unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

’FET֒ tutuklusunun avukatı: ’Gülen’in cinleri’ telefona ByLock yükler mi?

Gülen cemaatinin darbe girişimi sonrası meslekten ihraç edilen ve tutuklanan eski Danıştay üyesi Eğerci’nin yargılandığı davada, sanık avukatı mahkemeden, "FET֒nün cinlerinin" telefonlara ByLock yükl

15 Temmuz 2016’daki darbe girişimi sonrası meslekten ihraç edilen ve tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay ile Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) üyelerinin yargılanmasına devam edildi.

İlk derece mahkemesi sıfatıyla Yargıtay 9. Ceza Dairesince, Yargıtay Genel Kurul Salonu’nda görülen duruşmada, eski Danıştay üyesi Ahmet Eğerci, ikinci kez hakim karşısına çıktı. Duruşmaya, sanık Eğerci ile avukatı ve sanık yakınları katıldı.

Duruşmada, eski HSYK 1. Daire Başkanı İbrahim Okur, eski Adalet Bakanlığı Müsteşarı Birol Erdem, Ankara İdare Mahkemesi Başkanı Abdullah Şahin ile eski Danıştay üyesi Vahit Bektaş tanık olarak dinlendi.

Okur, duruşmaya tutuklu bulunduğu cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi aracılığıyla katılırken, diğer tanıklar salonda hazır bulundu.

Tanık beyanlarının ardından heyete başkanlık eden Maruf Alikanoğlu, dosyaya gelen bilgi ve belgelerle sanık avukatının taleplerini içeren dilekçeleri okudu. Buna göre, sanığın adına kayıtlı hatla 970 kez ByLock’a girildiğinin tespit edildiği belirtildi.

’CİNLER TELEFONA GİRİP YÜKLEYEBİLİR DİYE DÜŞÜNDÜK’
Bu arada Alikanoğlu, gelen dilekçelerden birinin dikkatini çektiğini belirterek, sanık avukatına "Anlayamadığımız bir dilekçeniz var. Kişilerin telefonlarına ’FET֒nün cinleri’ tarafından ByLock yüklenip yüklenemeyeceğinin Diyanet İşleri Başkanlığına sorulması talebini içeriyor. Bu talebi gayriciddi mi söylediniz?" diye sordu.

Sanık avukatı Adem Kaplan ise darbe girişiminin ardından bir televizyon programında meşhur bir siyasetçinin (AKP’li Melih Gökçek) "FET֒nün cinleri" tarafından etkilendiğini söylediğini, bu tabirin birkaç siyasetçi tarafından da dile getirildiğini öne sürdü. Kaplan, "Bu kadar ciddi siyasetçiler böyle ciddi bir televizyon programında "FET֒nün cinleri" tarafından etkilendiğini söylüyorsa aynı cinler telefonların içine de girerek ByLock yükleyebilir diye düşündük" ifadelerini kullandı.

Bu sırada duruşma savcısı Müslüm Canpolat’ın "Sanık avukatı galiba espiri yapıyor" sözleri üzerine Başkan Alikanoğlu, sanık avukatına "Burası ciddi bir müessese, gayriciddi bu anlayışa hizmet etmemiz beklenemez" dedi.

’TUTUKLULUĞUNA DEVAM KARARI’
Verilen aranın ardından toplanan mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına karar verdi.

Sanık avukatının, "FET֒nün cinlerinin telefonlara ByLock yükleyip yükleyemeyeceğinin Diyanet İşleri Başkanlığına sorulması" yönündeki talebi ise duruşmayı uzatmaya yönelik olduğu gerekçesiyle reddedildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Çok Okunanlar

Muharrem İnce'nin ekibinin topladığı imza sayısı belli oldu

CHP'li Aksünger: Muharrem Bey'in sonuç monuç aldığı yok

Teknosa'da işler böyle yürüyor!

Diğer cemaat ve tarikatlara operasyon geliyor mu? Yandaş yazar yanıtladı...

Merdan Yanardağ'dan Muharrem İnce'ye kritik soru

İlgili Haberler

Güncel

TEM'de kaza: Trafik kilitlendi!

Güncel

Ankara Mamak'ta askeri kışlada yangın

Güncel

Rektör, zeytinliğe asfalt döktürdü!

Güncel

İzmir'de yangın!

Güncel

Tokat'ta traktör devrildi: 3 ölü, 13 yaralı

Güncel

Bedelli askerlikte yeni gelişme: 25 değil 28 gün

Güncel

Trafik kazası geçiren astsubay yaşam savaşını kaybetti

Güncel

AKP'li rektör zeytinliğe asfalt döktürdü

Güncel

Donanma davasında 51 müebbet talebi

Güncel

'Hero tişörtü' davasında kendisini böyle savundu: Benim davranışım etik değildi

Güncel

Bedelli askerlikte '25 gün' isyanı!

Güncel

THY'den o haberlere ilişkin açıklama