Çok Okunanlar

Metropoll anketi: AKP'de oy kaybı, kriz kaygısı ve enflasyon

Atatürk'e hakaretten tutuklanan gericiye siyasi partiden ziyaret!

Bir konkordato ilanı da Türkiye'nin en büyük hayvan işletmesinden

Buldan: AKP ile görüşeceğimiz tarih ve saati buradan açıklıyoruz!

TBMM'yi karıştıran 5.maddede 'geri adım attılar'

FETÖ'nün kritik ismi Murat Kılıç yakalandı

İstanbul Kaçakçılık Şube Müdürlüğü ekipleri, FETÖ/PDY örgütünün el konulan 6 okulundan para kaçırılmasıyla ilgili yürüttüğü operasyonda; 50 milyon değerinde çek, senet ile 3.5 milyon lira para ele geçirdi. Operasyonda; aralarında örgütün "Mali İmamı" olduğu belirtilen Murat Kılıç'ın da aralarında bulunduğu 10 kişi gözaltına alındı. 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde yakalanan Murat Kılıç'ın 'F' serili 1 dolara kendi fotoğrafını bastığı para da ele geçti. Operasyonla FETÖ/PDY’ye ait ilk kez bu kadar yüklü miktarda, nakit para ele geçirildiği belirtildi.

FETÖ/PDY içerisinde yer alan bir kişi, İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne giderek, “Çorlu’da FETÖ operasyonu kapsamında; kayyum atanan 6 okuldan, çek, senet ve para kaçırıldı' diyerek ihbarda bulundu. İhbarcı parayı kaçıran kişinin, örgütün Çorlu “Mali İmamı' müteahhit Murat K.olduğunu ve yurt dışına çıkmayı planladıklarını söyledi. 

Kaçakçılık Şube Müdürlüğü ekipleri, 16 Temmuz'da alınan ihbar doğrultusunda yapılan çalışmalarda, ihbarın doğru olduğunu belirledi. Yapılan tespitlerin ardından Güngören, Beylükdüzü, Sarıyer ve Kadıköy’deki adreslere baskın düzenlendi. Haklarında yakalama kararı bulunan 4 şüpheli gözaltına alınırken, 'Mali İmam' Murat Kılıç bulunamadı.

Yapılan eş zamanlı baskınlarda, Güngören'de fotoğrafçılık yapan Ö.B.'nin evinde 500 bin lira para ele geçirildi. Paraları Murat Kılıç'ın bıraktığı, Ö.B.’nin eşine 2 otomobil teslim ettiği belirlendi. Baskın yapılan diğer bir adres Murat Kılıç'ın yakın akrabasının evi oldu. Burada da FETÖ/PDY adına teslim edildiği belirlenen 405 bin lira para bulundu.  

57a1fb7b61361f26b859d60b.png

Evine operasyon düzenlendi

Murat Kılıç'ın evine düzenlenen operasyonda, 2 tüfek, 1 tabanca, 1 sahte nüfus cüzdanı ve FETÖ/PDY yapılanmasının hiyerarşik yapılanmasını belirlediği iddia edilen 1’er dolarlık 2  banknot bulundu. Arama da bir de 1 dolarlık sahte banknot ele geçirildi. F serisi olarak düzenlenen paranın üzerinde Murat Kılıç'ın fotoğrafının basılı olduğu görüldü. Murat Kılıç evde bulunamadı.

Polisin, düzenlediği baskınlardaki en önemli adreslerden biri de Murat Kılıç'ın ağabeyi V.K.’nın Beylikdüzü’ndeki villası oldu. Buradaki gizli bir bölmede, Çorlu’daki okullardan çalındığı belirlenen bir çelik kasa ele geçirildi. Kasayı açan  polis, 50 milyon değerinde çek ve değerli evrak ele geçirdi. Çek ve senetlerin 5 bin lira ile 1.5 milyon lira arasında olduğu belirlendi. Çek ve senetlerinin büyük kısmının “himmet' olduğu tespit edildi.  Ayrıca evde bir de himmet listesi ele geçirildi.

2.6 milyon lira nakit para ele geçirildi.

Gözaltına alınan şüpheliler; Vatan Caddesi’ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürülürken, Murat Kılıç'ın yakalanması için çalışmalar derinleştirildi. Murat Kılıç'ın FETÖ/PDY yapılanmasına ait banka hesaplarındaki paraları, kuryeler aracılığıyla topladığı belirlendi.

Murat Kılıç'ın bir arkadaşına ait araçta görüldüğü bilgisi alındı. Plaka Tanıma Sistemi (PTS) üzerinden araç takibe alındı. Hareket halindeki aracın köprüye doğru ilerlediği belirlendi. Otomobil, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde durduruldu. Murat Kılıç ve beraberindeki avukat arkadaşı S.Y., doktor F.B.O., örgüt içerisinde "Hoca" lakabıyla tanınan N.D., H.D., E.F. ile V.B. gözaltına alındı. Araçta yapılan aramalarda 2.6 milyon lira nakit para ele geçirildi.

Operasyonla FETÖ/PDY’ye ait ilk kez bu kadar yüklü miktarda, nakit para ele geçirildiği bildirilirken, operasyonun genişleyerek devam edeceği belirtildi.

İlgili Haberler

Güncel

Gerici Akit: Kitap fuarına öğrenci taşınmamalı

Güncel

AKP'li Uslu, vatandaşlık hakkı verilen Suriyeli sayısını açıkladı

Güncel

Ahmet Kural'ın eski sevgilisi: Sıla için şahit olurum

Güncel

Andımız'ın yazarı Reşit Galip'in, 'Tarihçi Gençlere Mektubu'

Güncel

Meteoroloji uyardı: Kar İstanbul'un kapısına dayandı

Güncel

FBI: ABD'de nefret suçları art arda 3 yıldır yükseliyor

Güncel

Öğretmenler atama bekliyor, 10 bin bekçi daha alınıyor!

Güncel

Foça'da patlama sesi

Güncel

İdil Kültür Merkezi'nde gözaltına alınan 5 kişi tutuklandı

Güncel

Atlı polisler göreve başladı

Güncel

İtalya'dan Türkiye'nin Libya Konferansı'ndan çekilmesine ilişkin açıklama

Güncel

Billboardlara reklam yerine çöp astılar