Çok Okunanlar

Türkeş 'Fesli Kadir' için ne demişti?

ADD Başkanı Süheyl Batum'a Fenerbahçe'den istifa çağrısı

Yandaşların 'Atatürk' yalanı bitmiyor... Gerçek saniyeler içinde ortaya çıktı!

Nagehan Alçı, AKP'nin İstanbul ve Ankara adayını açıkladı

Çorlu'da öğrencilere 'sabah namazı' dayatması

FETÖ firarisi Emre Uslu, Erdoğan gitmesin diye 'Evet' diyecek!

FETÖ'nün önemli isimlerinden, kapanan Taraf gazetesinde "Emre Uslu" takma adıyla yazan Batman Terörle Mücadele Şubesi eski komiseri Emrullah Uslu, referandum için oyunun rengini açıkladı.

Emrullah Uslu, başkanlık sistemini getiren anayasa değişikliğine ilişkin referandumda “evet' oyu vereceğini belirtti.

Emrullah Uslu Twitter’da “Ben eferandumda EVET diyeceğim. Hemen kızmayın, neden EVET diyeceğimi gerekçeleriyle yazacağım bir kaç yazı konusu bu konu' diye yazdı.

İşte o mesaj:

emreicerik-003.jpg

“NE DE CEMAAT AKP KAVGASI BUNDAN DAHA ÖNEMLİ'
Uslu, Twitter mesajının ardından “yeni yön' adlı sitesinde “Referandumda neden 'evet’ demeliyiz?' başlıklı bir yazı kaleme aldı.

“Türkiye iç savaşa gidiyor' diyen Emrullah Uslu, “Bu yüzden şu anda herkesin önceliği iç savaşı önleyecek adımları atmak olmalı. Ne Tayyip Erdoğan’ın tek adamlık meselesi, ne de Cemaat AKP kavgası bundan daha önemli olabilir. Türkiye’yi seven herkes iç savaşı önlemek için çaba sarf etmeli' ifadeleri kullandı.

SURİYE ÖRNEĞİ
Suriye’yi örnek veren Emrullah Uslu yazısını şöyle sürdürdü:
“Hatırlatayım, 2011 yılında Suriye’de Sünniler Erdoğan ve batının gazıyla ayaklandığında, babası Kemalist zulmünden kaçıp Suriye’ye yerleşen Sünni din alimi Ramazan Beuti Sünnileri uyarmış ve gaza gelmemelerini Esad’a karşı isyan etmemelerini söylemiş, Esad’ın Suriye’nin geleceği açısından ehveni şer olduğunu söylemişti. Bu kapsamda Türkiye’de ulaşabildiği tüm çevrelere de ki AKP iktidarı da dahil Suriye’de Esada karşı halkı kışkırtmanın yanlış olduğunu anlatmıştı. Ramazan Beuti Bunu yaparken Sünniler onu Esad’a satılmış olmakla suçlamış sözünü dilememişti. Gelişmeler Ramzan Beuti’yi haklı çıkardı. Malesef Beuti de bu süreçte bombalı saldırıda hayatını kaybetti şehit oldu. Ama gelinen noktada Suriye yıkıldı ve milyonlarca insan evsiz ve yurtsuz kaldı. Esad daha da güçlendi ve Sünniler darmadağın oldu.'

“TÜRKİYE İÇİN DİKTATÖRLÜK TERCİHİ EHVENİ ŞER OLMUŞ'
“Üzgünüm ama artık Türkiye için diktatörlük tercihi ehveni şer olmuş bir tercihtir. Diktatörlük iç savaştan iyidir. Bunu Suriye’de Irak’ta Mısır’da Libya’da her yerde gördük' iddiasındaki Emrullah Uslu yazısını şöyle sonlandırdı:
“Şunun da farkındayım. Artık Erdoğan ölene kadar başkan. İster bu referandumdan EVET çıksın ister mucize gerçekleşip HAYIR çıksın. Kimse Erdoğan’ı iktidardan indiremez. Bu gerçeği kabul etmek zorundayız. Türkiye’de artık demokrasi dönemi bittiğine göre, iktidarı, ya da lideri, demokratik yollarla göndermek mümkün olmadığına göre, ona karşı bayrak açıp iç savaşı çıkarmasına dolaylı olarak da olsa zemin hazırlamak bir ülkeye yapılacak en büyük kötülüktür.

Şu anda tek çaremiz şu: iç savaşı önlemek için referanduma EVET demek Türkiye’yi kurtarması için Allah’a dua etmek.

Erdoğan’ın kaybetmesi durumunda yaşanacak çatışmaları ve iç savaşı, olası ölümleri önlemek için daha iyi bir önerisi olan varsa seve seve dinlemeye, aklıma yatarsa desteklemeye hazırım.'

İlgili Haberler

Güncel

Özal Ailesi'nin köşkü 20 milyon TL'ye satılıyor

Güncel

Sivas'ta askeri araç devrildi: 5 yaralı

Güncel

İçişleri Bakanlığı: Aranan 1092 kişi yakalandı

Güncel

İç hatları kapatan İDO'nun şimdi de gemileri satılıyor

Güncel

Meteroroloji'den kar ve sağanak uyarısı

Güncel

Üniversite yemekhanesinde kadın öğrencilere bakarak mastürbasyon yaptı

Güncel

Tarihi meclis, künefeci oldu

Güncel

Ünlü iş adamı cinayetinde yeni gelişme

Güncel

'Hrant'ın komşuları Şişli'yi neden terk ediyor?'

Güncel

Almanya, Türk polisinin 'EGM Mobil' uygulamasına inceleme başlattı

Güncel

Adıyaman'da Atatürk heykeline saldıran kişinin Suriyeli olduğu iddiası yanlış çıktı

Güncel

Mısıroğlu, İstiklal Marşı'nın yazarı Mehmet Akif Ersoy'a da 'Serseri ve Pez*venk' demişti!