kur muafiyeti

Merdan Yanardağ: Aynı gemide değiliz!

HDP heyeti: Tunceli'deki yangına müdahale edilmiyor, vali manipüle ediyor

'Türkiye IMF'den borç almaya ikna edilmek istendi'

FETÖ, AKP'li başkanı da aldatmış

AKP Yalova eski Milletvekili Temel Coşkun, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarının kendi döneminde hep bir istekle yanına geldiğini söyledi.

Örgütün halen aranan Yalova İmamı Tayfun Tuna'nın geçmişte kendisine mektup yazdığını söyleyen Coşkun, “O mektubunda birçok şeyden bahsediyor ama bir yerde de 'bize hiçbir konuda yardımcı olmadınız’ diyor. YASİAD'ın açılışına siz gelmediniz, sizi davet ettiğimiz halde, Muharrem İnce Ankara'dan koştu geldi. Siz gelmediniz' diyor mektubunda" dedi.

Yalova’da FETÖ yapılanmasıyla ilgili açıklamalarda bulunan eski vekil Temel Coşkun, kendi döneminde örgüt mensuplarının kendisine sürekli bir talep ile geldiğini ve onların isteklerini kabul etmediğini söyledi. Yalova Ticaret ve Sanayi Odası (YTSO) başkanlık seçimlerinde de FET֒nün etkili olduğunu iddia eden Coşkun, bu yapılanmaya karşı dik bir duruş sergilediğini belirtti. 

Halen aranmakta olan Yalova İmamı Tayfun Tuna tarafından aktif siyaset yaptığı yıllarda mektup aldığını açıklayan Coşkun, “Onların, Tayfun ismindeki Yalova İmamı bana, sitem dolu biraz da tehdit dolu mektup yazdı. O mektubunda birçok şeyden bahsediyor ama bir yerde de 'bize hiçbir konuda yardımcı olmadınız’ diyor. Gerekli olduğunda bu mektubu da kamuoyuyla paylaşırım. 'Siz bizim taleplerimizi hiç ciddiye almadınız, bize hiç yardımcı olmadınız. YASİAD’ın açılışına siz gelmediniz, sizi davet ettiğimiz halde, Muharrem İnce Ankara’dan koştu geldi. Siz gelmediniz’ diyor mektubunda. 'YTSO seçimlerinde karşı karşıya geldik’ diyor. YTSO’nun sonucunu da onlar belirledi"diye konuştu.

Dönemin Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal’ın da FETÖ tarafından aldatıldığını söyleyen Coşkun, “Mevcut o dönem belediye başkanıyla da iyi göründüler. O arkadaşımız onlara inandı, güvendi ve aldandı. Yurt inşaatlarında da onlara yardımcı oldu. Onların bir takım dediklerini yapmasına rağmen onlar kim yürürse, kim isteklerini yerine getirirse onun arkasında duruyorlar. Bu yüzden sonradan şu anki başkanı yakın gördüler kendilerine' diye konuştu.

FET֒nün genel seçimlerde de etkili olduğunu söyleyen Coşkun, aktif siyaseti bırakmasında FET֒nün parmağı olduğunu iddia etti.

 

İlgili Haberler

Politika

AKP Genel Başkan Yardımcısı Dağ: Abdullah Gül bu harekete ihanet edenlerden biridir

Politika

Açığa alınan Şırnak eski Vali Yardımcısı tutuklandı: ByLock kullandığı tespit edildi

Politika

Kılıçdaroğlu: Türkiye yönetilmiyor, Türkiye savruluyor

Politika

Ümit Özdağ'dan Kılıçdaroğlu'na 'Annan' eleştirisi: CHP bu plana sert çıkmıştı

Politika

AKP'nin Anayasa taslağını hazırlayan isimden Berberoğlu itirafı

Politika

Erdoğan'ın yeni atama kararları Resmi Gazete'de

Politika

Mehmet Ali Güller | Gemi tartışması ve karaya oturmak

Politika

'TBMM, Rus parlamenterlerle dostluk grubu kuracak'

Politika

Kılıçdaroğlu: Kofi Annan'ı saygıyla hatırlayacağız

Politika

Bahçeli'den Erdoğan'a tebrik telefonu

Politika

'Kılıçdaroğlu hastalığı' yeniden nüksetti'

Politika

AKP'de yeni MYK belli oldu... İşte isimler