unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

FETÖ soruşturması yürüten kaç savcı FETÖ'den açığa alındı?

15 Temmuz’un ardından kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan birçok insanın açığa alınması veya ihraç edilmesi kamuoyunda geniş yankı buldu fakat asıl yankı bulan başka bir husus fetö soruşturmasını yürüten kilit isimlerin de yine fetö soruşturmasından açığa alınması veya ihraç edilmesi oldu. Bu çelişkili durumun adil yargılama ilkesini ihlal ettiğini vurgulayan CHP’li Biçer Adalet Bakanı Bozdağ’a “Fetö soruşturmasını yürüten ve görevine devam ederken Fetö soruşturmasından açığa alınan ve ihraç edilen kaç savcı vardır?' diye sordu.

 KAÇ FET֒CÜ DAHA SİZİ KANDIRMAYA DEVAM EDECEK?

“Fetö soruşturması gibi Kritik kritik bir soruşturmayı yürüten savcılar bir anda açığa alındı ya da ihraç edildi. Eğer bu savcıların Fetö ile bağlantısı varsa ve Fetö bir terör örgütü ise terörü devletin içine kim soktu? Bunun açıklamasını da mı “KANDIRILDIK' olarak yapacaklar?' diyerek sert tepki gösterdi. 

CHP’li Dr. Biçer; “İsimleri ve görev yaptığı iller ayrı ayrı belirtilmek üzere 15 Temmuz 2016 tarihinden itibaren kaç savcı meslekten ihraç edilmiştir? İhraç edilen savcıların ihraç sebebi nedir? Açıklanmalıdır. Üstü kapalı olarak Fetö soruşturması denilip geçilemez! İhraç sebebi Fetö ise, fetöcuları kim yerleştirdi? Bu isimleri bu kritik yerlere getirirken fetöcu olduğunu bilmiyor muydunuz yoksa göz mü yumdunuz? Bu ülkenin istihbaratı üst mercilere kişileri atarken hiç mi araştırmıyor? Çocukların bile inanmayacağı açıklamalar yaparak bizlerden bunlara inanmamızı bekliyorlar!' dedi. 

15 TEMMUZ ÖNCESİ KRİTİK SORUŞTURMALARI YÜRÜTEN KAÇ SAVCI FETÖCUYDU?

 “15 Temmuz sonrası fetöcu isimleri bir bir ayıklamaya çalışmakla meşgul bir iktidar var! Her olaya zaten “kandırıldık' demeyi adet edinmiş durumdalar! Peki, 2002 yılından 15 Temmuz öncesine kadar yürütülen kritik soruşturmalarda kaç fetöcu savcı görev aldı? O dönemki dosyalar da gözden geçirilecek mi? Şuan fetöcu diye açığa alınan ve ihraç edilen savcıların daha önceki soruşturma dosyaları, eğer yine kandırılmıyorlarsa fetöcu olmayan savcılar tarafından yeniden incelenecek mi?' diyerek hükümete yönelik eleştirilerde bulundu. 

KAÇ SAVCI ByLock KULLANMIŞ?

ByLock kullanan savcıların kim olduğunu ve bunun ispatlanıp ispatlanmadığını da oran CHP’li Biçer, ihraç edilen, açığa alınan ve tutuklanan savcıların yerine atanan savcıların isimlerini de Bakan Bozdağ’dan istedi. Çok Okunanlar

10 bin bekçi neden alındı? Cevabına inanamayacaksınız

Yeni Türkiye: Atatürk'e Anıtkabir'de büyük hakaret!

'O eskort kız aklımdan çıkmıyor'

Fitch, 7 şirketin notunu düşürdü

Nurcuların hedefinde o polis müdürü var

İlgili Haberler

Politika

Muharrem İnce: Hiç kimsenin sesi çıkmıyor

Politika

Muharrem Erkek'ten flaş kurultay açıklaması

Politika

Kılıçdaroğlu: Birileri koltuk derdinde, olacak şey değil

Politika

CHP'li Enis Berberoğlu'ndan flaş karar!

Politika

Facebook ve Instagram kullanıcılarına yaş sınırı getirildi

Politika

Spor Bakanı Kasapoğlu'nun yardımcıları belli oldu

Politika

Kahraman: Milletimizde satılmış yoktur, aldatılmışlar vardır

Politika

FETÖ'cü iş insanlarına para karşılığı tahliye iddiası!

Politika

Meriç'te, anne ve 1 yaşındaki çocuğunun cesetlerine ulaşıldı

Politika

Beş bakanlığa bakan yardımcıları atandı

Politika

33 düş yolcusu İzmir'de anıldı

Politika

Nurcuların hedefinde o polis müdürü var